Naučte se snadněji dosahovat orgasmu! | e15.cz

Naučte se snadněji dosahovat orgasmu!

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Toužíte po něm. Chcete ho stále více. Pak se ale něco pokazí a vy si říkáte „tak nic,  tak třeba příště“. Dosažení orgasmu totiž u ženy není  samozřejmostí. Existují však metody, které mu výrazně napomáhají. Vyzkoušejte je také!

Zatímco muži dosáhnou svého sexuálního vrcholu prakticky snadno a vždy, u žen může být orgasmus do jisté míry i problém. Podle průzkumu dosahují orgasmu nejčastěji ženy ve věkové kategorii od třiceti do pětatřiceti let. Tyto ženy svého vrcholu dosahují zhruba ve dvou třetinách všech případů erotického aktu. Oproti tomu velmi mladé dívky, věkově pod dvacet let, mají s dosažením orgasmu problém největší. K uspokojení dojde jen necelých dvacet procent.

Podle sexuologa Pavla Tomáše hraje věk nemalou roli. „Jde o věk a o nabyté zkušenosti. Jen málokterá dívka zažije orgasmus při prvním sexuálním zážitku. K tomu, aby dotyčná poznala, co ji opravdu baví a v jakých místech, při jakých polohách a za jakých okolností je pro ni sex nejpříjemnější, je potřeba zkrátka nabýt jisté zkušenosti. Proto mají, dle četných průzkumů, nejkvalitnější sex právě ženy lehce po třicítce. A to dokonce i přesto, že mnohé z nich mají již po porodu a oblast genitálií je trochu pozměněna.
 
Zajímavostí možná j, že vysoké procento dosažení orgasmu mají i ženy v důchodovém věku. Pokud se sexu stále věnují, bývá zpravidla také kvalitní a korunován orgasmem,“ interpretuje výsledky statistik sexuolog Pavel Tomáš. Pokud ovšem nepatříte mezi ty nejšťastnější a máte s uspokojením během pohlavního aktu občas problém, můžete vyzkoušet některou z následujících metod.

Kelegovy cviky

V praxi se velmi často doporučuje ženám posilovat pánevní dno. Pevné svaly v oblasti pánve totiž dokážou s orgasmem udělat doslova divy. Odborně se zmiňovaným cvikům říká „Kelegovy cviky“. Při cvičení je nutné zachovávat určitou pravidelnost. Cviky jde provádět kdekoliv, při různých činnostech, například při chůzi, sezení v práci, jízdě autem.
 
Při cvičení se zatínejte svaly, jako byste chtěla zadržet moč. A pak se uvolní. To se opakuje. Postup by se měl opakovat až třicetkrát za sebou, a to vždy po několika vteřinách. Pro začátečnice se doporučuje udržovat sevření do pěti vteřin a stejně dlouhou dobu odpočívat a pak opakovat. Po několika týdnech lze svaly zatínat až po dobu deset vteřin. To by mělo svaly posílit natolik, abyste při sexu dokázala dosáhnout orgasmu snadněji a pravidelně.
 
Tato metoda může rovněž napomoci dosahování několika orgasmů za sebou. „Pro dosáhnutí více orgasmů za sebou je ale důležitá jistá partnerská souhra. Muž by neměl po dosažení svého orgasmu, anebo vašeho prvního orgasmu, nijak ustávat v dráždění klitorisu. Ba naopak! Pokud chcete dosáhnout více orgasmů, je nutné v sexu nebo v mazlení pokračovat neustále dál,“ vysvětluje Pavel Tomáš. A dodává, že dobré je provozovat i jiné cviky na posílení pánevní oblasti. Nejznámějším, ale také nejméně oblíbeným, cvikem jsou tak zvané „sklapovačky“.

Zadržte dech

Při samotném sexuálním aktu si můžete pomoci i tím, že zadržíte dech. Případně můžete dýchat méně a pomaleji. Ne nadarmo se používají při jistých sexuálních hrát metody jako je třeba lehké škrcení. „Ženě se méně prokrvuje mozek, dostává se do stavu jistého transu, a veškeré genitální dráždění prožívá intenzivněji. Také se snadněji uvolní. Osobně bych ale namísto škrcení, které může být i velmi nebezpečné, doporučil ženám zadržet dech anebo prostě dýchat při aktu co nejméně. Výsledek bude podobný a přitom nic neriskujete,“ míní sexuolog.
 
Případně můžete zvolit i metodu opačnou; a sice dýchat zrychleně v krátkých intervalech. Díky tomu si naopak více rozproudíte krev a budete více vzrušena. Navíc při zrychleném, nikoli ale hlubokém, vdechování, se ve skutečnosti rovněž velké množství kyslíku do mozku nedostane. A efekt se opět přibližuje již zmiňovanému škrcení. A opět se jedná o bezpečnou metodu.

Nohy u sebe


Pokud si s partnerem v posteli jaksi nesednete a sex se vám nedaří, vyzkoušejte polohy, které ženě dovolí mít nohy co nejvíce u sebe. Díky tomu bude mužský pyj pevně sevřený, nebude vypadávat, a žena jeho pohyb ucítí a prožije intenzivněji. „V tomto případě volte polohu, kdy je žena na kolenou, nohy má u sebe a muž do ní proniká ze zadu. Anebo také polohu v leže na boku, kdy muž rovněž vniká zezadu,“ radí Tomáš.

Takovéto polohy jsou vhodné hned z několika důvodů. Především nehrozí vyklouznutí ochablého či menšího penisu, navíc žena si v těchto polohách dokáže užít i s ne příliš dobře vybaveným mužem. A sama snadněji dosáhne orgasmu.

Nakupte si erotické pomůcky

Pokud se vám nechce do cvičení, rychlého dýchání a ani jedna z doporučovaných poloh není pro vás ta pravá, pak je na čase řešit problém s orgasmem jinou cestou – nákupem vhodných erotických pomůcek. V tomto směru lze mluvil o malé revoluci na trhu s erotickými pomůckami.
 
Loni se totiž prvně v našich sexshopech objevila hračka původem ze Spojených států, nazývaná jako we-vibe. Slyšel o ní patrně už úplně každý. Ale ten, respektive ta, která ji vyzkoušela, už asi těžko bude, sáhne po klasickém vibrátoru. Tato pomůcka totiž dokáže nahradit nejen vibrátor při autoerotice, ale i při klasické souloži výrazně přispívá ke vzrušení obou partnerů. We-vibe totiž současně dráždí jak muže, tak i ženu. Pokud máte problém s dosažením orgasmu, neváhejte, a zainventuje do svého sexuálního života necelé dva tisíce korun za nákup této hračky.

Ivanna Benešová
15. června 2011

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video