Neničte si sexuální život! | e15.cz

Neničte si sexuální život!

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
I na první pohled maličkosti mohou zničit vaše potěšení ze sexu a způsobí, že se při milování nedokážete uvolnit a prožívat vše naplno.

Sex by se měl pořádně užít, ovšem často ho mohou zničit pouhé myšlenky- například na potíže v práci, hádky s přátely, problémy s penězy. Stačí si něco takového vybavit v paměti a najednou je po vášni. Nejčastěji se ovšem při milování vynořují negativní myšlenky, které se týkají postavy. Co když si  všimne mé celulitidy? Nebudou mu připadat má prsa příliš malá, zadek velký? Cvak- a je tu blok, zábrana, která způsobí, že je ve vás napětí a vy se nedokážete plně uvolnit.

Jestliže se ale zaměstnáváte pouze úvahami o tom, jaké je vaše tělo, nemůžete nikdy dostatečně prožívat fyzické vzrušení, protože se soustřeďujete na to, abyste zatahovala břicho, aby bylo menší nebo se snažíte smyslně špulit rty, protože vám pak připadají větší.

Barbora: Na vysoké jsem se seznámila s úžasným klukem, byl v posledním ročníku a byl nejenom přitažlivý, ale taky chytrý a zábavný. Vždy jsme chodili ven v partě, do kina, do hospůdky a já na něm mohla oči nechat.  Když mi jednou řekl, že bychom si mohli vyjít sami, nevěřila jsem, že bych se mu mohla líbit právě já, vždyť na fakultě bylo tolik krásných holek, mnohem hezčích, než jsem byla já. Když mi pak u sklenky vína řekl, že mám nádherné oči, byla jsem přesvědčená, že si ze mě utahuje. Čím víc jsem myslela na to, že se s ním budu jednou milovat, tím víc jsem byla nervózní, protože jsem si byla jistá, že když mě uvidí nahou, uteče.  Vždycky jsem měla komplexy ze svého těla a  hlavně se svých nohou, připadaly mi tlusté a tak jsem nosila vždycky jen sukně. Když jednou navrhnul, že bychom si mohli jít zaplavat do bazénu, představa, že mě uvidí jen v plavkách, mě vyděsila natolik, že jsem předstírala chřipku. Trápila jsem se čím dál tím víc, pořád jsem jen přemýšlela, jak budu oddalovat intimní chvíle a nakonec jsem myslela už jen na to. Každé setkání s ním pro mě bylo čím dál tím horší a i když jsem ho měla ráda, raději jsem se s ním rozeška, abych se netrápila.

Nespokojenost s postavou může vést k i častějšímu střídání partnerů, protože lidé si takto dokazují, že je o ně zájem …což ale zase vede k pocitu prázdnosti a začarované kolo začíná nanovo.

Radka: Vždycky jsem měla obrovské midráky se své postavy, nelíbilo se mi na ní snad vůbec nic a i když se kolem mě motali kluci, nevěřila jsem, že to se mnou myslí vážně. Když se naskytla příležitost jít s někým do postele, šla jsem, i když se mi třeba ten kluk nelíbil …měla jsem ale pocit, že si tím dokážu, že moje tělo je žádoucí a dokáže někoho vzrušit. Když jsem pak bilancovala svoje vztahy, uvědomila jsem si, že kluků bylo hodně, ale skoro vždy to byly jen náhodné známosti a tak paradoxně, aby mi bylo líp, byla jsem na tom ještě hůř. Dnes mám přítele, se kterým se snažím budovat vztah, ale pocitů nedokonalosti a mindráků s postavou se nedokážu úplně zbavit.

Jaký je tedy klíč ke šťastnému sexuálnímu životu? Spokojenost- a to nejenom se svým tělem a postavou, ale i se vztahem a sami sebou. Milování se spojeno s nahotou a proto je komplikované, pokud se člověk stydí své tělo ukazovat a nemá ze své postavy dobrý pocit. Jestliže si na otázku, jestli se líbíte sami sobě odpovídáte ne!, pak je třeba začít pracovat na tom, abyste se naučili exceptovat a přijímat své tělo takové, jaké je, mít ho rádi a být s ním spokojení. Nejde o to držet diety, i štíhlé ženy mají komplexy, ale jde o přístup, který zaujmete k vašemu tělu. Rozmazlujte ho, dělejte vše, co vám zvedne náladu a co je vám příjemné- ať už je to návštěva kadeřnice, kosmetiky,  bublinková koupel, manikúra, procházka v přírodě, masáž, pleťová maska, zkrátka konejte vše, co vám pomůže udržet dobrou náladu a příjemný

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video