Když sex trvá jen chvíli | e15.cz

Když sex trvá jen chvíli

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak oddálit vyvrcholení muže a jak vyřešit problémy předčasné ejalukace? Toto, pro mnoho žen velké tajemství, vám odhalíme v našem článku.

Jedním z nejčastějších problémů mužů je předčasná ejakulace. I když diagnostikovat ji může být někdy problém, někteří muži mohou považovat za předčasnou ejakulaci to, že nevydrží více než půl hodiny, pro jiného to znamená několik vteřin. Jestliže muž neměl pohlavní styk delší dobu nebo ho měl s novou partnerkou, může milování trvat třeba jen pár sekund, ale časem se vše urovná. Nebo vyvrcholí sice velmi brzy, ale pokud pak uspokojí například orálně i ženu, nemusí to představovat pro oba žádný problém.

Lenka: Můj přítel vyvrcholí vždy dřív než já. Neděláme si s tím ale hlavu, už jsme spolu dlouho a nikdy to pro nás nebyla žádná překážka. Někdy to děláme tak, že mě nejprve vzrušuje orálně,  teprve pak dojde k samotnému styku a tak se nám už párkrát podařilo, že jsme měli orgasmus společně. Bylo to fajn, ale i když se to stává jen výjimečně, nic se neděje.

Jak je předčasná ejakulace přesně definována? Je to trvající nebo opakující se jev, kdy k ejakulaci dochází při minimální sexuální stimulaci před spojením, během něho nebo bezprostředně po něm, a to dřív, než muž chce.

Předčasná ejakulace je ve většině případů psychickou záležitostí, ale může být způsobena také některými vrozenými anatomickými příčinami jako je krátká uzdička, vedlejším účinkem některých léků nebo ji mají na svědomí určitá onemocnění, jako diabetes a nervové poruchy. Spousta mladých mužů mívá tyto problémy, ale většinou kolem dvacátého roku života se vše upraví a mají věci pod kontrolou. U některých však potíže přetrvávají nebo se objeví v pozdějším věku i u těch, kteří s ní nikdy předtím problémy neměli. A tak se může stát, že přetrvávající potíže s předčasnou ejakulací mohou vést k depresím, malému sebevědomí a  velkým psychickým stresům. Kromě toho může způsobovat rozpad vztahu, a proto je dobré svěřit se do péče odborníků a začít s problémem něco dělat. V těchto případech je velmi vhodná spolupráce partnerky a její podpora. Léčba vyžaduje čas a trpělivost.

Metoda stisku
Tato metoda se též nazývá zastav-začni. Při této proceduře se muž naučí uvědomovat si ten okamžik, kdy se blíží k vyvrcholení.  Právě v této chvíli stiskne jeden z partnerů pevně penis v místě těsně pod žaludem. Když muž ucítí, že nutkání k ejakulaci pominulo, pokračuje se ve stimulaci. Princip tedy spočívá v tom, aby muž poznal, kdy se blíží orgasmus a v tom okamžiku se přestalo se stimulací a dále se stejným způsobem pokračovalo dál. Muž by měl tuto metodu procvičovat i sám. Nejprve by měl provádět masturbaci suchou rukou a přestat, když cítí, že se blíží orgasmus, nechat reakci odeznít a znovu pokračovat. Později přichází další krok, k masturbaci použije lubrikační gel, který přidá na vzrušivosti a pokračuje stejným způsobem. Když tohle vše muž zvládne, dochází k orálnímu sexu a později k samotné souloži.

Dalším způsobem, jak léčit předčasnou ejakulaci je znecitlivění sliznice. Je možné potírat žalud nebo zavést znecitlivující prostředek přímo do močové roury.

Další triky, jak oddálit orgasmus:
Když muž cítí, že přichází orgasmus, žena uchopí penis mezi palec a ukazovák pod žaludem a silně jej na chvíli takto podrží. Když erekce ustoupí, pokračují v milování. Milujte se tehdy, kdy je muž unavený, vydrží tak déle. Vynechávejte předehru. Domluvte si signály, které při milování naznačí, že je třeba zmírnit tempo. Milujte se vícekrát po sobě. Čím více ejakulátu odejde, tím déle vydrží.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video