Kde a jak získat přátele? | e15.cz

Kde a jak získat přátele?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přátelé jsou pro život důležití. Když nejsou, je život smutnější a něco v něm chybí. Ale kde je získat, když v obchodě se koupit nedají?

Máte volný večer a nevíte, co s ním? Zavoláte přátelům a s nimi podniknete něco, co vás vytrhne z nudy. Po dlouhém vztahu vás opustil přítel a vy jste na pokraji nervového zhroucení? Zavoláte kamarádce, vylijete si srdíčko, společně si zanadáváte na chlapy a hned je líp. Chystáte se na důležitou schůzku, ale nevíte, jestli se k té béžové sukni hodí modrá halenka? Je tu kamarádka, která poradí s barvami a ještě vám půjčí své nové lodičky na podpatku. Problém ovšem nastává ve chvíli, když není na koho se obrátit, komu zavolat, s kým promluvit, zkrátka, když je přátel málo nebo chybí úplně.

Je to i váš případ? Pak máte na výběr. Můžete čekat doma, třeba na vás zazvoní sousedka s tím, že jste ji vytopila a možná se spolu ještě skamarádíte…nebo prostě a jednoduše vyrazíte ven- směr noví přátelé. Poradíme vám, kde by se vaši nové potencionální přátelé mohli vyskytovat.

1. Začněte sportovat, choďte do posilovny, na kalanetiku, aerobik nebo třeba plavání. Je tu velká příležitost navázat s někým přátelství,  cvičení probíhá vícekrát do týdne a tak máte možnost se od úvodní konverzace propracovat někam dál, protože se budete vídat často. A to už není ani třeba zmiňovat to, že uděláte něco pro své zdraví a postavu.

2. Možná máte přátele, o kterých ani nevíte, na které jste dávno zapomněla, protože jste se přestali z různých důvodů stýkat. Vytáhněte svůj starý diář a zavolejte na čísla, na která jste už dávno nevolala a obnovte kontakty.

3. Pokud máte psa, choďte na delší procházky a to tam, kde se vyskytuje hodně lidí (parky atd.) a váš miláček vykoná práci za vás. Zatímco bude běhat s ostatními pejsky, vy můžete probrat nové krmivo nebo obojky proti klíšťatům.

4. Půjčte si od sestry malého synovce a vyražte na pískoviště. Plno maminek na mateřské dovolené si rádo s někým popovídá a vaši společnost jistě uvítá.

5. Udržujte konverzaci s pošťačkou, mladou paní ve stánku s novinami, sousedkou. Postupně se můžete propracovat přes společenské fráze o počasí k přátelství.

6. Rozhlédněte se pořádně v zaměstnání, možná jsou ti upjatí kolegové a kolegyně, když skončí pracovní doba, docela fajn lidi. Navrhněte všem setkání v restauraci nebo na skleničce.

7. Společně s ostatními si zanadávejte na dlouhou frontu v čekárně u doktora nebo na zastávce trolejbusu, který měl jet už před 15 minutami, jistě si získáte plno sympatizantů.

8. Vyhledávejte kluby, kde to žije a kde je hudba. Bude tu plno veselých lidí na rozdíl od restaurací, kam chodí zamilované páry na večeři.

9. Nestyďte se oslovit lidi, kteří vás zaujmout. Začněte třeba otázkou, kde je možné koupit takovou skvělou tašku nebo horské kolo, které vy právě také sháníte.

10. Choďte na všechny párty a večírky, na které vás někdo pozve, i když se vám zdají sebenudnější, nikdy nevíte, jakou zajímavou osobnost tam můžete potkat.

11. Choďte na výstavy a podiskutujte s ostatními návštěvníky o vystavovaných obrazech nebo na různé přednášky a kurzy. Pokud jste odvážnější, vyrazte s cestovkou na víkend nebo i celou dovolenou.

12. Začněte spolupracovat s dobrovolnými organizacemi a nabídněte jim svou pomocnou ruku. Seznámíte se ze zajímavými lidmi a ještě pomůžete dobré věci.

13. Nestyďte si podat inzerát nebo zabrouzdejte po internetu a zachatujte si s lidmi. Třeba z toho vznikne i dobré přátelství.

14. Navrhněte svému příteli, ať pozve své kamarády z fotbalu do jejich oblíbené hospůdky s tím, že vezmou i oni své partnerky.

15. Zapište se do kurzů vaření, angličtiny nebo účetnictví. Naučíte se něco nového a poznáte nové lidi.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video