Jak přežít jeho kámoše a koníčky | e15.cz

Jak přežít jeho kámoše a koníčky

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Určitě má i ten váš své kamarády a koníčky. Ale co dělat, když jim dává přednost před vámi nebo je pěstuje na úkor času, který by mohl mít pro vás?

Dneska si užijeme krásný večer, plánovala Petra. Na stole měla lístky na premiéru nového filmu a na posteli šaty, které si chtěla vzít na sebe, až půjdou s Martinem po filmu na večeři. Tak hezky to měla naplánované, ale pak zazvonil telefon. „Dneska přijdu o něco později, po fotbale se ještě chvilku zdržím, to víš, Jarda má narozeniny, musím si s ním přiťuknout, jinak by ho to mrzelo. “ „Ale já jsem s tebou chtěla jít do kina a pak se někam najíst.“„Nezlob se, tohle už mám domluvené, nemůžu to zrušit, uvidíme se později.“

Tak a je to, dal přednost kamarádům přede mnou. Ale co teď budu dělat já, vždyť už mám i lístky? Nakonec se chvilku litovala, ale pak zalistovala ve svém adresáři a objevila telefon kamarádky, se kterou se neviděly už pěkně dlouho. Nakonec šly do kina spolu a pak i na tu večeři a protože se neviděly opravdu dlouho, měly si co povídat a večer se skvěle vydařil. Když se pak potkali s Martinem doma, jeden druhému vyprávěli, že si ten den opravdu užili, ale slíbili si, že druhý den se budou věnovat už jenom sobě.

Toto je ideální řešení celé situace, oba partneři totiž nalezli shodu, se kterým byli spokojeni. Je důležité zvládnout a naučit se umění, kterému se říká kompromis, zvláště tehdy, když mají oba rozdílné zájmy. Je fajn, když žena občas zajde s mužem na fotbal a on s ní pak na horskou túru, ale pokud nemají opravdový zájem o koníčka toho druhého, asi by to nebylo řešení napořád. Tehdy je třeba najít vhodnou alternativu tak, aby když se jeden věnuje tomu, co ho baví a co dělá rád, měl ten druhý zase svou zábavu.

Problém ovšem nastává tehdy, když jeden z nich prostě žádného svého koníčka nemá. Často pak tráví svůj volný čas doma u televize, zatímco ten druhý jde za zábavou. To pak ve vztahu vyvolává časté spory a hádky. Platí tedy zásada, že by každý měl mít svého koníčka nebo by si měl najít způsob, kterým bude umět zaplnit svůj čas tak, aby ho to bavilo, zatímco jeho partner se bude věnovat něčemu jinému.

S přátelstvím je to podobné. Když jeden z dvojice nemá přátele, žárlí pak na čas, který věnuje partner svým známým. Jistě, mohou se stýkat všichni společně, ale pokud si vzájemně nepadli do oka, je tu problém. Nejlepší by bylo, kdybychom měli jen kamarády, které bychom získali za doby trvání vztahu, ale člověk si vytváří přátele už od dětství a ti pak procházejí spolu s námi i našimi vztahy. Je třeba si ale uvědomit, že jsou pro našeho partnera kamarádi důležití a nechceme-li se přemáhat tím, že i my svůj čas budeme trávit s nimi, je důležité najít něco, čím zaplníme čas, který partner bude trávit s nimi. Řešení je i to, že kamarád partnera či manžela, se kterým vy zrovna dvakrát dobře nevycházíte, může mít prima přítelkyni, se kterou byste si zrovna mohly rozumět a pak už by to nebyl takový problém trávit čas pohromadě.

Pokud váš partner pobývá s přáteli více času než s vámi, promluvte s ním a vysvětlete mu, že nemáte nic proti tomu, když se jim věnuje, ale že by to nemělo být na váš úkor. Jestliže to nezabere, začněte do společnost vyrážet častěji i vy. Partner, který byl zvyklý na to, že jste na něj vždy čekala doma, když se večer vracel, najednou zjistí, že doma nečeká lamentující žena a nenadává mu, kde se zase zapomněl, ale naopak žena plná elánu a zjevně dobře naladěná, protože strávila příjemný večer v jiné než jeho společnosti. A začne žárlit na to, že se i bez něj dobře bavíte a bude chtít více vaší přítomnosti.

I když přátelství občas provázejí neshody nebo potíže, přesto bychom se o něj neměli ochuzovat. Možná vám třeba teď připadá, že si vystačíte jen s vaším partnerem, ale za pár let oživí vzájemné návštěvy a výlety s přáteli váš společný život o mnoho nových zážitků a příjemně prožitých chvilek.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video