Milování v těhotenství | e15.cz

Milování v těhotenství

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Je to paráda, konečně čekáte vysněné miminko. Jak to teď ale bude se sexem?

První tři měsíce od počátku otěhotnění bývá často pohlavní touha oslabena. Mezi hlavní důvody patří nevolnost, únava a pocity strachu, aby plodu nebylo ublíženo. Je to však zbytečná obava, jestliže lékař nedoporučí něco jiného, je sex v těhotenství bezpečný. Plod je totiž chráněn hlenovou zátkou v hrdle dělohy a také samotnou plodovou vodou, ve které plave. Infekce se může objevit spíše v případech nedostatečné hygieny nebo při střídáním sexuálních partnerů. Ve čtvrtém až šestém měsíci se opět zesiluje pohlavní pud, který opět slábne v poslední třetině těhotenství kvůli zvýšené námaze maminky. V tomto období touží spíše po hlazení, mazlení a pocitu bezpečí. U mnohých žen je však chuť na milování silná v průběhu celého těhotenství vlivem silného působení hormonů. Tato vysoká hladina hormonů v krvi může způsobit snadnější vzrušení, také bradavky a genitálie jsou zvýrazněny, což může zvyšovat touhu. A samozřejmě odpadá strach z možného otěhotnění. Obecně lze tedy říci, že  pohlavní styk v době těhotenství je naprosto přirozený, ovšem s výjimkou stavů ohroženého těhotenství, či některých chorob v těhotenství.

Čím více se blíží termín porodu a bříško roste, stávají se některé polohy při milování nepříjemné a zatěžující. Vyhněte se prudkým pohybům, stlačení břicha a příliš krkolomným polohám. Nezapomínejte na zvýšenou hygienu. Některé polohy jsou zcela nevhodné a některé naopak nečiní problémy a stávají se velmi oblíbenými. Jedná se zejména o tři pozice:

Poloha vsedě
Žena sedí obkročmo muži na klíně a drží se rukama. Partner ji pak může podepřít, pokud je unavená a také jí pomáhá při pohybech vzhůru. Toto je vhodná pozice pro střední dobu těhotenství, kdy má žena ještě dostatek energie, ale například misionářská poloha jí už nevyhovuje.

Poloha na boku
Oba leží na boku, žena vepředu, muž za ní, oba mají nohy mírně pokrčené v kolenou. Za ní ležící muž přitom může ženu objímat, laskat jí na prsou a na krku, respektive všude kam jen dosáhne. Není zde žádný tlak na břicho ženy a je vhodná i pro pokročilejší stupeň těhotenství.

Poloha zezadu
Žena pořádně rozkročí a pokrčí nohy v kolenou. Předkloní se dopředu tak, jak jí je to pohodlné. Muž pak do ní vstoupí zezadu.

Mnoho partnerů si ovšem v období těhotenství vystačí i s mimokoitálním stykem. Rozhodně by však nemělo chybět líbání, objímání a láskyplné doteky.

Jak je to se sexem po porodu?
Záleží na pocitech obou partnerů, za jakou dobu obnoví svůj sexuální život. Někteří gynekologové ovšem doporučují vydržet až po šestinedělí. U žen s nastřiženou hrází se rána hojí přibližně 3 týdny a v této době tedy mohou pociťovat bolest. S milováním začínejte pomalu a opatrně, někdy je vhodné použití lubrikačního gelu.  

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video