Jakou cenu má dnes panenství? | e15.cz

Jakou cenu má dnes panenství?

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Najít v dnešní době v moderním západním světě nevěstu pannu je v podstatě nadlidský výkon. Oproti dobám minulým tak ztratilo panenství výrazně na hodnotě. Má ještě vůbec nějakou?

Ženské panenství, věneček, neposkvrněnost, čistota, nevinnost, nedotčenost. Těmito a dalšími výrazy bývá označován stav, v němž se nachází žena před prvním pohlavním stykem. V minulosti bylo panenství klíčovým prvkem, který musel být přiveden do manželství. V současnosti najít nevěstu pannu je už docela problém.

Jiný kraj, jiný mrav

Ovšem i dnes existují kultury, v nichž je předmanželský sex tabu (alespoň veřejně) a o své panenství by měla žena přijít až po svatbě. Opak by způsobil minimálně ostudu jí a celé rodině, v horším případě nějaký trestní postih. Týká se to široké obce islámské, stejně jako tradičních společenství na Kavkaze, v jihovýchodní Asii či konzervativnějších míst Latinské Ameriky.

Často jsou dívky v těchto částech světa panny pouze technicky, tedy jejich panenská blána nebyla proražena. To ale neznamená, že by „nepoznaly muže“. Mnoho z nich řeší tuto záležitost náhražkou pomocí orálního a análního sexu, takže se jim tímto podaří zůstat pannou až do svatby, která navíc přichází zpravidla na naše poměry velice brzy.

Být pannou u nás

Navzdory tomu, jak je Česká republika malá, existují u nás vnímatelné rozdíly, co se panenství týče, v různých částech země. Zatímco na ateistickém severozápadě Čech přichází dívky o panenství zpravidla kolem 15. a 16. roku života, např. na tradičně katolické jihovýchodní Moravě není problém potkat pannu dvacetiletou a starší.

Právě tradice, konzervatismus a náboženství bývají nejčastějšími důvody pro oddalování prvního sexu u žen, přestože sňatek v čistotě je něčím zcela ojedinělým i v religióznějších částech naší země. Panenství už není něčím, co by si dívky šetřily pro toho jediného muže svých snů, kterého pojmou za manžela. Pokud ano, pak o to zpravidla stejně přijdou před svatbou.

Panenství vs. panictví

Nedá se ale říci, že by dívky na svém věnečku v moderní době vůbec nelpěly. Velká většina si stále uvědomuje, že se jedná o něco speciálního a první milování by nemělo být s někým náhodným na záchodcích na diskotéce. Také si uvědomují, že přijít o panenství nebude žádná legrace ani pro ni, ani pro partnera.

Kluci v tomto věku na druhé straně podobné zábrany nemívají. Anatomicky o nic nepřichází, nedá se přijít na to, zdali už sex měli, naopak chtějí poznat nepoznané, získat zkušenosti, zbavit se nepříjemné nálepky panice a dostat se tím mezi opravdové muže. Nelpí tolik na kvalitě partnerky ani na prostředí prvního styku.

Mužský pohled na panenství

Jak se ale chlapci dívají na panenství své (potenciální) dívky? Náhled mužů na panny se v poslední době otočil téměř o 180 stupňů. Zatímco v minulosti bylo panenství ceněné, panny byly vyhledávané a muži chtěli být těmi prvními v sexuálním životě ženy, v současnosti je na panenskou blánu ve velké míře nahlíženo spíše jako na překážku.

Muži očekávají od své přítelkyně či milenky určité sexuální dovednosti, zkušenosti a schopnosti, které povedou k jejich uspokojení. Panna věstí přesný opak – nezkušenost, neznalost, stydlivost, nesmělost, vystrašenost a neschopnost dopřát muži vynikající sexuální zážitek a uvolnění.

Sami mladí kluci ve většině případů raději dají přednost zkušené dámě, od níž se mohou něco naučit. Od jejich panenských vrstevnic nic takového nehrozí.

Strach z odpovědnosti

To samozřejmě neznamená, že by se nikdo nechtěl o pannu „postarat“, ale tyto dívky jsou jednoduše v nevýhodě oproti svým zkušenějším konkurentkám. Jen extrémní případy dopadnou tak, jak jsme to mohli vidět skrze známou hlášku z filmu Rebelové: „Ty jsi panna? Tak to sorry.“

Je to dáno také jistou obavou, strachem z odpovědnosti a nejistotou, kterou mohou někteří muži cítit při myšlence, že jsou těmi prvními, těmi, jimž se rozhodla žena dát svůj věneček, těmi, kteří jsou odpovědni za to, aby jí to nebolelo, neznechutilo se nebo nedošlo k výčitkám svědomí a psychické újmě.

Hledej byznys za vším

Existují ale také muži, pro něž je připravení ženy o panenství něčím neuvěřitelně lákavým, přitažlivým a vpravdě luxusním zážitkem. Vyhledávají mladé dívky a jejich jediným cílem je získat prvenství. Pro tuto skupinu mužů je deflorace natolik důležitou věcí, že jsou ochotni a schopni za ni platit nemalé množství peněz.

V prostředí sexuálních pracovnic tak dochází ke zvláštním dražbám, kdy je panenství poskytnuto muži s nejvyšší finanční nabídkou. Dívka panna tak svůj věneček opečovává jako investici do velice perspektivního byznysu s možným vysokým výdělkem. Tato praxe je běžná především u asijských národů, ovšem i ve středoevropských podmínkách je na ni možné narazit.

Navzdory tomu je ale cena panenství u nás v současnosti pro drtivou většinu populace velice nízká. Ocení ho jen malá skupina mužů, pro zbytek to neznamená vůbec žádný bonus, dokonce to mohou vnímat jako komplikaci. Je jim jedno, jestli měla žena před tím jednoho či dva milence. Mnohem důležitější je, že jich neměla stovku.

A co si o tomto myslíte Vy? Měla by žena vstupovat do manželství jako panna? Nebo je to jedno? A je normální vyměnit svoje „poprvé za peníze? O Váš názor se můžete s námi podělit v diskuzi pod článkem!

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video