Jak okouzlit muže už na prvním rande? | e15.cz

Jak okouzlit muže už na prvním rande?

Ivanna Benešová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čeká vás první schůzka.. A vy marně probíráte skříň a nevíte, co na sebe? A mezitím v hlavě řešíte, o čem si s tím mužem budete povídat? Tuhle situaci jistě každý zažil. Existuje však několik rad, které vám s prvními krůčky ke vztahu pomohou.

Nejen odborníci, ale i většina přátel, vám jistě potvrdí, že právě první dojem je při navazování kontaktů a seznamování se tím nejdůležitějším. Pokud první příležitost promeškáte, budete mít v následných dnech opravdu hodně práce, abyste svého vytouženého idolu dosáhly. Proto je dobré první schůzku se zajímavým protějškem nijak nepokazit. A být náležitě připravena.

Oblékněte se žensky, ale cudně

Většina žen řeší velmi pečlivě to, co si vezmou na sebe. Zda půjdou za dámu v sukni, za sympaťačku v kalhotách anebo jestli třeba nezvolí odvážnější model? Skutečnost je taková, že byste v první řadě měla vybrat oblečení, které působí nově, nemá seprané barvy, povolený materiál a ze švů nečouhají nitky.

Jsou to sice detaily, ale věřte, že i takový malý žmolek na svetru dokáže mnoho zkazit. „Jednou jsem měl rande s dvacetiletou modelkou a strašně se těšil, že budu sedět v luxusní restauraci s nádhernou ženou. Jenže ona přišla oblečená pomalu jako nějaký hastroš. Obyčejné vytahané rifle a svetr, který měl na konci rukávů už nehezké žmolky. A bohužel žmolky na svetru je něco, co já osobně nesnáším, přijde mi to jako jasné znamení toho, že se o sebe nestará a nosí několik let ty samé věci,“ vypráví třiatřicetiletý stavební inženýr Karel. Podobně jako jemu nevyšel vztah kvůli žmolku na svetru, mohla byste splakat nad výsledkem i vy. Proto volte raději věci koupené nedávno.

Autor: Ženy - E15

 
Na první rande se oblékněte tak, abyste podtrhla svou ženskost. Muži rádi uvidí, že máte hezké poprsí, štíhlé nohy nebo třeba pevný zadeček. Jestli se můžete něčím na své postavě pochlubit, upozorněte na to upnutým oblečením.

Dobrou volbou jsou úzké kalhoty, úzká trička, případně minisukně, která ale není příliš krátká. Minisukni ale nekombinujte s hlubokým výstřihem. Ten totiž působí poněkud lacině. Mnohem lepší je výstřih menší, ale tričko elastické, které naznačí, že prsa samozřejmě také máte. „Nedoporučuje se ukazovat na prvním rande všechno. Muž by se už příště neměl na co těšit,“ radí z vlastní zkušenosti pětadvacetiletá fotografka Jitka, která se sice může pochlubit silikonovým poprsím, ale na obdiv to nijak výrazně nedává. „Každá ženská by měla mít svůj největší trumf ukrytý. A odhalit jej jen tomu, kdo si to zaslouží,“ dodává fotografka.

Zvýrazněte oči a dívejte se

Pokud jde o nalíčení, je vždy sázkou na jistotu, když si žena zvýrazní oči. Ideální je linka dole pod okem a tmavší stíny na horním víčku. A pochopitelně prodloužené a zahuštěné řasy. Očima pak ale musíte umět také pracovat.
 
Nebuďte nervózní, nebojte se dívat protějšku přímo do očí a naslouchat zaujatě. Není nic horšího, než když se žena bojí pohlédnout muži do očí a roztěkaně „šmejdí“ svými zraky po okolí.„Jsou jen dvě věci, které mě na prvním rande spolehlivě odradí. Buď když je žena hloupá, anebo když se neumí dívat do očí. Přijde mi to, jako by se mi vyhýbala, něco zakrývala nebo se styděla,“ vypráví čtyřicetiletý podnikatel Jirka z Prahy.

Autor: Ženy - E15

 
A jeho o pět let mladší kolega Jakub dodává, že žena může svůj svůdný pohled také dokonale překazit nepřirozeným očním líčením. „Na jedno rande přišla slečna s nalepenými barevnými kamínky na řasách, Vypadalo to divně a nepřirozeně. Vůbec jsem se v přítomnosti něčeho takto nepřirozeného, necítil dobře. Mám rád líčení, ale nic se nemá přehánět,“ říká Jakub.

Zaujměte maličkostí

Lepit si kamínky na řasy tedy vhodným způsobem, jak zapůsobit na nápadníka, zřejmě nebude, nicméně drobných výstřelků a nezvyklých zajímavostí se rozhodně nevzdávejte. Zkuste ale něco, co tolik nepřirozeně nepůsobí. Nebojte se vzít si třeba větší náušnice, kabelku s vtipným přívěskem nebo si jeden nehet nalakujte odvážnou jinou barvou. Případně si dejte barevný pramínek do vlasů, třeba v sytě žluté, růžové nebo fialové. Pokud jde jen o malou drobnost, muže to zaujme, ale neodradí. Podobně můžete upoutat pozornost třeba vtipným přívěskem na řetízku, náhrdelníkem nebo třeba prstýnkem. Jakmile jde o výstřední drobnost, muž si vás díky tomu lépe zapamatuje. „Myslím si, že na většinu mužů platí drobné doplňky v červené barvě. Mě moje současná přítelkyně poprvé doslova okouzlila velkým zakulaceným prstýnkem z červeného průsvitného plastu. A pamatuji si, že na druhém rande měla zase náušnice ve tvaru červených třešní. Bylo to vtipné, nápadité a přitahovalo to moji pozornost,“ říká šestadvacetiletý účetní Martin a dodává, že žena nemůže být nikdy jen sterilně krásná a upravená, ale že naopak drobné zajímavé doplňky z ní dělají žádoucí osobu.

Mluvte, ale nepřehánějte to s emocemi

Pokud na prvním rande svého potenciálního partnera přivítáte ušišlanou větou: „Jeee, ty můj drobešku milášku, já se na tebe mocinky tešíla,“ pak věřte, že muže spíše od další schůzky odradíte, než zaujmete. Předstírat roztomilé malé holčičky a mluvit přehnaně zdrobněle, rozhodně není in. Uvědomte si, že váš partner je dospělý chlap, nikoli novorozenec nebo třeba štěně. A proto by jistě ocenil, kdyby naproti němu stála žena inteligentní a dospělá.
 
Nebojte se mluvit, mluvte nahlas, jasně a klidně i hodně. Vůbec nic se nestane, pokud budete na prvním rande více hovořit vy, než partner. To nikoho neodradí. Důležité ale je, aby to, co vykládáte, mělo takříkajíc hlavu a patu. Jestli je nějaké téma nebo oblast, ve které se vyznáte, zkuste tím směrem zavést debatu.

Pamatujte ale, že vždy je lepší hovořit o věcech obecně platných, než o vašich osobních zážitcích nebo dokonce emocích. S těmi to ostatně moc nepřehánějte. Je sice hezké, když se budete po většinu rozhovoru smívat, nebo se v jeden moment mírně rozhořčíte nad politickou situací nebo třeba si postěžujete na šéfa v práci. Tady problém není. Horší je to ale se slzami, stěžováním si, jak vám bývalý partner ublížil anebo jak se cítíte unavená a jak byste nejraději „chrupkala“ přitulená k plyšákovi. To na muže rozhodně nezabírá.

Nastudujte jídelní lístek předem

Pokud je vaše první schůzka spojena, jak už tomu často bývá, s večeří nebo pozváním třeba na víno, nenechte nic náhodě. Vyplatí se vám, když si předem zjistíte, co se v domluvené restauraci vaří a jaká vína nabízejí. Jídelní i vinné lístky najdete většinou na webových stránkách restaurací.
 
Pokud jste pozvaná do restaurace s exoticky laděnou kuchyní, rozhodně byste si měla zjistit minimálně výslovnost cizích názvů, případně i to, co se pod netradičním názvem skrývá. A pokud si k tomu nastudujete i něco více, například způsob přípravy pokrmu nebo jeho historii či původ, bude to jen vaše plus. Můžete tak nejen začít neutrálně laděný rozhovor, ale navíc se i blýsknete jako rozumná a sečtělá žena. Podobně to můžete udělat i s víny.

A rada na závěr: nešetřete přirozeným úsměvem. Bezstarostný spokojený výraz úspěšné a veselé ženy je totiž to, co na muže platí nejvíce. Ukažte, že jste vnitřně v pohodě a že nepatříte do kategorie zamračených hysterek.

Autor: Ivanna Benešová
9. února 2011

Autor: Ivanna Benešová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video