Pět věcí, na které se zaměřit, než kývnete na bondage | e15.cz

Pět věcí, na které se zaměřit, než kývnete na bondage

ZDROJ: Ženy - E15

Tereza Ticháčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bondage, čili svazování, patří k erotickým praktikám, při nichž dochází k omezení pohybu jednoho či obou partnerů. Pod pojmem svazování přitom rozumíme jak pouhé nasazení želízek, tak znehybnění provazem, šátkem i lepicí páskou. Na co se však zaměřit předtím, než se po hlavě vrhnete do tajů poutání? Podívejte se na následující tipy.

Kdo první přišel s technikou bondage, svazováním partnera za účelem omezení jeho pohybu při sexuálních praktikách, se zřejmě nedozvíme. Faktem však zůstává, že různé její formy jsou dnes oblíbeným a vyhledávaným prostředkem jak zahnat nudu v posteli. Předtím, než sáhnete po provazu a partnera znehybníte či se naopak necháte znehybnit, je dobré promyslet několik věcí.

1. Skutečně po tom toužíte?

Nefandíte svazování? Bojíte se? A vždy, když si uvědomíte, že má k něčemu takovému dojít, stáhne se vám žaludek a nejradši byste vzala nohy na ramena? Rada je jednoduchá – nedělejte to.

Pokud je vám představa znehybnění během styku silně proti srsti a snažíte se pouze vyhovět přání partnera, pravděpodobně budete zklamaná či přímo znechucená, přičemž o uspokojení skoro nemůže být řeč. Dobře si proto rozmyslete, zda skutečně toužíte připsat si svazování na seznam erotických zážitků. Nemá totiž cenu hnát se do toho jen proto, že se tato položka nachází na seznamu toho druhého.

2. Věříte si?

Nejdůležitějším aspektem erotické bondage je důvěra a důvěra může být také prvek, na němž váš pokus ztroskotá. Je to právě jeden z partnerů, který dokonale ovládá situaci (říká se mu top nebo aktivní partner) a druhý, který je vystaven na milost a nemilost (bottom, pasivní partner).

Předtím, než zařadíte bondage mezi vyzkoušené milostné praktiky si proto položte otázku, zda jste schopni vydat se druhému napospas a zda v něj máte stoprocentní důvěru. Bude to totiž on, kdo se na chvíli stane loutkářem ovládajícím vaše tělo a možná i mysl.

3. Máte stejnou představu?

Ještě než do toho praštíte, doporučujeme probrat s partnerem, co si vlastně pod pojmem bondage představuje. Již v této fázi totiž můžete přijít na to, že se jeho představa kardinálně liší od té vaší. A věřte mi – je lepší zjistit to dřív než ve chvíli, kdy ležíte na zemi s rukama za zády a vyčítáte sama sobě, co že jste to vlastně navrhla či na co jste to kývla.

Pokud prozatím nemáte příliš velkou představu o tom, jak takové erotické svazování vypadá, využijte internet, jistě naleznete nepřeberné množství informací a obrázků, které vám pomohou rozhodnout se, zda toho jít nebo ne a případně sladit vzájemnou představu.

Historie svazování

Mluvit můžeme o několika zdrojích, z nichž erotická bondage pravděpodobně pochází. Nejprve bylo užíváno jako prostředek, jakým krotit divoká zvířata a omezit jejich pohyb. S tím, jak se rozrůstala světová populace, rozšířilo se svazování také na člověka.

Ke klasickému svazování rukou a nohou se během římské expanze do Afriky a Asie přidalo také svazování do kozelce či vázání končetin takovým způsobem, aby vězněný zakusil co největší bolest.

Poutání za účelem mučení pak bylo v následujících stoletích v Japonsku nahrazeno poutáním, které naopak mělo od bolesti ulevit. Tlak uzlů uvázaných na těle nahradil pro mnohé nepříjemné bodání jehel během akupunktury. K uvolňování fyzické bolesti se brzy přidalo také léčení psychických poruch. K erotickým hrátkám s provazy a uzly již zbýval jen krůček.

4. Víte, kde jsou hranice?

Důležité je rovněž domluvit si s partnerem jasné hranice. Toužíte po úplném spoutání nebo existují části těla, na něž platí tabu? Chcete být svázána po celou dobu anebo jen v určitých chvílích?

Vytyčíte-li partnerovi své hranice, dost pravděpodobně bude váš zážitek mnohem lepší. Budete se cítit jistější a dost možná svému muži prozradíte něco, o čem doposud neměl ani tušení.

5. Znáte bezpečnostní heslo?

Pokud již padlo definitivní rozhodnutí a oba se těšíte na samotný zážitek, domluvte si tzv. bezpečnostní heslo. Pod pojmem bezpečnostní heslo rozumějte takové slovo, které aktivního partnera přiměje okamžitě
přerušit činnost.

Nepoužívejte slova, která mohou být součástí případné erotické scény a možná padnou tzv. v zápalu boje. Vyberte si spíše výraz, o němž víte, že spolehlivě upoutá pozornost vašeho partnera. Možná bude o něco méně sexy, když během praktikování bondage zakřičíte název ovoce či jiného jídla, o to více si ale budete jistější, že vaše polovička skutečně přestane.

Autor: Tereza Ticháčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video