Jak svést kolegu z práce | e15.cz

Jak svést kolegu z práce

ZDROJ: Ženy - E15

Daniela Fruhwirtová-Hradská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Líbí se vám kolega v práci a říkáte si, že ho prostě musíte mít?! Poradíme vám pár rad a pastiček, do kterých váš vysněný prostě musí padnout, a nejen do nich, ale také k vašim nohám.

Navazovat vztahy v práci má své výhody, denně se svým vyvoleným setkáváte, denně na sebe můžete nechávat strhávat pohledy a pozornost, denně můžete pokoušet štěstí, což na jiných místech není.

Tam je to „buď a nebo“, prostě se musí jít na věc okamžitě, jinak byste mohly přijít o možnost zdárného seznámení s jiskrou v oku. Samozřejmě vztahy na pracovišti mají také své nevýhody, ale pokud se povedou, mohou být věčné. Jdeme na lov.

Musíme přilákat pozornost

Abyste získaly vysněného muže, je třeba, aby si vás vůbec všimnul. Musíte být tedy viděny. Inzerce sebe je proto prvním krokem ke svádění. Vysílejte signál: jsem tady, jsem žena.

Zkuste prvně muže upoutat pomalým přecházením. Pomalé přecházení z místa na místo okolo objektu, který se vám líbí, umožňuje zmapovat situaci, být viděna i zaznamenat, jak jste na tom. Prostě: všimnul si mě, má zájem, nemá zájem.

Další možností je vysílat signály bezradnosti, potřeby ochrany a pomoci, to na muže zabírá, jelikož oni jsou těmi siláky a neohroženými rytíři. Typickým příkladem, který používaly ženy celá staletí, je upouštění věcí. Ať je to kapesníček či ubrousek, tužka, peněženka, zápisník a podobně, efekt je vždy podobný. Vyhlédnutý muž vám přijde na pomoc a vy máte možnost rozehrát celý repertoár sváděcích strategií.

Vysílejte signál: pochutnáš si. Muži reagují na barvy, které se dají sníst. Muž vlastně reaguje na vše, co se dá jíst. A barvy s jídlem spojené ho vábí. Pokud žena volí doplňky nebo barvu oblečení v barvách zralého ovoce, masa, ořechů a podobně, například červenou, žlutou, oranžovou, jistě přiláká oči muže.

Muži reagují na znaky ženiny poddajnosti. Žena, která ukazuje zranitelná místa (krk, zápěstí) v jemných pohybech při neverbální komunikaci, jakoby říkala muži: „Nemusíš se mě bát, pojď ke mně blíž.“ Hodně se smát je základ. Úsměv, široký, symetrický, doprovázený vráskami kolem očí i úst, zvyšuje vaše naděje na úspěch při lovu. Úsměv je totiž pro muže základním afrodiziakem.

Důležitá je příprava

Pokud chcete být stoprocentně úspěšné, zjistěte si na muže, pokud možno, co nejvíce informací, abyste se na něj mohla dokonale připravit, prostě štěstí přeje připraveným. Známá psycholožka Laura Janáčková ve své knize „Muži chtějí potvory“ vymezila několik druhů mužů a prozradila jak na ně.

Muž sportovec – sportovec je muž, který aktivně, ale i pasivně provozuje, sleduje sport a jakkoliv jinak se jím zabývá. Vy si vytipujte sport, který vás baví, a už máte první možnost, jak ho pozvat na rande. Odhalte oblíbený sport muže. Zjistěte si aktuální informace v dané disciplíně. Nastudujte základní pravidla. Svůj šatník volte ve sportovně relaxovaném vzhledu.

Muž „šampón“ – je to muž metrosexuál, pečující o sebe, vždy elegantní, dobře vypadající a upravený. Dbá na vytříbený vkus a designové doplňky. Žena pro něj také musí být ozdobou. Sledujte společenské akce a navštivte je. Volbě oblečení na první schůzku věnujte dostatek času. Vynechte mašličky, volánky a puntíky. Volte kvalitní a dobře střižené oblečení, luxusní materiály, ušlechtilé doplňky, spíše tmavé a decentní barvy, nic přezdobeného. Zdobte se pouze moderními šperky.

Muž intelektuál – vzdělaný, spíše extrovertní sympaťák, sice občas pomačkaný, ale vždy přirozený. Intelektuál má uvolněný vkus a v mysli skryté uvolněné mravy. Čtěte knihy. Zajímejte se o společenské dění. V oblečení zvolte nápaditost a hravost. Buďte odvážná a svobodomyslná. Nebojte se vrstvení a kombinací, a to nejen v oblékání. Noste přirozené, přírodní líčení.

Muž kravaťák – muž, který většinu pracovního času nosí oblek. Má přesné, logické uvažování a rozškatulkovaný svět. Většinou je zásadový a občas má problémy s vyjadřováním citů. Na kravaťáka platí žena, ženskost a vše extra ženské. Vy se soustřeďte na zásady a pravidla. Uvažujte logicky. Zdůrazněte ženskost v neverbální komunikaci (viz výše). Naučte se dobře vařit. Volte typicky ženské prvky – volánky, mašličky, puntíky. Zdobte se, třpyťte se. Nebojte se výraznějších šperků – volte zlato, stříbro.

Muž umělec – kreativní a nápaditý, osobitý, často energický. Je nevyzpytatelný a nápady chrlí jeden za druhým. O překvapení s ním není nouze. Buďte osobitá. Volte nevšední módu. Nebojte se odvážných barev v kombinaci se suchou klasikou. Nebojte se kombinovat barvy černá- tmavě modrá a podobně. Smokingové sako noste bez ničeho, jen s podprsenkou. Nekonvenčnost a avantgarda jsou tím správným lákadlem pro umělce, kreativce.

Muž volňásek – muž, který nedbá na módní oblečení ani styl. Jediné, co ho zajímá, je funkčnost. Přiláká ho červená barva. Noste výrazné barevné prádlo – například výraznou podprsenku pod jednobarevnou košili. Prvoplánové sexy šaty často zapůsobí. Zajímá ho hlavně pivo a zábava.

Komunikace

A nyní už o vašem krasavci víte mnoho, vše máte nastudováno a zvolila jste to nejlepší a nejvíce vhodné ze svého šatníku, už stačí jen lehký, něžný úsměv, malá pastička v podobě spadeného šálu a můžeme zapříst rozhovor, teď už víte, co ho ihned zaujme a komunikaci můžeme zahájit například dotazem: „Dnes to v práci utíká, že? Co máte/máš v plánu odpoledne/večer?“

Nazdvihnete obočí nebo mrknete, dotknete se lehce rukou své šíje a je váš, pak už vám sám pomůže s dalšími náměty ke komunikaci, a pokud by to byl nemluva, začněte podle jeho typu a zájmů samy, viz možnosti výše, úspěch je zaručen. Lov může začít, pěkné svádění.

Autor: Daniela Fruhwirtová-Hradská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video