Nemám chlapa…no a? | E15.cz

Nemám chlapa…no a?

Nemám chlapa…no a?
ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Už máte dost toho, když se vás ptají, kdy se konečně vdáte? Štvou vás otázky typu "Už konečně někoho máš?" Vyrazte jim dech svými argumenty a ještě vám budou závidět!

Takové a podobné řeči, zvlášť pokud vám už není 18, dokáží pěkně otrávit život. Představa, že žena musí být v 25 letech vdaná, případně i s potomkem, je stále aktuální. Pokud tomu tak není, zkrátka vybočujete z řady, i když vy jste tak naprosto spokojená.

Jestliže vám ostatní ztrpčují život neustálými otázkami na partnera, na svatbu a na to, kdy už se konečně usadíte, vezměte jim vítr z plachet svými argumenty:

V čem jste ve výhodě oproti těm, kteří žijí ve svazku?
1) Můžete si dělat, co chcete a nikdo vás za to nebude kritizovat. Nikdo vás neomezuje v tom, kdy a kolikrát týdně si vyrazíte s přáteli, můžete se sbalit a vyrazit kamkoliv. Nehádáte se s nikým, jak budete trávit víkend, dovolenou. Jste pánem svého času.

2) Vyhnete se hádkám, které doprovází společnou domácnost, nemusíte nikoho prosit, aby si po sobě omyl talíř a špinavé prádlo strčil do pračky. Nikdo vám nepřepíná váš oblíbený film a na fotbal a vaše umyvadlo nekrášlí oholené vousy.

3) Vaše peníze jsou jen vaše a můžete si s nimi nakládat podle svého uvážení. Nikdo vám nevyčítá nový svetřík nebo peníze, které jste nechala v kadeřnictví.

4) Na otázku vaší sousedky, která se vdávala ve dvaceti a neustále se vyptává na datum svatby, zásadně odpovídejte, že vy jste nikdy neměla strach, že by vás nikdo nechtěl třeba ve čtyřiceti, tudíž jste se ve dvaceti vdávat nemusela.

5) Vypadáte pořád dobře a upraveně. Starosti o rodinu, děti a manžela u vás odpadají, máte teda čas věnovat se sobě, péči o sebe a svůj vzhled. Místo času stráveného u sporáku vařením svíčkové si dáte zeleninový salát a jdete si zacvičit aerobik.

6) Vy se sama necítíte, právě naopak, máte kolem sebe spoustu lidí a přátel, protože máte čas tyto přátelství udržovat. Manželstvím sice získáte manžela, ale také spoustu starostí zabírající čas, který vy dopřáváte svým přátelům.

7) Není vdaná=nemá pohlavní život. Ale svobodní mají většinou častější sex než vdaní a ženatí. Nemusí se totiž snažit vměstnat milování mezi uspávání dětí a žehlení.

O ženách, které se do manželství nehrnout, budou kolovat řeči asi neustále. Věty jako „Je moc vybíravá“, „Nikdo ji nechce“, případně „Je nějaká divná, něco s ní není v pořádku“ možná uslyšíte i vy. Ale nejdůležitější je, že vy se cítíte dobře a víte, že se usadíte teprve tehdy, až vy sama budete chtít. Každý ať si žije tak, jak se líbí jemu samotnému a spojit život s někým jenom proto, že by se to mělo, je nesmyslné. Mít někoho po svém boku je jistě krásné, ale vůbec nejhezčí je to tehdy, když oba cítí, že je ta správná doba.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!