Jak se (ne)seznámit na seznamce: Znáte zlaté pravidlo seznamování? | e15.cz

Jak se (ne)seznámit na seznamce: Znáte zlaté pravidlo seznamování?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výsledky ankety „Jak se balí po česku“ zaměřené na problematiku partnerských vztahů v online prostředí odhalily, že internet využívá k seznámení téměř každý druhý Čech. Míra úspěšnosti při hledání partnera však značně kolísá. Podílí se na ní nejen všudypřítomný princip štěstí a náhody, ale také sám uživatel. Ten často zapomíná na tzv. zlaté pravidlo seznamky. Jaké to je?

Zlaté pravidlo seznamky zní: 30 plus 15.

Úspěšnému seznámení je nutné věnovat nejen 30 minut při počáteční přípravě on-line seznamovacího profilu, ale také 15 minut každý den při jeho průběžné správě a komunikaci s ostatními hledajícími. Pokud člověk navíc zapracuje na těch částech svého profilu, které ostatní uživatelé považují za nejdůležitější, pravděpodobnost úspěšného seznámení se ještě zvýší.

„Z výsledků ankety vyplynuly dvě zásadní informace: lidé se sice chtějí seznamovat, celých 40 % z nich ale pasivně vyčkává na oslovení ze strany ostatních. Pokud mají zároveň pouze částečně vyplněný seznamovací profil, namísto vlastní fotografie obrázek svého kocoura a na seznamku zabrouzdají jen proto, aby se podívali, kolik lidí si jejich profil prohlédlo, šance na seznámení je mizivá,“ vysvětluje Martina Horáková ze seznamovacího portálu Leyter.com a dodává: „Všem, kteří to myslí s hledáním partnera vážně, doporučuji být aktivní a dodržovat zlaté pravidlo seznamování. Stačí pravidelně věnovat svému profilu pár minut denně a potenciální partner na sebe nenechá dlouho čekat.

30 minut: Pečlivě vyplňte svůj seznamovací profil

Počátečnímu sestavení seznamovacího profilu byste měli věnovat minimálně půl hodiny. Je nutné se zaměřit především na ty oblasti, které jsou dle výsledků anketního šetření pro ostatní hledající nejdůležitější: tj. informace o koníčcích a zálibách.

„Vyplňte maximum. Snažte se popsat sebe a své koníčky tak, aby výsledek co nejvíce odpovídal realitě. Pokud budete své záliby záměrně upravovat a informace o sobě přikrášlovat, vytvoříte sice krásný virtuální profil, ale budete zklamaní hned z první schůzky. Vyhledávat vás totiž budou zcela jiní lidé, než byste si představovali,“ vysvětluje Martina Horáková.

Podle čeho si vybíráme protějšky na internetu?

  • 28 % Koníčky, zájmy a informace, které o sobě potenciální partner/partnerka zveřejňují
  • 27 % Profilová fotografie
  • 17 % Aktivní oslovení ze strany potenciálního partnera/partnerky
  • 10 % Humorné hlášky

Důležitá je také profilová fotografie, na které byste měli být vy, jak vypadáte dnes. Pokud ji nahradíte obrázkem staženým z internetu, ostatní budou mít pocit, že se za něčím skrýváte.

Ideální je sáhnout po světlé fotografii, na níž jsou vidět detaily obličeje. Výraz by měl být přirozený – mírný úsměv samozřejmě nezaškodí. Fotka by zároveň měla být i neutrální. Záběr z chorvatské pláže o vás možná uživatelům internetu prozradí víc, než by bylo vhodné.

15 minut: Pravidelně svůj profil spravujte a buďte aktivní

Máte za sebou první část pravidla – vytvoření seznamovacího profilu, který vás ideálně reprezentuje a výběr profilové fotografie, na které jste si podobní a vypadáte „k světu“.

Nyní vás čeká druhá, stejně důležitá, část vašeho online seznamování, tj. aktivní a především pravidelná správa připraveného profilu a komunikace s potenciálními partnery nebo partnerkami. Nečekejte na to, až vás případný partner osloví. Hledejte sami!

Pokud první realizované rande nevyjde podle vašich představ, nevzdávejte to!

Čtyři nejčastější chyby uživatelů internetových seznamek

  1. Nevyplněné údaje
  1. Nevhodná profilová fotografie
  1. Neaktualizovaný profil
  1. Nízká aktivita při oslovování ostatních
Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video