Nuda v posteli | e15.cz

Nuda v posteli

Pavel Vrba

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ačkoli se k tomu možná málokdo z vašeho okruhu blízkých a známých otevřeně přizná, nuda, která může postihnout partnerský sexuální život, je obvyklý a zcela běžný jev.Postihuje mladé páry, stejně jako starší ročníky a většinou jí provází i nepříjemný vliv na vztah mimo ložnici. Když si jednoho dne uvědomíte, že už to prostě „není ono“, nejste-li na to připraveni, může na vás dolehnout rozčarování, a možná i pochyby, jestli fakt, že do vaší ložnice zavítala nuda neznamená, že i celý vztah jako takový, spěje ke svému konci.
Nespěje.

Je třeba hlavně neztratit hlavu a neházet hned halapartnu do kukuřice – je tu pro vás článek, který vám nabídne několik užitečných faktů a tipů, jak se na tuto situaci připravit a jak se případně zachovat.

Nuda je tu s námi od pradávna


Jev nudy v ložnici je s lidstvem spojen od pradávna až do dnešních dnů a proto se nemusíte trápit tím, že byste byli v tomto ohledu vyjímečně postižení. Už při letmém zavítání do historických faktů, či do knih dávných autorů, zjistíte, že co sahá zaznamenaná historie lidské sexuality, milenci se snaží své laškování všelijak vylepšit, zatraktivnit, nebo obohatit.

Autor: Ženy - E15


Každý kolotoč jednou omrzí

Zkoušeli jste někdy jezdit na řetízkovém kolotoči celý den? První jízda bude vynikající, zábavná a vzrušující. Možná budete od samé radosti výskat a nadšeně mávat na přátele, postávající kolem. Myslíte si, že při padesáté takové jízdě to bude stejné?

Ovšemže ne. Bude to technicky stejné jako první jízda. Ale euforie opadne, všechny pocity, které jízdu na začátku provázely, budou totožné ale už zdaleka ne tak intenzivní. Připomíná vám to něco? Ano, je to tak – začnete se nudit. Se sexem je to naprosto stejné.

Může za to kolotoč?


Nemůže. Kolotoč, který pro naše účely symbolizuje vír neměnné nebo rutinní sexuální vášně je tak zábavný, jak zábavný si jej sami uděláte. Možná si někdo řekne – jak si můžu jízdu na kolotoči sám vylepšit tak, aby mne bavila stejně, jako na začátku? Například tak, že si vezmete s sebou košík s vejci a během jízdy je budete házet na přihlížející. Připadá vám to šílené? Možná. Ale zábava to bude a navíc – je to jenom příklad…

Co takhle jiný kolotoč?


Opět zavítejme na chvíli do historie a do knih – stejně jako se problematika nudy v ložnici s lidstvem táhne celá staletí, tak vzápětí za ní přichází zdánlivě nejjednodušší a žel i nejčastěji využívané řešení – výměna sexuálního partnera. Pochopitelně, pokud se vztah nachází na svém počátku, nebo jsme s dotyčným sexuálním partnerem prožili teprve jen krátký „románek“, může to být v některých případech ku prospěchu věci.

Tématem dnešního zamyšlení nicméně není objevování vlastní sexuální polohy a potřeb, nýbrž nudy, přicházející s časem, jak vztah plyne. A v takovém případě je hned v úvodu výměna partnera řešení přinejmenším ukvapené. Použijeme-li opět příměr s kolotočem, bude to vypadat tak, že vyměníte kolotoč „A“, na místě „B“ s výhledem „C“, za kolotoč „A2“ na místě „B2“ s výhledem „C2“. Chvíli to bude zábava, pár nových věcí vás zaujme, nadchne a….časem přestane bavit. A jsme tam, kde jsme byli.

Proč přichází nuda?


Pokud se s někým milujeme, děláme to proto, že nám je to příjemné. Dělá nám to dobře, přínáší nám to uspokojení a je to zábava. Ale stejně jako v případě kolotoče – každá zábava, pokud se nemění, jednou omrzí. Jak jsme si ukázali na příkladech, je to jev běžný a obvyklý a proto – pokud se nám přihodí – je třeba si říct: Nic není ztraceno, jen nastal čas na změnu!


Autor: Ženy - E15


A stejně jako jsme si v příkladu zpestřili nudnou, periodicky se opakující jízdu na kolotoči prostým házením vajec, zapojme fantazii a vrhněme se do objevování nekonečně nových zákoutí nezměrného oceánu prožitků, kterému říkáme milování, nebo sex. Nebo myslíte, že už jste vyzkoušeli všechno co vás napadlo a že už to lepší být nemůže?

Sousedova červenější jablka


Použijme opět příměr. Máte na zahradě krásnou jabloň o kterou se staráte. Nese vám krásná šťavnatá jablka, ale ať děláte co děláte, sousedova jabloň nese vždy víc a jeho jablka jsou větší a červenější, než ta vaše.
 
A není to o tom, že vy byste byli špatní zahrádkáři, nebo zanedbávali své povinnosti. Jen jste možná ještě neobjevili všechny taje a možnosti pěstování jablek a tudíž se pohybujete sice na maximu svých dovedností, ale bez šance posunout se ve svém umění dále. Je tedy na čase otevřít se novým poznatkům a zkušenostem a začít znovu objevovat.

Znovuobjevení sexu


Lidská sexualita je veliké, široké a rozsáhlé téma. Existuje ve spoustě poloh a forem a jejím objevováním si můžete zpestřovat své sexuální soužití průběžně a neustále. Nejste na to sami – váš partner vám jistě rád a ochotně pomůže a bude s vámi spolupracovat – aby také ne, když plody vaší „jabloně“ bude sklízet s vámi.

Někdy stačí opravdu málo aby váš milostný život získal znovu „šťávu“. Může to být chvíle, kdy se vám partner svěří se svými touhami, které v něm dosud jen nečinně dřímaly. Může to být chvíle, kdy změníte čas nebo místo vašich milostných her. Může to být den, kdy se do vaší ložnice vrátí hravost nebo humor.

V každém případě se nemusíte nutně hned obalit kůží a latexem a svého šokovaného partnera honit s bičem po kuchyni. Naopak můžete začít upřímným a otevřeným rozhovorem, ze kterého mohou vyplynout vaše vzájemné podněty a nápady, jak dál. Určitě je vhodnější použít formulaci „Ráda bych s Tebou zase prožila vášeň tak silnou, jako když jsme se poznali.“ , spíše než: „Už mně to s Tebou nebaví, měli bychom s tím něco udělat.“ Žádného muže ale i ženu dvakrát nepotěší, když vaše třeba i dobře myšlená rozprava vyzní tak, jakože nastalá situace je jeho/její problém a z jeho/její viny. Myslete na to, že je to téma pro mnoho lidí velmi citlivé a proto je potřeba k němu i tak přistupovat.

Stejně tak buďte opatrní, pokud chcete partnera překvapit, nebo připravit nějakou zásadní změnu. Úsloví – spěchej pomalu – se v takovém případě vyplatí dvojnásob, zvlášť pokud se rozhodnete vzít situaci do svých rukou a svého partnera seznámit až s výsledkem.
 
Tedy pokud například naplánujete rozdmýchání vašich sexuálních vášní partnerovým nebo partnerčiným svázáním, určitě se vyplatí začít třeba šátky a nechat se mile překvapit tím, když partner/partnerka změnu uvítá a sám přijde s vylepšením. Aby se vám nestalo, že na partnera zachrastíte řetězy jako sám kníže pekel a následně pak budete přivolanému exorcistovi složitě vysvětlovat, že se jen snažíte zahnat nudu z ložnic.

Autor: Pavel Vrba
9. ledna 2008

Autor: Pavel Vrba

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video