Pár faktů o klitorisu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Pár faktů o klitorisu

Pár faktů o klitorisu
ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Možná vás vůbec nezajímají podrobnosti o klitorisu, ale je pro vás prostě hlavní, že je. Pro ten zbytek je tu ale pár faktů.

Klitoris se vyvinul ze stejného orgánu, ze kterého se u plodu mužského pohlaví vyvinul penis. Má proto stejnou stavbu jako penis. Je to zakončení velkého systému pánevních nervů, svalů a cév. Při stimulaci se plní krví a vztyčuje se. Jeho konec se vysunuje z kápě stejně jako žalud z předkožky. Stejně tak jako při stimulaci penisu dochází k vyvrcholení, tak i při stimulaci klitorisu přichází orgasmus.

Po vyvrcholení se klitoris zmenší do normální velikosti, ale v případě, že k orgasmu nedošlo, může zůstat vztyčený ještě několik hodin.

Pokud žena nemůže dosáhnout orgasmu, může to být omezeným průtokem krve pánevní tkání, což způsobuje pulsující bolest. Tělo si s tím ale obvykle poradí samo.

Ženský orgasmus napomáhá oplodnění. Vagina se zvětšuje, aby umožnila spermatu dostat se k děložnímu hrdlu. Při orgasmu se děložní hrdlo s každým stahem namáčí do semenné kapaliny a pomáhá tak spermatu vniknout do dělohy.

Pokud jste velmi senzitivní, hlavně v oblasti klitorisu, může následovat další orgasmus skoro ihned.


 

Autor: Redakce
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!