Názor muže: Placený sex - dokonalost s nedostatky | e15.cz

Názor muže: Placený sex - dokonalost s nedostatky

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejstarší řemeslo není nejstarší a zároveň stále aktuální pro nic za nic. Neustále existuje poptávka po placeném sexu. Přijde vám to zvláštní? Jaký pohled mají na placený sex muži?

Sex a peníze, sex a majetek, sex a za něj zprostředkované výhody. Tato spojení jsou běžné od té doby, co lidstvo existuje. Zdá se, že vždycky byla a vždycky bude poptávka po sexu od těch, kteří si jej nemohou, nechtějí či nedokážou opatřit zdarma od přítelkyně, milenky, družky nebo manželky.

Dokonalá hodinová žena…

Stejně tak nejspíš vždy bude existovat nabídka ze strany žen, které sexuchtivým mužů za nějakou tu odměnu tělesné potěšení dopřejí. Nebudou přitom od nich chtít dlouhodobé dobývání a dvoření, ani milostnou předehru, a už vůbec se nebudou zlobit (vlastně to uvítají), když se ihned post coitum muž zvedne, oblékne a odejde na pivo za kamarády.

Nebudou se přitom vyptávat na jiné ženy, nebudou žárlit, nebudou ani vyžadovat vlastní sexuální potěšení, jejich cílem je pouze potěšit muže a své si tím tak odpracovat. Často navíc i v takových praktikách, u jejichž popisu by se slušné dámy začaly červenat a stydlivější muž by se jim o takových tužbách raději ani nezmínil.

Zato u placených žen se po čase stydí jen málokdo. Jejich značná zkušenost přitom zpravidla znamená, že mužům dokážou poskytnout skutečně hodně. Jenže určité věci tam nutně budou vždy chybět.

...s nedostatky

Čistě profesionální obchodní vztah prostě nedokáže plně nahradit všechny aspekty intimního dovádění mezi dvěma osobami, které sdílí nějakou minulost, touhu a náklonnost. Pochopitelně zde nelze najít jakýkoli náznak citů, běžné prodejné ženy nenabídnou skutečně vřelé a upřímné mazlení, něžnosti a vstřícnost.

Rovněž vášeň, sexuální touha a skutečné vzrušení, které zpravidla muže dokážou rozpálit samy o sobě, zde povětšinou chybí. Samozřejmě ty lepší a zkušenější pracovnice zvládnou tyto věci docela dobře nahrát, ovšem přetvářka je přetvářka. Otázkou je, zda tyto věci skutečně muž vyžaduje.

Jací muži si kupují ženy?

Neexistuje jeden univerzální důvod či motiv, proč si někteří muži platí za služby lehkých žen. Stejně tak neexistuje jeden určitý typ nebo model muže, který za sex platí, takový ten přesně odhadnutelný charakter, u něhož si řeknete – ano, ten si kupuje prostitutky, zatímco u jiného muže byste přísahali, že tento na to není.

Je lhostejné, zda se jedná o starého, tlustého a zakomplexovaného člověka, který vypadá, že se k sexu bez peněz ani nemůže dostat, nebo jde o úspěšného, bohatého a sebejistého muže s tváří a postavou modela drahé oděvní značky. Ani jeden nebo naopak oba mohou být zákazníky prostitutek.

Motiv

Proč si tedy i ti muži, kteří podle všeho nemají problém získat ženu standardními postupy, platí za sex? Proč ti, kteří mají přítelkyni, partnerku či manželku sklouznou k tomu, že navštíví prostitutku, která hned z několika hledisek ani zdaleka nedosahuje kvalit jejich milé?

Rovněž ani v případě motivu nelze zmínit jeden jediný, který by byl univerzální a dokázal vysvětlit mužské rozhodnutí zaplatit za sex profesionálce. Zmíníme si tedy aspoň ty nejčastější možné.

Nedostatky v posteli

První věcí, která každého napadne, je, že muži musí doma v posteli něco chybět, přičemž tento nedostatek kompenzuje za pomoci placené sexuální pracovnice. Popravdě je to skutečně jedním z těch nejčastějších důvodů. Pokud partnerka dopřává svému milému sex jednou za dva týdny, zatímco jeho apetit je výrazně vyšší, může si najít milenku.

Ne každý má ale na milenku čas, ne každý je ochotný ji složitě vyhledávat a především pak utajovat její existenci před manželkou a před okolím. Milenka je prostě náročnější způsob, jak se dostat k sexu. Návštěva nevěstince či zavolání eskortu je rychlejší, efektivnější (milenky málokdy slyší pouze na půlhodinový sex jednou týdně) a paradoxně také diskrétnější…

Nebezpečí, že vás někdo uvidí jít do „bordelu“, není ani zdaleka tak velké, jako zahlédnutí při procházce s milenkou. O nástrahách kompromitujících telefonátů či SMS zpráv ani nemluvě. Jiným motivem mužů bývá také to, že konkrétní vyžití jim jejich partnerka odmítá. Mají zájem třeba o anální sex, sado-maso hrátky či nějaké speciálnější praktiky. Jejich ženy jim je nedopřávají nebo o jejich tužbách ani nevědí. Zatímco prostitutky velice ochotně vyjdou v těchto věcech vstříc, nevyptávají se, nepodivují se, nepohrdají choutkami jejich zákazníků. Za peníze lze dnes sehnat v podstatě jakoukoli praktiku či techniku.

Finance

U placeného sexu každého okamžitě napadne – to musí být drahé, proč vyhazovat takto peníze, když to jde zadarmo. Pragmatický muž ale takto neuvažuje. Za sex totiž musí platit tak jako tak. Svádět ženu nevyjde lacino. Pozvání na večeři, víkendové výlety do lázní, dárečky a další věci stojí nemalé peníze. A hlavně jsou časově náročné.

Toto vše lze jednoduše přeskočit zaplacením lehké ženě, přičemž časová úspora je obrovská, zatímco finanční rozdíl může být minimální. Ano, pravidelné návštěvy nevěstince ve finále budou dražší, než si udržovat milenku, která poskytne sexu jistě mnohem víc. Ale pokud někomu stačí si vyrazit jen jednou za čas, nebo tím zpestřit svůj šedivý sexuální život, tak draho to zase nevyjde.

V rámci párty lehké ženy

Specifickým motivem u placeného sexu je prosté rozptýlení. Po letech vztahu či manželství už prostě chemie nefunguje tak, jak by měla. Sexuální napětí v podstatě vyprchává a občasné rozptýlení je vítané. A jak se lépe rozptýlit a nabít sexuální energií, než vyzkoušet novou ženu, její vůni, její vášeň a její dovednosti.

Zvláště v případě různých chlapských večírků se muž odhodlá k nákupu sexu. Hecování ze strany kamarádů, všudypřítomný testosteron, který dostane uplatnění tehdy, dojede-li skupina žen lehkých mravů s cílem přítomné pány pobavit. Z mužského hlediska se přitom jedná o nevinnou zábavu, nikoli o nevěru. Stejně přijdou domů za svými ženami a budou je mít rádi tak, jako před tím.

Morálka a zábrany

Ne každý je ale takového chování schopen. Vlastně většina mužů nikdy placeného sexu nevyužije, protože vůči tomu cítí vnitřní zábrany. Připadá jim to nemorální, nečisté a prostě špatné, i když řada z nich má jistý druh pochopení pro ty kolegy, kteří za sex platí.

Využití prostitutek je prostě do značné míry pro velkou část mužů něco zbytečného, nesmyslného a závadného. Utrácet peníze za pochybné dámy a riskovat vlastní zdraví i zdraví své ženy tak není to, co by chtěli zažívat.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video