Nač myslí muži při sexu? | e15.cz

Nač myslí muži při sexu?

ZDROJ: Ženy - E15

Pavel Vrba

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(Fejeton) Nedá s určitostí jednoznačně prohlásit, zda je lepší nebo horší, pokud při sexu váš partner přemýšlí. Na jednu stranu to může být ku prospěchu věci, na druhou právě naopak.

Forma vnitřního prožitku při sexu může být u obou pohlaví často velmi odlišná a proto se v tomto zamyšlení pokusíme zjistit, co se při milování může odehrávat v hlavě vašeho milence. Zamyslíme se i nad tím, zda je možné na základě jeho myšlenek získat zpětnou vazbu. Hned v úvodu je třeba zdůraznit, že jak u jednotlivých pohlaví, tak u jednotlivých mužů se tyto vnitřní pochody samozřejmě liší. Faktor „myšlení“ je ovlivněn řadou okolností a vnějších vlivů ( např. stres v práci, únava, první sex s novou partnerkou, Sparta opět nepostoupila, atp. ). 

Tedy – pokud muž ve vašem náručí přemýšlí nad tím, jak vás co nejlépe učinit šťastnou – je to v pořádku a nezbývá než vám popřát, ať se mu to podaří. Pokud se ale např. trápí tím, co nestihl udělat v práci, díky čemuž je spíše „duchem nepřítomen“, než s vámi – pak asi tato noc neskončí jako významný zápis ve vašem deníčku.

Abychom ale zbytečně dlouze jen neteoretizovali, ukážeme si několik nejběžnějších myšlenek, které vašemu milenci mohou při sexu prolétnout hlavou..

Na vás

.
Na vás a na nic jiného. Nic jej nerozptyluje, ničím se nenechává vyrušit a jediný nejdůležitejší bod v celém vesmíru jste vy a zase jen vy. Žena kterou právě drží v náručí ( uvádím jen pro úplnost, pro ty, kteří by si to chtěli vykládat tak, že „na vás“ myslí, když mu doma manželka významně oznámí, že: „..je čtvrtek!“ ). V této myšlence se může promítnout do jisté míry i některá z následujících možností, ale nosnou bude právě jen tato jediná.

Na někoho jiného.

Nebylo by správné tuto možnost vynechat, ale je nutno podotknout, že je to ze všech vybraných asi ta nejméně příjemná. Slušelo by se skoro říct, že by byla lepší i ta Sparta. Pokud totiž muž při milování s vámi je v duchu s někým jiným, svědčí to zpravidla o tom, že není ve vašem náručí šťastný a už v něm dlouho nepobude. Nelze to zaměňovat za případ, kdy je muž jen „duchem jinde“, jak si popíšeme později. V tomto případě si sex neužívá proto, že jste s ním vy, nýbrž proto, že duchem je kdoví kde, s kdoví kým.

Obstojím jako milenec?


Ano, ano. Tato otázka a myšlenka na ní je stará jako lidstvo samo a vyvstane právě zpravidla pokud je s vámi váš partner poprvé. Pro některé muže je to situace stresová a proto je tato myšlenka může nejen vnitřně trápit, ale v horším případě může způsobit i poruchu erekce. Někdy může mít návaznost právě i na tento problém ( např. pokud je váš partner vyššího věku ), ergo – jelikož si nemusí být jist svou erekcí, bude ho pravděpodobně tato myšlenka sžírat nejenom při sexu, ale už dlouho před tím, než k němu vůbec dojde.

Prevence proti tomu může být vcelku jednoduchá – máte-li pocit, že je váš partner v tomto ohledu nejistý, snažte se v něm tuto myšlenku zbytečně neživit např. heroickým líčením výkonů svých předchozích milenců, či i prostým sdělením, jak už se těšíte, až to s vámi „roztočí“. Jsou muži, které takové poznámky hecují, ale jsou i muži, které ne.

Líbí se mé partnerce to, co s ní dělám?

Ač je to překvapující, touto myšlenkou se zaobírá při milování více mužů, než by se mohlo zdát. Je to prakticky shodná skupina s tou, které při milování záleží především na tom, abyste byly spokojené vy. Takto osvícený milenec totiž již pochopil, že uspokojená partnerka mu může nabídnout a zpravidla i ráda nabídne více a tudíž se o své vlastní uspokojení nemusí nikterak obávat.

Dále pak tato myšlenka provází mileneckou fázi „objevovací“, kdy jste spolu teprve krátce a teprve se o sobě a svých prožitcích „učíte“. Pokud jste typ partnerky, která umí dávat při milování najevo své emoce tak, že je ani muž nemůže přehlédnout, pravděpodobně se s touto myšlenkou u svých milenců často nesetkáte.

Jak vypadám?


Tuto myšlenku můžete nechtě vetknout do duše partnerovy, pokud ho zlákáte k milostným hrám v ložnici nebo jiné místnosti, vybavené zrcadly. Jistě – můžete namítnout - vzrušující prvek je v tomto případě právě možnost, moci se při sexu pozorovat.

To je samozřejmě pravda. Nicméně pravda je i to, že ne každý muž se cítí natolik jist svými proporcemi, aby mu takové prostředí vyhovovalo a nepřipadal si při tom „hloupě“. Opačný extrém může nastat v případě, kdy je váš milenec naopak takový „Narcis“, že pro samé pózování bude chvílemi zapomínat, že jste v posteli s ním. 

Konečně!


Nečekejte, že by se k tomu muž přiznal, ale pokud vás objímá poprvé po dlouhém namlouvání, či si na vás už delší dobu „myslel“, je třeba se smířit s faktem, že ho chvílemi přepadne ten úlevný a opojný pocit vítězství a zasloužené „ceny“.

Souvisí to s přirozeným pudem muže, jako lovce, který ho na jedné straně žene vpřed vstříc všem nástrahám a úskalím, které mu na cestě do svého lože vytvoříte, a na druhé straně ho pak naprosto pohltí, když se v něm nakonec objeví. Je to přirozené, je to normální a nemá asi smysl odsuzovat v tu chvíli partnerovu „šovinistickou“ chvíli. Netrapte se tím a dopřejte mu ji. Koneckonců vám nic nebrání v tom, abyste si o tom v duchu myslela „své“.

Nemyslí na nic.


Aby nedošlo k omylu – uvedením této možnosti se v žádném případě nechci zastávat bludné teorie, že muži ve skutečnosti nemyslí vůbec a tudíž ani v posteli. Naopak. Jak už jsem naznačil v záhlaví – varianta, že se muž ( nebo v optimálním případě i žena spolu s ním.. ) zcela oddá pouze pudovému sexu, může být pro akt samotný velmi prospěšná.

Některé páry se, zejména na počátku jejich vztahu, mohou dopustit té chyby, že si pro samé starosti „co bude a jak“ ani nestihnou následné milování užít. Pokud se ale přes tuto fázi dostanou, pak je pravděpodobné, že se dříve či později ocitnou právě ve víru čiré vášně, vyvěrající z animálních potřeb, jimž jsou úvahy spíše na překážku. V takovém případě pár zcela pohltí horečná vzájemnost a vše kolem – byť zcela bez vědomého zapojení mozku – obstará vášeň sama. Žel, pokud se – lidově řečeno – v tomto ohledu „nesejdete“ nebude to asi zdaleka taková legrace.

A jak to nakonec uhrála ta Sparta?


Tato myšlenka je samozřejmě především metafora a spíše zastřešuje celou plejádu možností, kdy je muž prostě jen „duchem mimo“. V takovém případě je pak dočista jedno, jestli skutečně myslí na svůj oblíbený sportovní klub, či na trestuhodný úbytek syslů stepních na pomezí Šumavy. Tak či tak se nenachází v rozpoložení, kdy by byl schopný se cele odevzdat požitkům vyplývajícím ze skutečnosti, že je ve vašem objetí a zřejmě to na něm poznáte.

Není ale proč zoufat. V dnešní uspěchané době plné starostí a každodenních nástrah to navíc není nic mimořádného a není proto třeba se hned zaobírat myšlenkou, že: „..už mne nemá rád..“, nebo že: „..už ho to se mnou nebaví..“. Zkuste tedy ovládnout počáteční rozladění, napusťte vanu teplou vodou a dejte si v ní společně lahev nečeho dobrého. Třeba ho nakonec přestanou trápit i ti syslové.

Pokud bychom se tedy na závěr chtěli dobrat nějaké univerzální obecné odpovědi na otázku: „Nač muži myslí při sexu?“, byla by odpověď nejspíš jednoduchá. Na vás.

Autor: Pavel Vrba
3. února 2009

Autor: Pavel Vrba

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video