Nové knihy: Malé knihy etikety | e15.cz

Nové knihy: Malé knihy etikety

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejen nadcházející společenská sezóna by nás měla nutit ke znalostem společenského chování. Po dvou velkých knihách o společenském chování vydává nakladatelství Mladá fronta sérii Malých knih etikety, opět z pera mistra etikety Ladislava Špačka.

V průběhu letošního roku vyjde celkem pět knih tematicky zaměřených na různé oblasti etikety a současně na různé skupiny čtenářů. Prozatím nakladatelství vydalo první tři knihy Malá kniha etikety pro celou rodinu, Malá kniha etikety u stolu a Malé kniha etikety pro každý den.
První díl z řady pěti knih - Malá kniha etikety pro celou rodinu - obsahuje témata, jako návštěva, stolování v rodině, správné servírování jídla a nápoje, správná podoba zásnub, svatby, jak si počínat při úmrtí v rodině, jak se připravit na první schůzku nebo na dovolenou, co vzít na piknik a jak se zachovat při nehodě na společenské akci.

Autor: Ženy - E15
 
Autor: Ženy - E15
 
Autor: Ženy - E15


Druhým dílem série malých a praktických rádců z pera Ladislava Špačka je Malá kniha etikety u stolu. Tu by si měli přečíst všichni bez ohledu na věk a společenské postavení, protože právě při stolování se projeví, jak je kdo zběhlý ve společenském životě. Seznámíme se s pravidly zasedacího pořádku, se správným chováním u stolu, dozvíme se, jak správně prostřít, jak nakládat s ubrouskem, jak držet příbor, jak jíst polévku, krevety, mušle, těstoviny, co s párátkem. V závěru se dozvíme více o různých typech stolování - banketu, rautu, nebo u nás méně známý revéllion.
Ve třetím dílu série, Malé knize etikety pro každý den, se čtenář dozví, jak je to se společenskou nadřazeností, kdo se komu představuje a kdo komu nabízí ruku, zda lze odmítnout nabídku tykání a mnoho jiných rad pro každodenní situace.

Datum: 12. září 2010

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video