On nebo ona mě podvedli a jak mu/jí ještě mohu věřit? | e15.cz

On nebo ona mě podvedli a jak mu/jí ještě mohu věřit?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Milostná aféra se Susanne trvala tři měsíce. Nyní se Hannes vrátil zpět k Elisabeth. Elisabeth tedy z tohoto milostného trojúhelníku vyšla jako vítězka. Hannes se vzdal Susanne a vrátil se domů.

Nyní se Hannes pokouší získat zpět důvěru Elisabeth. To není vůbec jednoduché. protože ona se nad ním teď snaží mít kontrolu. Neustále ho sleduje a zpochybňuje všechno. co řekne nebo udělá. „Když mě podvedl jednou, udělá to pravděpodobně znovu. Takže je lepší ho držet zkrátka. Jde dnes večer skutečně na firemní oslavu nebo se opět schází s nějakou jinou ženou? Byl dnes odpoledne skutečně na fotbalu? Tak divně se na mě dívá, děje se už zase něco?“

Hannes to samozřejmě vidí, jaké problémy má Elisabeth s tím, aby mu mohla znovu věřit. Cítí se jejím chováním omezován. On se přece vrátil a nemá žádné výčitky svědomí, protože se skutečně snaží dát jejich vztah opět do pořádku. Po několika týdnech mu jde ta neustálá nedůvěra a sledování na nervy takovým způsobem, že reaguje velmi agresivně.

Pokládá si otázku. jestli bylo vlastně dobré tu aféru se Susanne ukončit. Elisabeth se zjevně s jeho „výletem“, jak to nazývá, ještě nevyrovnala. Jejich vztah je stále horší. on se jí emočně stále více vzdaluje. Ona se stávající situací také není zrovna dvakrát spokojená, ale chce si ho za každých okolností udržet.

Kvůli svému chování se z Elisabeth, která byla původní vítězkou pomyslného milostného trojúhelníku, stává tou poraženou. Tím. že mu nedůvěřuje, je žárlivá a neustále ho sleduje, dává v sázku jejich právě se obnovující vztah. Je pochopitelné, že se Hannes v průběhu času cítí stále více omezován. Na druhé straně by měl ale Hannes pochopit, že její chování neznamená nic jiného než „prosím tě, nezklam mě znovu.“

Pokud jste na tom také tak a chcete opět žít s partnerem, který vám byl nevěrný, musí vám být jasné, že všechno nebude opět dobré ze dne na den. Dejte sobě a svému partnerovi čas, abyste se mohli s celou záležitostí vyrovnat. Oba se nacházíte v nové situaci. Ten podvedený se musí naučit odpustit a ten nevěrný se musí snažit získat si zpět důvěru toho druhého.

Hannes nemá chuť hovořit o své milostné aféře se Susanne. Je to za námi a hotovo! Pokud si ale chce získat zpět důvěru Elisabeth, nezbude jim nic jiného než se pokusit během dlouhých rozhovorů najít příčinu jejich vztahové krize. Tato situace vyžaduje od Hannese velkou míru citlivosti. Nemělo by to být tak, aby Elisabeth zbytečně zraňoval. Měl by upřímně hovořit o tom, co mu ve vztahu s Elisabeth tak scházelo, že to řešil útěkem k jiné ženě. Možná se mu dostalo málo něžností, nebo byla Elisabeth tolik zaměstnaná, že na něj měla málo času. Během diskuse na toto téma by Hannes neměl v žádném případě používat věty jako: „Susanne dělala to a to“. Postačí, když vyjádří, co by chtěl, případně to, co mu ve vztahu s Elisabeth chybělo.

Především v počáteční fázi obnovy vztahu by si měl každý určitě položit otázku, jaké informace o proběhlé aféře by měl tomu druhému sdělit. Jejich vztahu rozhodně neprospěje, pokud budou neustále diskutovat o tom, co bylo na té druhé osobě lepší. Elisabeth se nemá stát druhou Susanne. Z tohoto důvodu jsou určité detaily -jako například sexuální záliby -zcela nezajímavé. Vztahu rozhodně nepomůže, jestliže člověk neustále slyší, že ten druhý byl něžnější, atraktivnější a citlivější. Hannes si také bude muset zvyknout na to. že dodrží, co slíbí. Představte si, že jste na místě Elisabeth a Hannes vám například slíbí, že přijde domů v osm hodin večer. Už je půl desáté a on ještě stále nepřišel. Ani jí nezavolal, aby jí řekl, že se zpozdí. Jaké pocity byste v takové situaci měli?
Zazvoní mu mobil, s někým potichu hovoří. Po skončení hovoru je zcela duchem nepřítomný. Když se ho zeptáte, kdo to byl, odpoví, že to nebylo nic důležitého.
Není to tak, že by veškerá práce na obnově vztahu byla na Elisabeth. Mnoho partnerů se domnívá, že pokud jim ten druhý odpustil, je všechno vyřízeno.
Dokud se Hannes sám nepokusí o upevnění vztahu, jsou šance na jeho záchranu minimální.

Zdroj: Už nechcete žít sami?, Peter F. Kinauer, uvedeno ve spolupráci s nakladatelstvím Portál, www.portal.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video