Mužské erotogenní zóny | e15.cz

Mužské erotogenní zóny

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mnoho se toho napsalo o uspokojení žen a jejich citlivých místech. Mužské pohlaví zde nějak přichází zkrátka, přestože toto téma ženy velmi zajímá. Vědí ale jak na to?

Pravděpodobný důvod, proč jsou mužské erotogenní zóny nedoceněnou, špatně probádanou a především málo popsanou oblastí, je zřejmě ten, že ženy si tuto skutečnost omlouvají tím, že muži orgasmu dosáhnou stejně vždycky. Jakkoli se jedná o zjevný fakt, který příroda zařídila z důvodu rozmnožování, nelze tím ospravedlnit netečnost vůči mužským citlivým místům.

Rozdělení zón

Již z předešlého článku, který se zde věnoval ženským erotogenním zónám, víte, že základní rozdělení erotogenních zón je na tři hlavní skupiny v závislosti na důležitosti a intenzitě prožitku. Primární zóny (ty nejdůležitější) jsou takové, které slouží prvotně k lidské reprodukci. Za sekundární lze označit ty, jejichž dráždění zpravidla orgasmus nepřináší, ale při správné stimulaci k němu značně pomáhají.

Další úroveň erotogenních zón už představuje spíše podpůrné body, které by se spíše daly označit za rozehřívací. Ovšem to jejich důležitost nikterak nesnižuje. Rovněž je třeba říci, že velká část erotogenních zón u mužů a u žen se do značné míry překrývá. Pokud sama víte, že vás stimulace na určitém místě vzrušuje, pravděpodobnost, že u vašeho partnera to bude rovněž tak, je poměrně vysoká.

To nejdůležitější


Primární mužskou erotickou zónou jsou bez překvapení jeho pohlavní orgány, tedy penis, varlata a jejich okolí. Každý asi ví, že nejcitlivější částí penisu je žalud. Zde je nejvíce nervových zakončení, takže jeho správná stimulace poskytuje přirozeně největší rozkoš. Je ovšem třeba mít na paměti, že nervová zakončení rovněž fungují jako detektory bolesti. Musíte proto najít tu správnou hranici mezi příjemným a bolavím. Nebojte se ji ale testovat. Pokud to bude bolet, každý chlap se ozve. Jestliže ale budete dráždit nedostatečně, žádné odezvy se vám pravděpodobně nedostane.

Zkušenější dámy jistě vědí, že úplně nejcitlivější bod se nachází na spodku žaludu, kde se napíná tenká kůžička. Správné dráždění ústy či rukou zde dělá opravdu divy. Mnoho mužů rovněž potěší masáž i laskání jazykem a pusou v oblasti varlat. Zde je však třeba velké opatrnosti na intenzitu tlaku či sání. Větší stisk může vaše hrátky úplně ukončit. Nemalé procento mužů také jakékoli doteky na tuto oblast vnímá jako nepříjemné. Je tedy věcí komunikace a testování zjistit, jak na tom zrovna váš partner.

Podpůrná místa


Za sekundární zónu, kterou jsme výše definovali jako místo nepřímo pomáhající k orgasmu, lze bezpochyby označit asi nejkontroverznější oblast mužské sexuality. Správně, jedná se o konečník. V konečníku se nachází po genitáliích nejvíce nervových zakončení. Nadto se u mužů v jeho blízkosti nachází prostata. Právě její stimulací skrze rektum dochází k intenzivním prožitkům. Toho také hojně využívají homosexuální páry praktikující anální sex. A zde je právě jádro všech kontroverzí.

Jakkoli je neoddiskutovatelným faktem, že správným drážděním mužského konečníku a prostaty může dojít i k orgasmu nebo alespoň k jeho značnému zesílení, značná část mužů tuto praktiku odmítá. Na vině je právě ten pocit, že toto je praktika homosexuálů a jim by se tak snížila jejich mužnost, kdyby partnerce dovolili dráždit je v těchto místech prstem, jazykem či speciálními hračkami. Samozřejmě nelze opominout určité procento mužů, kteří těmito předsudky netrpí, ale prostě je to nevzrušuje.

Pokud v této věci chcete něco podnikat, rozhodně svého partnera nepřekvapujte! Nejprve si s ním o tom promluvte. Důležitou erotogenní zónou s mnohem menší mírou kontroverze je oblast mezi penisem a konečníkem, která se také někdy označuje jako hráz. I zde lze jistým tlakem působit na prostatu a kromě prstů tu můžete použít i svá ústa a jazyk, které působí příjemně i bez jakéhokoli tlaku. Zapomenout rozhodně nesmíte ani na laskání bradavek. Zde však pozor, protože tuto praktiku muži buď zbožňují, nebo naopak neskrytě nenávidí.

Ještě něco navíc


Terciární zóny jsou pro plný prožitek stejně tak důležité jako předchozí zmiňované. Pokud si některé dámy myslí, že se u chlapa stačí zaměřit pouze na jeden orgán, tak se pořádně mýlí. Důležitou erotogenní zónou jsou i u mužů rty, krk a šíje. Jejich líbáním a olizováním můžete docílit velkých prožitků nejen partnerovi, ale samozřejmě také samy sobě. Zde se již blížíme ke zmíněnému pravidlu o překrývání zón mezi pohlavími.

Citlivé bývají i u některých mužů uši, zejména jejich lalůčky. Hlazením a především líbáním, olizováním a sáním (povolené je i jemné kousání) je pořádně rozpálíte. Dalším ne nepodstatným místem jsou hýždě, chcete-li zadeček. Hlazení i poplácávání, pokud to není zrovna před parknerovými kamarády, je velice žádoucí. Svého pak dosáhnete i přidržováním a popostrkáváním zadečku při pohybech partnera.

Velice eroticky působí dotyky na vnitřní straně stehen. Nemusí nutně naznačovat další směřování vaší ruky, a přesto jsou velice smyslné. Hlavně nezapomeňte na to, že nechat veškerou aktivitu na muži nestačí. Stejně tak jsou chybné úvahy o tom, že nic jiného než zaměření na penis nemá smysl. Snažte se vynalézat, experimentovat, testovat a samozřejmě také komunikovat. To vše z vás může udělat smyslnou milenku, na kterou rozhodně nikdy nezapomene.

Autor: Josef Kraus
31. října 2009

Související články:
Ženské erotogenní zóny
Erotogenní zóny aneb kdo hledá, najde
Všechno o G-bodu
Sexuální hry pro začátečníky
Sexuální hry pro pokročilé
Nuda v posteli

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video