Jak přežít nejhorší rande Vašeho života? | e15.cz

Jak přežít nejhorší rande Vašeho života?

Ivanna Benešová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Seznamování nemusí být vždy zrovna zábava. Někdy se totiž i rande s panem „Úžasným“ může pokazit. Poradíme vám, jak takové pokažené rande přežít a nenaletět podruhé!

Snad každá žena někdy zažila rande, od kterého si slibovala něco víc. Někdy je na vině přehnané očekávání, někdy jen nešťastná souhra náhod. Vcelku nevinně se totiž pokazilo i rande jedné z našich čtenářek, která se rozhodla se svým příběh podělit.

Chytla mě z něj alergie

Před čtyřmi lety jsem absolvovala rande, na které asi nikdy nezapomenu. V jedné divadelní kavárně jsem se seznámila s velmi milým, stejně starým mužem. Jmenoval se Honza a byl herec. Vyměnili jsme si na sebe kontakty a začali jsme si psát smsky, později i maily. Bylo mi jasné, že sympatie jsou na obou stranách. Zhruba po týdnu mě pozval na večerní procházku Prahou s tím, že vše zakončíme večeří. Těšila jsme se, že prožiji krásně romantický večer. Nakonec ale vše bylo jinak. Honza totiž přišel se svým psem – velkou chundelatou kolií. Ne, že bych měla něco proti jeho čtyřnohé lásce, ale trpím alergií na psí chlapy,“ vykládá s úsměvem devětadvacetiletá učitelka Karolína.

Ta nakonec celý večer prosmrkala a prokašlala. „Vrcholem všeho bylo, že on měl ty psí chlupy i na svém oblečení. Když jsem ho objala, přímo před očima jsem si na jeho svetru všimla dvou dlouhých chlupů. S tím chlapem bych zkrátka nemohla být, ani kdybych chtěla. A to mi ještě během večera sdělil, že jeho fenka je takový mazel, že s ním občas spává i v posteli,“ uzavírá své vyprávění Karolína.

Místo krasavce přišel ošklivý „hulvát“


Seznámení přes inzerát s sebou nese většinou také celou řadu rizik. Můžete narazit na sňatkového podvodníka, zloděje anebo třeba jen na obyčejného hlupáka či otřesného frajírka. Napsat totiž frázi ve stylu „pohledný a zajištěný romantik hledá lásku na celý život“ dokáže totiž úplně každý.

A přesně podobným způsobem naletěla i dvaatřicetiletá grafička Jana. „Byla jsem krátce po rozchodu a chtěla jsem si najít nějakou novou lásku nebo alespoň milence. Tak jsem prošla inzeráty na internetu a hned podle fotky mě zaujal Patrik. Stejně starý jako já, na fotce vypadal jako by právě slezl z přehlídkového mola. Když jsem si s ním začala psát, získala jsem pocit, že není krásný jen vizuálně, ale že má i dobré srdce. Rozuměla jsem si s ním, proto jsem ani nezaváhala, když mi nepsal, zda nezajdeme někdy na drink,“ vypráví Jana.

Autor: Ženy - E15


 
Jejich setkání ovšem probíhalo velmi nestandardně. Setkali se v centru Prahy. „Už jak ke mně šel, vypadal široko daleko nehůř. Oblečený jako by šel odněkud ze stavby, ve špinavém oblečený s mastnými vlasy, o hlavu a půl menší, než já. Ačkoli jeho údaje v inzerátu byly asi o dvacet čísel jiné,“ říká Jana. Nakonec Patrik ani nevěděl, kam vlastně chce se slečnou jít, protože si nic nepřipravil a nechal vše jaksi náhodě. Proto podnik, kde spolu stráví následující hodinu a půl, vybírala Jana. „Nakonec mě zklamal vším, čím mohl. Nejen, že byl doslova ošklivý a špinavý, ale ještě za každým slovem používal výraz ´vole´ nebo jeden ještě pikantnější výraz, který nemám odvahu ani zopakovat,“ popisuje dvaatřicetiletá grafička své nejhorší rande a dodává, že dotyčný lhal i o svém věku. Bylo mu totiž ve skutečnosti o osm let méně!

Psal si s přítelkyní a přišla jeho milenka


Nepříjemné rande zažila i pětatřicetiletá barmanka Zuzana. Během posezení v restauraci si totiž její drahý celou dobu s někým dopisoval. „Neustále měl v ruce mobilní telefon a něco řešil . Dokonce si udělal dva hovory, z nichž jeden byl očividně s nějakou blízkou ženskou osobou a trval skoro dvacet minut. Měla jsme pocit, že asi brzo uteču. Ale držela jsem se. Vrchol večera se dostavil až těsně před placením. Do restaurace dorazily totiž dvě slečny, z nichž jedna ho poznala a vrhla se mu kolem krku se slovy: „Co ty tady, miláčku? A co manželka, už ti dala pokoj?“, vypráví Zuzana. A dodává, že to bylo pochopitelně první a také poslední rande s tímto člověkem.Obecné rady pro ženy, které vyráží na rande


  • Vždy si berte s sebou peníze, alespoň na vlastní útratu – vyhnete se trapasům, když muž nemá na zaplacení a navíc ukážete vlastní soběstačnost
  • Vy a ani váš protějšek byste neměli brát na první rande domácí zvířata anebo případné děti – na většinu mužů totiž potomek u ženy působí asexuálně, navíc se nebudete moci dostatečně věnovat sami sobě
  • K jídlu a pití si objednávejte to, co důvěrně znáte – není dobré, pokud se vám udělá špatně hned na první schůzce
  • Neopíjejte se – někdy sice alkoholové opojení pomůže ke sblížení, ale rozhodně není dobré, pokud se to přežene a vy skončíte na záchodě s obráceným žaludkem
  • Vždy se domluvte konkrétně, kam půjdete – místo setkání by mělo vyhovovat oběma
  • Nechoďte příliš odvážně oblečená – muži nemají rádi snadnou kořist
  • Raději očekávejte méně, než víceChtěl luxus, na který nemá


Se svým nejhorším zážitkem se rozhodně netají ani šestadvacetiletá studentka práv Nikola, která se ještě donedávna slušně živila jako modelka. Tehdy se na ni snažil zapůsobit devětatřicetiletý podnikatel Milan. „Pozval mě do jedné z nejdražších restaurací v Praze na večeři. První zklamání však přišlo hned zpočátku. Poslal mi zprávu, ať si zatím sednu a dám něco k pití, protože on bude mít asi patnáct minut zpoždění, protože řeší problém ve firmě. Nakonec dorazil po půl hodině. Objednali jsme si jídlo, dobré víno. On celou dobu mluvil jen o sobě, o své prosperující firmě, o luxusním bytě, který teď koupil, o místech, kde byl na dovolených a o tom, jak by ho každá žena chtěla jen pro peníze. A že on vlastně hledá jen upřímnou lásku. Mě ke slovu skoro nepustil. Nicméně to nejhorší přišlo, když jsme měli platit. On náhle zjistil, že si nechal platební kartu doma a s sebou měl pouze pět set korun,“ popisuje otřesená Nikola. Ona sama přitom s sebou peníze neměla. „Já jela ve společenském oblečení, bez kabelky, jen s malým psaníčkem, kde jsem měla rovněž pětisetkorun na taxi pak domů. Nečekala jsem, že údajný úspěšný podnikatel nebude mít na zaplacení,“ popisuje trapas bývalá modelka. Nakonec nastala hádka o to, kdo jakou část bude platit a čí je to vina. „Tak jsem se prostě sebrala a šla domů se slovy, že zval přece on mě,“ uzavírá Nikola.

Slovo psycholožky

Podle psycholožky Jiřina Dubnické je základem úspěšného rande komunikace. „Pokud nechcete, aby rande dopadlo špatně, raději se na všech detailech domluvte předem., Pokud máte alergii na psí chlupy, nebo třeba nesnášíte zakouřené restaurace anebo Vám vadí nějaký druh hudby, měli byste se domluvit tak, aby nikdo z páru nebyl nucen danou věc podstupovat,“ říká Dubnická. A dodává, že vždy menší očekávání jsou lepší než ta větší.

Autor: Ivanna Benešová
8. dubna 2011

0:normal690:true:true KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!

Autor: Ivanna Benešová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video