Orgasmus a smích | e15.cz

Orgasmus a smích

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Je normální, když se žena po orgasmus začne nekontrolovatelně smát nebo brečet? Co to způsobuje?

Krátce před samotným orgasmem pociťuje žena intenzivní pocity v podbřišku, pak se dostaví silný pocit tepla v pánvi a po celém těle a nakonec se dostaví stahy vagíny spojené s pulzováním a bušením v pochvě a pánvi. Následuje příjemné uvolnění.

Ženy prožívají orgasmus různě a dokonce i u jedné a té samé ženy bývá odlišný. Záleží na rozpoložení, druhu dráždění, náladě, vnějších okolnostech. Po vyvrcholení mají některé ženy potřebu dále se mazlit s partnerem, jiné se zase schoulí a jen si tak tiše leží…u některých ovšem následuje něco úplně jiné- spustí se nekontrolovatelný smích nebo pláč.

Za to, že po vyvrcholení mohou některé ženy takto reagovat, nebo například dostanou zcela náhle nápad, jak vyřešit nějaký dlouho trvající problém, pro který dosud nenacházely řešení, je oxytocin. Oxytocin je hormon, který se  vylučuje hypofýzou po orgasmu a který má mnohostranné účinky. Hraje roli při stazích dělohy při porodu a orgasmu a má vliv na vznik nových spojení mezi buňkami mozku.

Je asi těžké partnerovi vysvětlit, proč po milostných radovánkách následuje smích…nebo pláč. Partner může být přesvědčen, že se mu vysmíváte, nebo se bát, že se vám sex s ním nelíbil nebo vám nějak ublížil. Nezbývá než situaci vysvětlit, protože s nekontrolovatelným smíchem či pláčem se prostě nic dělat nedá.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video