Máte doma prvňáčka? Dopřejte mu čas na hraní! | e15.cz

Máte doma prvňáčka? Dopřejte mu čas na hraní!

Eva Sedláčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Máte doma prvňáčka? Společně s časopisem Pojď si hrát jsme pro vás tento týden připavili speciální akci s názvem Týden s Pojď si hrát.

 Zahájení školní docházky představuje pro většinu dětí stresové období. S nástupem do školy přibývá dítěti řada povinností (mnohdy teprve vznikají), musí se vyrovnávat se změnou prostředí, zvykat si na nové lidi, učit se novým dovednostem, jsou na ně kladeny do té doby nepoznané nároky. Ani pro rodiče není tento přelomový okamžik jednoduchý. Prvňáčkovi je třeba se věnovat velmi intenzivně, a příprava na školu se tak snadno může stát hlavní náplní společně tráveného času.

Skoro všichni prvňáčci se do školy těší, jsou na ni zvědaví, ale zkuste se na to samé zeptat například šesťáků. Nechci diskutovat, proč se šesťáci do školy netěší, natož paušalizovat (jistě existují školy, kam i šesťáci chodí rádi). Ze zkušenosti své i mnoha mých známých či jejich dětí jsem však nabyla dojmu, že škola (často právě hned první třída) obere děti o část jejich přirozené zvídavosti. Zvídavosti, s níž s takovou chutí a radostí poznávali svět kolem sebe v časech předškolních. Zvídavosti, která je podle mého motorem učení.

Nelekejte se, nechci vás navádět, abyste svému dítěti odpírali (povinnou) školní docházku, jen jsem chtěla upozornit na dva negativní aspekty, s nimiž může být nástup do školy spojen. Existují však cesty, jak pomoci dítěti vyrovnat se s touto náročnou životní změnou a zároveň v něm co nejdéle udržet přirozenou zvídavost. Jednou z nich je hra.

Dopřejte proto svému prvňáčkovi čas a prostor na obyčejné „hraní si“ a můžete-li, hrajte si s ním. Využívejte hru k učení a učte se spolu při hraní. Uvědomte si, že hra byla donedávna nejdůležitější náplní života vašeho dítěte i prostředkem poznávání. Myslete také na to, že ne každá hra musí být „smysluplná“. Hra může být také relaxací, kterou vaše dítě potřebuje stejně jako vy. Přizvěte k ní třeba časopis
Pojď si hrát , který už svým názvem vyzývá ke hraní.

Autor: Eva Sedláčková
šéfredaktorka časopisu Pojď si hrát

0:normal690:true:true 0:normal690:true:true 0:normal690:true:true0:normal690:true:true

Týden s časopisem Pojď si hrát


Pro maminky a jejich školáky nebo i předškolní děti jsme první zářijový týden společně s časopisem Pojď si hrát jsme pro vás tento týden připavili speciální akci s názvem Týden s Pojď si hrát.

Původní český ilustrovaný časopis pro děti – Pojď si hrát – vychází teprve rok a za tu dobu si získal přízeň tisíců dětí, a to nejen prvňáčků, jimž byl původně určen. Unikátní koncept interaktivní hry, na kterém je postaven, je totiž blízký dětem různého věku. Pojď si hrát není klasickým časopisem, ale spíše hrou a inspirací ke hře. Každý měsíc volí ke hraní jiné téma (např. rytíři, indiáni, kuchaři, piráti, detektivové).

Od prvního do sedmého září vám každý den společně Pojď si hrát  přineseme nějakou hru, křížovku nebo jiný tip pro pobavení a zároveň zábavnou formu učení vašeho dítka. Následující týden, v pondělí 8. září, celou akci uzavřeme vyhlášením soutěže pro maminky i děti, jejíž obsah zůstane pro tuto chvíli ještě překvapením. Přejeme příjemnou zábavu všem maminkám i jejich dětem.


Související články:
Týden s Pojď si hrát: Představujeme se
Týden s Pojď si hrát: Zahrajte si stolní hru
Týden s Pojď si hrát: Hrátky na dvoustranách
Týden s Pojď si hrát: Hravé vaření s dětmi
Týden s Pojď si hrát: Tvořivé náměty

Autor: Eva Sedláčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery