Mužský orgasmus | e15.cz

Mužský orgasmus

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Když u muže nastane orgasmus, dochází k vypuzování semenné tekutiny močovou trubicí, která ústí na vrcholu žaludu, z těla ven a nastává ejakulace neboli výron semene.

Semeno většinou vystřikuje v několika fázích, způsobených křečovitými vztahy v pohlavním ústrojí a jeho okolí. V pubertě muž vystříkne asi půl mililitru semene při jednom výronu, v dospělosti mívá průměrně tři a půl až sedm i více mililitrů semenné tekutiny v jednom výstřiku.

Mužský ejakulát je tvořen sekrety varlat, nadvarlat, měchýřkových žláz, prostaty a několika dalších drobných žlázek. Jeho barva je bělavý až žlutošedá a jeho vůně bývá přirovnávána k vůni kaštanových květů. Je ale pravda, že tato vůně je individuální. Hustotu, vůni a chuť semene lze částečně ovlivnit stravou a jeho množství semene správným pitným režimem. Jestliže chce mít muž hustý ejakulát v dostatečném množství, měl by při styku postupovat tak, že míru vzrušení vydráždí na maximum a před výstřikem stimulaci přeruší a takto pak postupovat ještě několikrát, protože pohlavní orgány tak dostanou signály pro přípravu k ejakulaci a tím se zvětší množství sekretu ve žlázách, které se podílejí na tvorbě ejakulátu. U mnoha párů je velmi oblíben výstřik semene na břicho, nebo tvář partnerky, u některých i přímo do úst ženy, které vzrušuje, když mají ten nejbližší kontakt se semenem přímo na svém jazyku. Pro oba pak bývá vzrušující, když mohou sledovat výstřik semene.

Po výstřiku bývá semeno rosolovíté, ale přibližně do půl hodiny se rozpustí.  U zdravého plodného muže je v 1 ml ejakulátu cca 100 miliónů mužských zárodečných buněk. Spermie má dlouhý bičík, díky jehož kmitání se pohybuje směrem dopředu a celá měří asi 50 tisícin mm.  Množství ejakulátu určuje do jisté míry kvalitu orgasmu, protože v prvním orgasmus je ho nejvíce a je proto intenzivnější než ty následující.

Orgasmus je tak dlouho, jak dlouho trvá ejakulace, tedy průměrně 6 - 12 vteřin. Mladí muži vypudí sperma v několika výstřicích, muži po čtyřicítce v jednom výstřiku a méně bouřlivým výronem a starší muži výtokem bez výstřiku. Objem spermatu bývá nižší s věkem a s počtem orgasmů, následujících v řadě po sobě.

Nepárová mužská pohlavní žláza- prostata, vytváří sekret, který je součástí semene. Tato tekutina je důležitá hlavně pro spermie, protože se podílí na jejich výživě a zvyšuje pravděpodobnost oplození. Je ale velmi citlivá, má velký počet nervů, a tak se dá její citlivosti využít pro sexuální účely, zpestření sexu, pro zvýšení sexuálních prožitků a zintenzívnění orgasmu. Právě díky dráždění prostaty je oblíben anální sex,  nervová zakončení análního otvoru mohou zvýšit vzrušení u každého muže.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video