Kineziologie – záhadná zázračná metoda, nebo jednoduchá pomoc pro každého? | e15.cz

Kineziologie – záhadná zázračná metoda, nebo jednoduchá pomoc pro každého?

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Říkají vám něco slova jako kineziologie, rehabilitace, psychoterapie a relaxace? Pokud ne, poučte se, co si pod kterým můžete představit!

Stres, napětí, rychlost dnešní doby, špatná životospráva, sedavá zaměstnání, nedostatek přirozeného pohybu… Ať chceme nebo ne, jsou každodenními průvodci většiny z nás. Jak proti nim bojovat?

Kineziologie je počáteční vyšetření pohybové soustavy. Poté následuje rehabilitace, která se odvíjí od výsledku kineziologického rozboru. Psychoterapie souvisí s průběhem celého léčení, protože pacient se musí cítit dobře jak psychicky, tak fyzicky. Relaxace je odpočinek těla a zároveň uklidnění psychického stavu,“ říká odborník na kineziologii Karel Pelikán, Dis. V pojmech máme tedy jasno, zaměřme se především na kineziologii, která je pravděpodobně pro nás všechny největší neznámou.

Kineziologie se v České republice začala používat asi ve 40. letech 20. století, v současné době je její popularita velmi vysoká. Kineziologie je diagnostickou metodou mnohých problémů. Rozlišujeme dva druhy. Prvním je psychologická kineziologie, která pomáhá klientovi k odstranění příslušného bloku, aby byl schopen používat celý potenciál svého mozku.

Pomocí této metody můžeme lze lehce určit příčinu stresu, odstranit strach nebo bolest ze vzpomínky na určitou situaci. Klinická kineziologie spočívá ve vyšetření celkové pohybové soustavy a nacházením příslušných potíží.

Kineziologa by měl určitě navštívit každý, kdo má problémy s pohybovou soustavou, protože podle vyšetření vám kineziolog stanoví terapii „šitou na míru“.

A jak najít toho pravého kineziologa? „Podle mého názoru je nejdůležitější si s dotyčným kineziologem hned na začátku popovídat o tom, co terapie bude obnášet a jak vám to pomůže. Samozřejmostí je jeho patřičné vzdělání, dlouholetá praxe a individuální přístup,“ doplňuje Karel Pelikán.

Zdroj: Conpro

Více o tématu wellness, rehabilitace i kineziologie se dozvíte na veletrhu Wellness Balnea ve dnech 11. – 14. září 2008 v areálu PVA Letňany. Návštěvníci budou moci zavítat také na interiérový veletrh Tendence probíhající v souběžně na stejném místě a veletrh Gastro & hotelset, který se koná rovněž v PVA Letňany ve dnech 11. – 13. září 2008.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video