Jak minimalizovat rizika nevěry | e15.cz

Jak minimalizovat rizika nevěry

ZDROJ: Ženy - E15

Martina Freidenker

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V dnešním článku nebudeme nevěru řešit ani moralizovat. Podíváme se na ni z perspektivy mírně netradiční - jak minimalizovat její možné negativní dopady v případě, že jste tím nevěrným partnerem vy.

Ať si kdo chce co chce říká, nevěra je dnes už běžným jevem a je jen na nás, jestli ji budeme považovat za nemorální zvrhlost nebo k ní přistoupíme jako k příjemné součásti našeho života, zcela v souladu s heslem carpe diem. Samozřejmě, nelze předvídat vše a nemůžete čekat, že nevěra Váš život nijak neovlivní.

Představme si modelovou situaci - máte vyrovnaný, stabilní, dlouhodobý vztah. Na Vašem partnerovi vám záleží, nechcete jej ztratit ani zranit a přesto se z nějakého důvodu rozhodnete pro tak adrenalinový sport, jakým nevěra beze sporu je. 
Nicméně existuje pět zlatých pravidel, jejichž dodržováním snižujete riziko, že Vaše nevěra způsobí nezacelitelné šrámy na Vašem vztahu nebo jej přímo zničí. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

1. Milenec musí být všeobecně známý:


Výběr osoby, s níž hodláte páchat nevěrnické prostopášnosti, je samozřejmě kruciální. Nejenže si musíte vzájemně vyhovovat, ale chcete-li být ohleduplní vůči Vašemu partnerovi, bylo by vhodné zamyslet se i nad možností, že budete s milencem spatřeny někým z přátel Vašich, či ještě hůř, někým z přátel Vašeho partnera.

Řeči se šíří rychlostí světla a ve finále je to Váš partner, kdo je okolím vysmíván. Této situaci samozřejmě chcete jako milující partnerka zabránit. A proto si dáte záležet na tom, aby byl Váš milenec ve Vašem okolí všeobecně znám a aby tedy skutečnost, že jste s ním byla spatřena, kterak jej na rozloučenou líbáte na tvář, nevzbudila pozdvižení. Netřeba zmiňovat, že větších důvěrností se s milencem na veřejnosti zásadně nedopouštíte.

2. Nikdy ne v partnerově posteli:


Toto pravidlo je potřeba vykládat extenzivně, mohlo by tedy znít „nikdy ne v partnerově teritoriu“. Kromě toho, že by opravdu nebylo rozumné nevěru fyzicky zatahovat přímo do partnerovy, resp. společné postele (ano, také byste nechtěla na svém polštáři nacházet ženské vlasy lišící se délkou a barvou od těch Vašich), není rozumné podnikat romantická či přímo erotická setkání v partnerově autě, společné chatě či v té „vaší“ restauraci.

 Zvyšovala byste tak nejen riziko odhalení, ale i nebezpečí, že místa, která by měla být jen Vaše a Vašeho partnera bude najednou ve Vašich vzpomínkách sdílet také někdo další.

3. Profylaxe!!!


Používejte ochranu! Vždy! Bezpodmínečně! I v případě, že užíváte hormonální antikoncepci, máte pocit, že se nemůže nic stát a získání kondomu bude vyžadovat zvýšené úsilí. Myslete na zdraví svého partnera, které přece svou nevěrou nechcete nijak ohrozit.

4. Třikrát a dost:


V případě tohoto pravidla jde o profylaxi emoční. Nacházíte-li skutečně ve výše popsané modelové situaci a jde vám pouze o nevěru jakožto smyslové a smyslné potěšení, nechcete zřejmě navazovat paralelní vztah ke svému vztahu stávajícímu.

K tomu však může dojít velmi snadno, přeci jen sex není vždy jen o fyzické hře dvou těl a častým a opakovaným setkáváním se zvyšuje riziko vzniku minimálně pořádného zmatku ve Vaší hlavě a srdci. Nestojíte-li tedy o podobné komplikace, je vhodné si předem ve své hlavě po zralé úvaze určit, kolikrát se s daným milencem „setkáte“. A takto stanovený počet setkání dodržet… byť to může být náročné.

5. Priorita:


Pravidlo, které lze charakterizovat jako „last but not least“. Samozřejmě se jedná o prioritu Vašeho partnera, a to prioritu ve všem, co Vás napadne. Vaše nevěra by jej neměla okrádat o Váš čas, lásku, péči, finance, zájem… Zkrátka o nic, co přispívá k pohodě a harmonii Vašeho vztahu.

Vztahu, který je pro vás natolik důležitý, že chcete, aby byl Vaší touhou užít si trochu nezávazného vzrušení při poznávání zakázaného ovoce zasažen co možná nejméně. Důležitý natolik, že jste se rozhodla snažit se o dodržení pěti zlatých pravidel. Přestože to nemusí být vždy snadné…


Autor: Martina Freidenker
3. března 2009

Autor: Martina Freidenker

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video