Jsou krásné ženy šťastnější? | e15.cz

Jsou krásné ženy šťastnější?

ZDROJ: Ženy - E15

Daniela Fruhwirtová-Hradská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Občas si každá někdy říkáme: „Ta má štěstí, že je krásná, že je tak dokonalá, svět jí určitě padá k nohám a vše má snadné, všichni musí podlehnout jejímu kouzlu, musí být dokonale šťastná“. Je ovšem krása skutečně záruka štěstí?

Je krása klíč ke každému úspěchu? Možná někdy, ale také krása jako všechno ostatní má dvě strany mince. Psycholožka Laura Janáčková je názoru, že krásná žena může být každá z nás a že s krásnou osobností, kráčí ruku v ruce i ono kouzlo, kterému může podlehnout každý muž a nejen muž.

Ovšem samotná krása nestačí, to také potvrzuje Laura Janáčková svou zkušeností: „K úspěchu nestačí krása. Když jsem po nocích trpělivě psala odborné publikace, o víkendu vstávala v šest ráno a studovala a v týdnu a byla nepřetržitě k dispozici svým pacientům, lidé moji práci neviděli. Mnoho jich vidělo jen mé tituly, pracovní úspěchy, dobrou a bezstarostnou náladu a ,pěknou tvářičku‘. Lidé často vidí v práci druhých méně námahy.“ Tedy kromě krásy potřebujeme ke štěstí také píli, velké úsilí a trpělivost. A co dvě strany mince?

Výhody krásných žen

 1. Mají více obdivu od rodiny nebo od mužů, mohou si tak vytvořit větší sebevědomí.
 2. Mohou si vybírat z více partnerů. Nebojí se odmítnutí.
 3. Používají k získání „svého“ více zbraní.
 4. Mohou si zvolit jakékoliv oblečení.
 5. Krásné ženy jsou a chtějí být viděny (Zda je to výhoda, je však diskutabilní.)
 6. Krásné ženy o sebe umí dbát a pečovat (někdy až nezdravě)
 7. Krásky umí být zdravě sobecké, proto dokáží být někdy více šťastné než ostatní.

Nevýhody krásek

 1. Krása není věčná a stojí peníze.
 2. Krása plodí závist, proto pěkné ženy jsou často méně oblíbené.
 3. Krásné ženy bývají podceňovány. (Když je krásná, nemůže být chytrá.)
 4. Někteří muži nesnáší krásné a úspěšné ženy, ubližuje to jejich egu.
 5. Na pěkné ženy muži rádi žárlí, proto si pak pro uspokojení svých potřeb a uklidnění své ješitnosti pořizují méně hezkou bokovku. (Příkladů u úspěšných modelek, hereček či zpěvaček máme mnoho.)
 6. Krásné ženy bývají zdrojem pomluv (Za ty prsa, vlasy, nos, boky, nohy si zaplatila / Ta se s ním musela vyspat / Stejně se všemi spí, jinak by to nedokázala / Ta musí být strašně hloupá, když takto vypadá / Ta ho jistě podvádí / Ta ho má jen na prachy apod.)
 7. Hodně hezké ženy bývají často brány jako jen pěkný doplněk svého partnera, svých známých, prostě jiných osobností.

Tedy rozhodnuto není (i když stojí za úvahu, že se mi psaly lépe nevýhody). Krásné ženy mohou být stejně šťastné i nešťastné jako ty méně pěkné. Bez hluboké sebedůvěry, bez emocí, cílevědomosti a sociální empatie, být opravdově šťastná nemůže být žádná z nás.

Autor: Daniela Fruhwirtová-Hradská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video