Milan (38): Moje žena je závislá na internetu, chci se kvůli tomu rozvést | e15.cz

Milan (38): Moje žena je závislá na internetu, chci se kvůli tomu rozvést

ZDROJ: Ženy - E15

Bětka Niebauerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bez internetového připojení si svůj život už dnes málokdo dokáže představit. Jenže virtuální svět dokáže polapit své "oběti" někdy tak pevně, že v reálném životě už neumí normálně fungovat. Své o tom ví Milan, který nám napsal znepokojující dopis. Kvůli manželčině závislosti je prý ohrožena nejen výchova a bezpečnost jeho dítěte, ale samozřejmě i manželství.

Všechno začalo úplně nevinně

Nikdy by mě nenapadlo, že někam budu psát svůj příběh, ale já už si opravdu nevím rady. Moje manželka si totiž myslí, že jsem pominutý, nepřející, žárlivý a omezuji její svobodu. Pořád se hádáme a já už dokonce přemýšlím o rozvodu. Nevím, jak ji vrátit zpátky do reality. Prosím, napište mi svůj názor…

Všechno to začalo s nástupem mé ženy Jany na mateřskou. Oba jsme po dítěti moc toužili, a když se konečně zadařilo, byli jsme samozřejmě nadšení. Jenže kvůli zdravotním komplikacím musela Jana zůstat doma již dlouho před očekávaným porodem. A tehdy se také odstartovala vášeň mé ženy.

Notebook jsem jí koupil já

Několik měsíců předtím jsme se přestěhovali do domku dále od města. Je pravda, že jsme byli najednou odtrženi trochu od civilizace. Oba jsme prožili dlouhých třicet let života v paneláku a chtěli jsme změnu. Hlavně jsme si přáli vychovávat děti víc v klidu a blízko přírodě. Na domě i na zahradě byla spousta práce a Jana se těšila, jak to bude všechno v klidu budovat. Jenže na další kontrole dostala od doktora jasný příkaz, že má nejlépe jen ležet a občas se vydat na malé procházky.

Pro moji energickou ženu to byla rána, ale samozřejmě jsme chtěli, aby vše dobře dopadlo a nechtěli nic riskovat. A tak Jana poslechla, celé dny odpočívala. Jenže byla také pořádně znuděná a naštvaná. A tak jsem se rozhodl udělat jí radost a koupil jí notebook. Do té doby jsme měli jen starý klasický počítač u mě v pracovně, kam zavítala jen výjimečně. Z mého dárku měla obrovskou radost. A já s ní. Kdybych jen tenkrát tušil, co všechno tím ale odstartuji..

Malý stříbrný krasavec s nakousnutým jablkem se totiž stal jejím nepostradatelným parťákem nejen přes den, kdy jsem nebyl doma, ale i po mém příchodu. Jana se totiž do světa internetu položila natolik, že mě postupně zanedbávala čím dál tím víc. Ze začátku mi ještě nadšeně vyprávěla, do jaké skupiny pro matky se přihlásila, jaké nové virtuální kamarádky má, jaké všechny nezbytnosti musíme na mimi koupit, apod.

Byl jsem na jednu stranu rád, že je spokojená, nenudí se a je v obraze. Ale přišlo mi, že ty dlouhé hodiny a hodiny strávené na internetu jsou zbytečné. Že by se také měla více zapojit do reality a třeba se i setkat se svými opravdovými kamarádkami. Ale ona se vymluvila, že nemá náladu. Doktorovo doporučení si vzala tak k srdci, že odmítala dělat skoro cokoli jiného. Rostoucí břicho ji pěkně sloužilo jako stolek na počítač.

Od počítače se nedokázala vůbec odtrhnout

Pořád jsem si říkal, že se vše změní, až se malá narodí, že zkrátka bude mít jiné starosti. Jenže bylo to a je ještě horší. Ze začátku malá Eliška hodně spala a tak Jana měla spoustu času surfovat a vyměňovat si donekonečna zkušenosti s jinými matkami. Doma jsem s ní nebyl, ale odhaduji, že obstarala to nejnutnější a pak vysedávala u počítače. Jednou jsem náhodou viděl pár jejich příspěvků. To, když se odešla sprchovat a já se potřeboval u ní v počítači na něco podívat. Měla tam jedno okno s diskuzí otevřené a já se nestačil divit. Ženám, co se skrývaly pod jakousi podivnou přezdívkou a ona je v životě neviděla, se svěřovala s nejrůznějšími podrobnostmi našeho života. Samozřejmě jsem to nevydržel a vše ji následně vyčetl. Ale ona se nakonec opět urazila, že prý ji nemám co lézt do soukromí.

Zanedbává i dítě. Chci se rozvést!

Vrchol všeho ale přišel na konci léta, když jsem se vrátil ze služební cesty dříve. Těšil jsem se, jak holky překvapím, ale místo toho mě čekal další šok. Venku na zahradě jsem viděl naši malou Elišku, jak si hraje u malého nafukovacího bazénku. Jenže Jana nikde. Seděla si v klidu v obýváku, na kolenou notebook a zuřivě něco psala. Byla do toho úplně zažraná a bylo mi jasné, že i přes otevřené dveře na zahradu neměla Elišku vůbec pod dohledem. Když jsem si představil, co vše se mohlo stát a že takto nespolehlivě se nejspíš stará každý den, úplně jsem vybouchnul.

A tehdy ji naprosto vážně řekl, že jestli se konečně nezačne chovat jako správná máma a manželka, požádám o rozvod. A budu samozřejmě bojovat o Elišku. Byla v šoku, tohle nečekala. A konečně jí to aspoň trochu otevřelo oči. Slíbila, že internet omezí a že přistoupí na některá má pravidla. Sice nějak fungujeme, komunikujeme ale velmi málo. Je vidět, jak je nervózní a místo se mnou by se chtěla bavit úplně s někým jiným a hlavně jinde.

Jsem prostě zoufalý a nevím, co s tím. Všude se píše o nevěře, ale to, že vám lásku může přebrat internet, to by jen tak někoho nenapadlo. Přitom se to stane tak lehce. Chtěl bych zpátky svou ženu a rovnocennou partnerku, se kterou budu znovu sdílet společně radosti i starosti a pro kterou nebudu jen živitel rodiny. Chci ženu, která bude nohama na zemi a nebude žít život někde v diskuzích. Chci být také v klidu, že o mou dceru je dobře postaráno. Že se jí moje žena věnuje, že ji vzdělává a hlavně, že je u mámy v bezpečí. Chci opravdu příliš? Jana si svou závislost bohužel nepřipouští a má pocit, že ten divný jsem já.

Autor: Bětka Niebauerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video