Máte rádi masáže a relax? Tito lidé jsou špičkou ve svém oboru! | e15.cz

Máte rádi masáže a relax? Tito lidé jsou špičkou ve svém oboru!

ZDROJ: Ženy - E15

Hana Chaloupková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kontakty na ně se předávají jako vzácnost a jejich klientela se rozrůstá především díky doporučením. Na setkání s nimi se těšíme jako na návštěvu prarodičů a myslíme na ně vždycky, když nám docházejí síly. Bez jejich pomoci se někdy neobejdeme… Představujeme vám několik výjimečných lidí, kteří by mohli být důležití i pro vás.

MUDr. MARTINA ZISKOVÁ

Věnuje se ájurvédě, která je považována za nejstarší léčebný systém na světě, zaměřený na posílení a prevenci zdraví prostřednictvím správné výživy, pozitivního myšlení a životního stylu. Martina Zisková používá všechny dostupné metody ájurvédy - psychologické poradenství, životní styl, užívání bylin jako harmonizujících prostředků, terapeutické zákroky jako pančakarma, masáže, marma terapie a další energetické terapie.

Práce s klienty je většinou dlouhodobá pro dosažení hlubokých změn, které znamenají především změny myšlenkových postupů a vzorců chování. Nejčastěji ji vyhledávají klienti s chronickými potížemi, pro které je ájurvéda vhodným doplňkem k léčení klasickou západní medicínou. Jsou to například alergie, artritida, cukrovka, vysoký krevní tlak, potíže s poruchami spánku, soustředění, únavový syndrom.

Po dokončení studií na 1. lékařské fakultě UK se MUDr. Martina Zisková specializovala na neurologii a neurofyziologii. Studovala ve Spojených státech, kde žila 13 let, a rozšiřovala své znalosti na International Institute of Ayurveda v Bostonu, absolvovala studia v Indii. Klinickou praxi má v Praze.

www.drmartina.cz

VLADIMÍR MAZAL

Zakladatel ájurvédských rodinných lázní, zřejmě prvních svého druhu u nás. Po studiu ájurvédy a účasti na mnoha zahraničních seminářích, po osobních setkáních s významnými mistry zenového buddhismu a dlouholetém praktikování ájurvédy se rozhodl předávat zkušenosti a pomáhat těm, kteří o to požádají.

Mottem jeho lázní je: „Nechte vše plynout v čase“. Mají celoroční provoz s maximální kapacitou 4 osob, které se znají. Součástí celodenní péče je ájurvédská vegetariánská strava, důraz je kladen na pocit uvolnění, bezpečí, na příjemné klidné prostředí plné pozitivní energie. Pobyty jsou jednodenní až týdenní.

Léčba vychází z toho, že největším toxinem našeho těla jsou špatné myšlenky. Srovnáme-li si myšlenky v hlavě, začnou postupně odcházet i zdravotní problémy, začneme se napojovat na své vyšší já a sami pak přicházíme na to, jak dostat vlastní život do harmonie. Pobyt v lázních by měl tento přístup nastartovat.

www.ajurveda-borek.cz

VERONIKA TOROVÁ

Zabývá se léčením karmických zatížení, automatickou kresbou a její výukou. Kromě toho také vyrábí a aplikuje tělové i ušní svíce. Její léčení směřuje převážně k prvotním příčinám různých druhů nemocí, disharmonií, rodových a vztahových záležitostí. Ty mohou pramenit z různých období života - je možné sestoupit do období prenatálního, k porodu, či dokonce do životů minulých.

Terapie Veronika doplňuje ošetřením tělovými svíčkami, které ručně vyrábí z včelího vosku, bavlny, kurkumy a esenciálních olejů. Svíce působí na základě komínového efektu, který vzniká zapálením vrchní části svíce. Jako další doplněk k terapiím používá esence, které vytváří na posvátných místech z pramenů, do nichž je aktivována léčivá síla přírody. Díky nim se člověk znovu začne napojovat na přirozené rytmy života, od nichž se v minulosti odklonil.

Esence může být zachována čistá, nebo se do ní mohou přidat esenciální oleje, kameny či byliny. Aplikuje se do aury, na tělo nebo vnitřně. Veronika se také věnuje automatické kresbě, kterou i vyučuje. Tato technika rozvíjí tvořivou stránku osobnosti.

Kontakt: tel. 739 313 889

IVETA POLLY BELUŠOVÁ

Provádí měření parazitní zátěže organismu pomocí biorezonančních přístrojů. Klientům navrhne detoxikační kúru, která organismus zbavuje bacilů, virů, bakterií, plísní, prvoků a jiných patogenů. Paraziti v organismu mohou přispívat k mnoha onemocněním a zdravotním potížím a často jsou jejich jedinou příčinou. První kúra trvá obvykle 3 měsíce.

Velkou roli v úspěšnosti čištění organismu hraje odhodlání klienta, jeho pevná vůle a hlavně pozitivní myšlení. U některých chronických či dlouhodobých potíží trvá proces detoxikace 7 až 12 měsíců. Detoxikace je vhodná například při plicních, srdečních, trávicích i urinogenitálních potížích. Iveta Belušová se specializuje na roztroušenou sklerózu.

www.energiregenera.cz

DARJA HAVELKOVÁ

Provádí unikátní terapeutickou metodu aquahealing, která vychází ze zen shiatsu a je velmi účinná pro relaxaci organismu. Provádí se ve vodě o teplotě 34 °C, kde je tělo přirozeně nadnášeno, a terapeut vás drží a vede po celou dobu terapie a dodává vám tak pocit bezpečí.

Provádějí se jemné a pomalé cviky připomínající jógové pozice k protahování svalů a uvolnění kloubů a masážní techniky pro odblokování energetických drah. Aquahealing je účinný nejen pro snížení svalového napětí, stresu, úzkostí, ale také snižuje například bolesti v zádech, zlepšuje dýchání, kvalitu spánku, upravuje trávicí potíže či bolesti hlavy.

Mgr. Darja Havelková je absolventkou Fakulty tělesné výchovy a sportu Karlovy univerzity, tříleté Evropské školy shiatsu v Londýně a studia shiatsu ve vodě v rámci World Aquatic Bodywork Association v USA.

www.aquahealing.cz

JITKA VRBICKÁ

Provádí s výjimečnou empatií masáže podle filozofie tradiční čínské medicíny. Při masáži obnovuje proudění v energetických drahách lidského těla a koriguje ho podle potřeby dalšími praktikami k doplňování nebo uvolnění energetických bloků, jejich prokrvení a odplavení odpadních látek ze svalové tkáně.

Používá praktiky baňkování a techniku moxování, při které se stimulují určité části či okrsky těla, akupunkturní body či akupunkturní dráhy. Má vynikající výsledky také se stimulací akupunkturních drah a bodů pomocí technik čínské medicíny a v případě potřeby provádí s klienty techniky Qi Gong k aktivaci životní energie Qi a rehabilitační cvičení.

Pracuje také s Bachovou květovou terapií pomáhající uvolnit zablokovanou životní energii. Jitka Vrbická od roku 2004 asistuje také jako pomocnice u porodů. Využívá masáží, cvičení či homeopatie k přípravě maminky na porod a jeho zvládnutí po stránce psychické i fyzické. Studovala tradiční čínskou medicínu na institutu TCM Bohemia v Praze.

Kontakt: tel. 604 213 134

PRINCE V. ALLUM

Jako profesionální fyzioterapeut pomáhá lidem již 15 let, při masážích kombinuje tradiční a alternativní metody a ke každému klientovi přistupuje zcela individuálně podle jeho aktuálního stavu. Skutečným zážitkem je tzv. Princova královská masáž, při které dlaně a konečky prstů stimulují krevní oběh a uvolňují zablokované části těla.

Relaxační účinek této masáže je podpořen použitou směsí olejů, vychází z tradiční ájurvédské masáže zaměřené na akupresurní body také na rukou, uších a chodidlech. Může trvat až 2 hodiny. Princ provádí také speciální masáže proti stresu a napětí, tzv. marma masáž, která podporuje omlazení a posílení mysli a těla. Pro podporu detoxikace můžete vyzkoušet detoxikační masáž, která stimuluje lymfatický systém a napomáhá oběhu tekutin a regeneraci buněk.

Prince V. Allum se narodil na Mauriciu, masírovat se začal učit v 10 letech, stejně jako cvičit jógu. V Indii a Japonsku studoval alternativní terapii a medicínu, přírodní léčení, ájurvédu, akupunkturu, reiki. V roce 2000 se stal celostátním šampionem státu Mauricius v oblasti alternativní terapie a jógy. K jeho koníčkům patří astrologie, čtení z ruky, numerologie, hypnóza a paranormální aktivity.

www.princeofwellness.cz

MICHAL VAVŘINA

Věnuje se severnímu stylu thajské masáže, který je více založen na pomalém plynulém rytmu, ve kterém se využívá více jógových strečů a ásan. Během hloubkové práce s tělem dochází i k uvolňování psychických bloků, které se projevují v somatické oblasti. Thajská masáž je vhodná zejména při bolesti zad a svalstva, pracovní nebo osobní zátěži, stresu, jako doplněk různých sportů, po fyzické námaze, při chronických a psychosomatických onemocněních.

Výborné efekty jsou u bolestí zad a hlavy, vyčerpání a stresových poruch. Procedura v relaxační formě by měla trvat 2 až 2 a půl hodiny, někdy může trvat ale i více než 4 hodiny.

Michal Vavřina studoval thajskou masáž v Asokanandově škole v Thajsku a později zde pracoval jako asistent autorizovaného učitele Asokanandy Itzhaka Helmana. Následně absolvoval půlroční stáž v Indii a začal působit jako pomocný učitel a studovat ájurvédské masáže v Ayurvedic Rejuvenation Centre.

Kontakt: tel. 605 119 900

VELMISTR LIU

V rakouských hotelech už tradičně najdete špičkové maséry a terapeuty. V hotelu Larimar ve Stegersbachu nabízejí jako jediní v Rakousku šaolinskou masáž. Letos tam hostuje zkušený velmistr Liu, z císařského šaolinského chrámu Shenyang Huang Si Tempel, který se nachází v severovýchodní Číně.

Šaolinská masáž se pohybuje na hranici mezi klasickou regenerační masáží, thajskou masáží a reflexní terapií. Působí do hloubky a aktivuje se přes akupunkturní body. Při masáži dochází k uvolnění, odpočinku i vyladění drah, po kterých proudí energie v těle.

„Když ke mně klient přijde, nejdříve ho vyšetřím pomocí baněk. Má-li v sobě člověk nějaká místa zablokovaná, zůstane na nich po baňkování modřina, která pak samozřejmě za pár dní zmizí. Když tělo zablokované není, dané místo po baňkování pouze krátkodobě zčervená,“ vysvětluje mistr Liu jeden ze způsobů své diagnostiky, která předchází každé masáži.

www.larimarhotel.at

HARALD KITZ

Harald Kitz, zkušený rakouský terapeut i hudebník, je autor speciální masáže pro ramena, šíji a hlavu, tedy pro nejvíc zatížené partie moderního člověka trávícího podstatnou část života u psacího stolu. Haraldovu masáž si můžete užít v hotelu Hochschober na Turracher Höhe.

Terapie Haki® stretch & relax trvá 50 minut. Klient leží po celou dobu na zádech a poslouchá příjemnou hudbu. Speciální pohyby harmonizují nervový a svalový systém. Masáž se dá snad nejlépe přirovnat k reflexním masážím, výsledek procedury je ovšem výrazně rychlejší a hlubší.

Haraldova metoda, při které používá i vlastní olej z majoránky, měsíčku, šalvěje a dalších bylinek, už pronikla do světa. Zaškolil již několik kolegů, a tak je „haki stretch & relax“ nabízen i v dalších hotelech skupiny Best Wellness Hotels Austria. V hotelu Hochschober jsou pod vedením Haralda Kitze pořádány pravidelně týdenní pobyty.

www.hochschober.at,

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Hana Chaloupková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video