Malé královny krásy: Když krása ničí dětskou duši (galerie a video) | e15.cz

Malé královny krásy: Když krása ničí dětskou duši (galerie a video)

Monika Kváčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výrazný make-up, falešné vlasy, načančané šaty a uměle opálená pokožka. Že se v dnešní době jedná o standardní "výbavu" i začínajících modelek a missek? Možná. V tomto případě však nehovoříme o slávychtivých teenagerkách, ale o holčičkách, které ještě občas cumlají dudlík...

Soutěže krásy nejsou nic neobvyklého a mají již letitou tradici. Už i v Česku existují takové, jichž se účastní děti v poměrně útlém věku. V Česku ale mánie dětských soutěží krásy naštěstí nenabrala tak šílené obrátky jako v Americe.

V každém americkém státě se každoročně koná několik dětských soutěží krásy, které se účastní miminka a děti do 12 let. Přípravu některých z nich sleduje show Toddlers and Tiaras (batolata a korunky).

Maminky, které si zde přes své dcerky zjevně plní své sny, jsou kvůli titulu malé královny krásy a vidině její slávy schopny udělat cokoli. Dětem je dětem je okolo 4-12 let a místo, aby na pískovišti stavěly bábovičky, je jejich náplní života nacvičování choreografií a ladnosti pohybu i dokonalé chůze na podpatcích či zkoušení kostýmů.

Aplikace umělých řas, vytrhané obočí, Barvení vlasů, bělení zubů, botox, vycpaná prsa, nalakované nehty nebo tuna make-upu jsou v tomto případě rovněž standardem. Výjimkou není ani umělý chrup, který nahrazuje nedokonalé mléčné zuby. Z malých děvčátek se tak rázem stávají dokonalé parodie na dospělé ženy, vizuálně připomínající spíše porcelánové panenky.

Jak se z malých děvčátek stávají na pohled překrásné loutky se můžete podívat v následujícím videu. Ve fotogalerii pak můžete vidět fotografie ze zákulisí „Mississippi Sweet Pea Pageant“, která je jednou z takovýchto obdob soutěže krásy pro holčičky ve věku od 3 do 7 let.

Veřejnost takovéto praktiky ambiciózních matek očividně pobuřují, každá mince má ovšem druhou stranu. Otázkou je, proč pořadatelé takovýchto soutěží vyžadují, aby se děti chovaly jako dospělí a dívenky, které mají věk akorát tak na to, aby si hrály s panenkami, se vlnily jako „dospělačky“… a proč show, která týden co týden ukazuje takovéto praktiky na malých dětech má již šesté pokračování…

A co si o dětských soutěžích krásy myslíte Vy? Nechat nebo zakázat? A kde je ještě únosná hranice? Podělte se s námi o názor v dikuzi pod článkem.

Autor: Monika Kváčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video