Názor muže: Žena a její kabelka | e15.cz

Názor muže: Žena a její kabelka

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tajemné ženské zavazadlo, do nějž se podívají jen ti nejodvážnější nebo ti nejžárlivější. Předmět, do jehož útrob se vejde tolik věcí, ale nějakou užitečnou tam člověk nenajde.

Nepochopení, zvídavost, opovržení i nezájem. To je pestrá škála pocitů, která muži vytane na mysl, začne-li přemítat o dámské kabelce. Málo kdo pochopí, na základě jakých atributů si ji ženy vybírají, podle jakého klíče volí věci, které do ní uloží, a už vůbec nikdo nerozumí tomu, jak je možné v ní něco vůbec najít. Jedno z ženských tajemství, nebo záležitost unikající mužské logice?

Malá, velká, tlustá, tenká

Muž řeší zavazadlo jednoduchým způsobem. Udělá si hromadu věcí, které s sebou chce vzít, a poté vybere nejvhodnější tašku, batoh či kufřík, kam se onen objem materiálu vejde tak akorát. Ženská kabelka se tomuto uvažování vymyká. Jedná se spíše o módní doplněk a pro určité společenské události se vezme jiný druh a jiná velikost.

Na co mít velkou kabelku, když si tam žena dá klíče, pudr a mobil? Nosit zbytečně velké zavazadlo jen proto, že se mi hodí ke svetru, je nesmyslný postup. Omluvou by snad mohlo být, pokud by takto velká brašna byla využívána na přepravu či krádež malých psů, kteří se do celé řady kabelek pohodlně vejdou.

Autor: Ženy - E15

Snad ještě horší, než si vzít velkou a prázdnou kabelku, je narvat do ní všechno možné za každou cenu, i když to s sebou vůbec nepotřebuju, do kabelky jen kvůli tomu, že se mi to tam zrovna vejde, není pro mužský mozek pochopitelné.

Ztělesněný chaos

To se pak pojí s tím, že nalézt něco v dámské kabelce je často velice problematické i pro samotné ženy, zatímco pro muže je to už úplně nadlidský výkon. Je tak třeba, ač nechtěně, prokázat respekt všem kapsářům, že jsou schopni během pár vteřin takovou kabelku otevřít, nalézt cennosti a dokonce je i vyndat bez sebevětší námahy.

Muž se snaží si co nejvíce věcí nastrkat do kapes, odkud je vždy pohotově vytáhne a použije. Pohled na ženu, kterak v přeplněné tramvaji hledá již dlouho a nahlas zvonící telefon, aby ho nakonec vytáhla, když už zvonit přestane, vzbuzuje u pánských pozorovatelů přinejmenším nepochopení, spíše však škodolibý úsměv.

Co, kdy a k čemu se hodí?

Velkou neznámou je z mužského pohledu rozlišení jednotlivých společenských příležitostí a účelů, k nimž si slečny a dámy vybírají různé druhy kabelek. Kabelka do práce, kabelka do restaurace, kabelka na ples, kabelka na procházku. Přitom obsah se, s výjimkou malé kabelky na ples (či psaníčka), příliš neliší.

Úplné tajemství je pak klíč, podle nějž ženy určují, která kabelka a její barva se hodí k jakému oblečení. I mezi muži profláknutá poučka o tom, že barva kabelky má být stejná jako barva bot, neplatí totiž stoprocentně. Navíc to už vůbec nic nevypovídá o materiálu, tvaru či velikosti zavazadla. Naštěstí v této oblasti ženy od mužů nevyhledávají radu.

Podrž mi kabelku

Ze všech výše uvedených důvodů je zřejmé, že dámská kabelka je pro muže zvláštní a až nepochopitelné zařízení, s nímž není radno si zahrávat. Navíc je to čistě ženská věc. Proto je pro muže velice nepříjemné, dostane-li ji z různých důvodů na starost. Podržet, pohlídat, vzít. To jsou úkony, které když muži zadáte, nebude z nich zrovna nadšen.

U nošení kabelky se dokonce jedná o přestupek proti etiketě. V ostatních případech se jednoduše přestává cítit jako muž. Připadáte si nejistě s vrtačkou či kladivem v ruce? Pak to není nic oproti tomu, jak se cítí muž s vaší kabelkou v ruce. A žádáte-li ho dokonce o to, aby vám v ní něco našel, tak to už mu úplně tlačíte na nervy. Pravděpodobně ho v hlavě straší představa, že při šátrání objeví něco nepříjemného – typicky nějaké vložky či tampony.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video