Když partner nepustí korunu | e15.cz

Když partner nepustí korunu

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Když jsme se seznámili s Patrikem, byla jsem okouzlená.

Moje předchozí známosti byly úplně jiné, kluci, se kterými jsem chodila, mi připadali takoví nevyzrálí a hloupí a teď najednou přede mnou stál muž spolehlivý a solidní. Láska způsobila, že jsem zpočátku příliš nevnímala nebo spíš nechtěla vidět to, jak se chová, když přijde na peníze. Přitom na tom nebyl finančně vůbec špatně, měl dobré místo u zahraniční firmy a také dobrý plat. Já jsem na tom byla podobně, takže jsem neviděla důvod, proč si život nezpříjemňovat občasným utrácením.

Když mě poprvé pozval na večeři, přišlo mi samozřejmé, že platí on, vždyť říkal „Zvu tě“. Zaplatil pouze půlku útraty a pak čekal, až já doplatím zbytek. Tak to bylo se vším, s lístky do kina, když jsme jeli na výlet, požadoval peníze na benzín, i tu zmrzlinu jsem si platila sama. Ale i přesto, že jsem si za sebe svou útratu platila, nezdálo se, že by byl spokojený. V restauraci se pozastavoval nad tím, že si dám dva džusy, když mi přeci jeden na zapití stačit musí, kupovat si dražší boty byl nesmysl, když mají i levnější a nákupy potravin byly ještě horší, to mi z košíku vytahoval postupně skoro vše, co jsem do něj vložila, dobrá hospodyňka totiž musí vystačit s málem.

Jeho chování mi začalo strašně vadit. Dobře, když on je šetřílek, ať si tedy šetří, ale já se nechci celý život omezovat v tom, co si koupím. Kdybych utrácela jeho peníze, tak je to možná jiné, ale já si všechno platila ze svého.
Nejvíc jsem se styděla, když jsme šli někam na návštěvu. Nestyděl si říct snad o všechno, co tam bylo, s úsměvem říkal zabalte nám to, my si to vezmeme sebou a doma se radoval, jak jsme ušetřili. Když pak přinesl z jednoho podnikového večírku půl láhve whisky a vykládal mi, že ji slil ze skleniček, které ostatní nedopili, bylo toho na mě dost. Uvažuji o rozchodu.

Důvody, které šetřílky nutí k tomu, aby nepustili ani o korunu navíc, bývají různé. Jsou totiž různé typy mužů a tím i také různé důvody:

1. Muž sám pro sebe
Tento muž si dopřeje vše, ale jen sám sobě. Klidně si koupí velký zmrzlinový pohár a vám žvýkačku. Má utkvělou představu, že ho všichni kolem něj chtějí jen využívat. Ukažte mu, že na něm nejste závislá, kupte si sama vše, co chcete a dokažte mu, že vám jde jen o jeho lásku a ne žádné materiální výhody.

2. Muž vládce
Řídí se heslem Světem vládnou peníze a kdo je má, je vládce. Myslí si, že si za ně může koupit vše, i vás a vaši lásku a očekává, že si vás jejich prostřednictvím k sobě připoutá. Za vším se ale skrývá obrovská nejistota, sám si nevěří, je nejistý. Ukažte mu jeho lepší stránky povahy a posilujte jeho sebevědomí v malých věcech.

3. Muž s penězi ve slamníku
Škudlí a škudlí, i když má už slušně našetřeno. Ale i kdyby měl na kontě milióny, bude spořit dál, protože to, že má peníze, mu dává jistotu. Neutratí ani korunu navíc, neumí si užívat, radost mu dělají právě jen a jen peníze. Je na vás, abyste mu ukázala, jak je život krásný. Jak je skvělé koupit si něco pěkného, co člověku udělá radost, jak si můžete krásně užít na dovolené. Snad se vám jednoho dne podaří vlít do něj radost ze života.

4. Muž příživník
Na potkání vykládá, jak jsou peníze zbytečné, že on je k životu vůbec nepotřebuje, ale přitom si klidně nechá za všechno zaplatit, přijímá s radostí drahé dárky a s klidným svědomím se přiživuje na svém okolí. Nezbývá než mu stanovit jasné pravidla. Chceš bydlet u mě? Pak musíš přispívat na nájem a podobně, aby viděl, že mu zadarmo nikdo nic nedá.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video