Jak žena prožívá orgasmus? | e15.cz

Jak žena prožívá orgasmus?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak se chová tělo při vzrušení a následném orgasmu u ženy? Jak se tělo připravuje na orgasmus a jak se přitom mění?

1. Fáze- vzrušení


Srdeční tep se zvyšuje, žíly jsou zvětšené. Stoupá krevní tlak, zvětšují se ňadra a prsní bradavky. Velké stydké pysky se rozevírají, aby se zpřístupnil klitoris a mohly se zvětšit malé stydké pysky. Vagina se zvlhčuje, zvětšuje a prodlužuje. Děloho se zvedá, aby pomohla prodloužit vaginu.

2. Fáze- plateau


Srdce bije až 160 údery za minutu. Ňadra mohou být větší až o 25 procent. Stydké pysky mění barvu, mohou teď být až temně rudé a vagina může vylučovat vaginální kapalinu. Vaginální otvor se stahuje, aby mohl obemknout penis.

3. Fáze orgasmus
Tělo signalizuje nastávající orgasmus. Prsa jsou stále zvětšená, bradavky vztyčené. Vnější genitálie jsou zvětšené a stále zdvižené, v intervalech 0,8 sekund tělem prochází vlna stahů. Jejich počet kolísá mezi 3 až 15. Některé ženy při tom z bodu G ve vagině vylučují světlou kapalinu, něco podobného jako sperma.

4. Fáze- odeznění


Vše se postupně vrací do normálu- tep, dech, prsa, vnější genitálie. Zvětšení stydkých pysků ustupuje, klitoris se vrací pod kápi. Stahy jsou pryč, vagina se také vrací do normálu. Děložní hrdlo zůstává otevřené až půl hodiny po orgasmu, aby přijalo sperma.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video