Na délce penisu nezáleží!? | e15.cz

Na délce penisu nezáleží!?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chlubí se vám partner, že jeho penis je silně nadprůměrný? Nebo se vám naopak snaží namluvit, že je naprosto průměrný, ale vám se zdá, že patří do kategorie "mini"? Jak to tedy je? Statistiky mluví za vše.

Co svět světem stojí, bývá penis symbolem mužství. Proto jsou muži tak citliví na téma jeho délky  a tloušťky. Domnívají se, že jeho velikost, nebo spíše jeho nedostatečnost, se skrývá za problémy v milostném životě. Jsou přesvědčeni, že právě na velikosti záleží při uspokojení partnerky. Málokdy je uklidní rčení, že i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo, nebo že na velikosti nezáleží…a přitom na lidových moudrostech bývá tolik pravdy. Muži i přesto přikládají délce svého penisu mimořádnou roli.

Jak si správně změřit délku penisu?
Postavte se. Ztopořený penis držte tak, aby byl rovnoběžně s podlahou čili kolmý k tělu. Centimetr přiložte ke stydké kosti nad kořenem penisu a pak už změřte délku až na konec penisu.

Co říkají statistiky?

  • Průměrná délka penisu v klidu 8,9 cm
  • Průměr penisu v klidu 3,2 cm
  • Průměrná délka ztopořeného penisu 12,9 cm
  • Průměr ztopořeného penisu 4 cm
  • Průměrná délka varlat 3,5 cm
  • Průměr varlat 2,5 cm

Co zamává s délkou penisu?
Studená voda, nemoc, sexuální únava, to se jeho velikost může snížit až o pět centimetrů.

A teď něco z anatomie:
Varlata
Větší část varlat tvoří kanálky vystlané zárodečnou tkání, kde se vyvíjejí spermie. Pak tu jsou buňky, které produkují mužský pohlavní hormon, který přímo z buněk vstupuje do krevného oběhu. Varlata jsou uložena v kožovitém váčku, šourku.
Nadvarle
Zde spermie funkčně dozrávají. Nadvarletem prochází dlouhý kanálek, který je velmi úzký a tak může právě zde nastat narušení průchodnosti vývodních cest (jeli kanálek poškozen např. úrazem, nemocí).
Chámovod
Je 3 mm široká trubička, Nadvarlata, chámovody a varlata jsou párové orgány. Oba chámovody se kanálky zanořují do trupu a pak směřují k prostatě.
Měchýřkové žlázy
Jejich úkolem je zajišťovat látky důležité pro životnost spermií.
Prostata
Je to nepárová mužská pohlavní žláza. Prochází jí močová trubice. Při výronu semene proniká v prostatě semenná tekutina do močové trubice a odtud pohlavním údem ven z těla.
Pohlavní úd

Podstatnou část penisu tvoří houbovitá tkáň, která je schopná ztopoření a její vývoj závisí na pohlavních hormonech odměšovaných varlaty. Penis se zvětšuje přibližně rok poté, co začnou růst varlata (je to doba mezi 11 až 14,5 rokem). Pohlavní úd zakončuje žalud, který je také tvořen topořivou tkání, ale i při nejsilnějším ztopoření bývá poněkud měkčí, takže penis proniká při souloži do ženských rodidel šetrně. Žalud překrývá jemná kožní řasa- předkožka, odborně nazývána praeputium.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video