Plastická operace - kdy ano, kdy ne? | e15.cz

Plastická operace - kdy ano, kdy ne?

Petra Konečná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V dnešní době módní trendy neúprosně diktují, jak by ženy měly či neměly vypadat. Není divu, že plastická chirurgie zažívá převratný „boom“.

Přijdete do obchodu a nic než velikosti typu XS či S nenaleznete. Po zhlédnutí takového typu oblečení jen zhnuseně pohlížíte na svou sukni typu vorvaň. Následně si koupíte časopis pro pozvednutí nálady a namísto velryby spatříte štiku, ne-li úhoře.

Najednou začínáte přemýšlet, v kom či čem je chyba. Jste vy moc velká a nepřitažlivá? Nebo ony až příliš báječné? Nakonec usoudíte, že problém bude zřejmě na vaší straně, a tak začínáte šetřit nejprve na permanentku do fitness centra, poté na plastiku prsou, změnu fasády obličeje, na liposukci a kdo ví, na co dalšího ještě. Avšak je tato změna skutečně nutná a žádoucí? Nejste krásné takové, jaké jste, ať už otylejší či hubenější? S velkým či malým nosem?

Posílení sebevědomí?


Většina žen, která podstoupila plastiku, namítá, že prvotním impulzem nebyl diktát doby dokonalých, ale vnitřní pocit. Touha zvýšit si sebevědomí.

Má velice dobrá přítelkyně si před nedávnou dobou nechala poupravit nos. Již od malička trpěla komplexem „orlího nosu“. Odmítala se fotit, měla nízké sebevědomí a pohled z profilu pro ni znamenal ortel smrti. Poté, co se rozešla po několika letech s přítelem, zjistila, že její již tak malé ego se nebezpečně rychle zmenšuje. Najednou ji hlavou létaly myšlenky: „ Co když mě již nikdo nebude chtít. Vždyť mám tak velký nos!“. Rozhodla se tedy podstoupit plastickou operaci. A nyní? Jako by před vámi stál zcela nový člověk. Hýří energií a spokojeností. Nicotné představy o sobě samotné ležící pohozené někde mezi odpadky jsou pryč. Nedělá jí problém seznamovat se s druhým pohlavím.
Není to ospravedlnění plastik, avšak druhý – možná přívětivější – pohled.

Marnivost


Dnes si již můžete poupravit prakticky cokoliv. K dostání je například: korekce vrásek, chemický peeling, umělé a vytetované řasy, obočí, laserové čištění, face lifting. Operace nosu, víček, rtů, prsou či jiných částí těla. Liposukce apod. U většiny především pacientek nejde ani tak o nutnost podstoupit zákrok.

„Léčené“ jsou především zdravé, leč o to více marnivé dámy, které touží po věčné kráse a mládí a disponují zlatou kreditkou nebo bohatým přítelem. Ani ony čas stejně nepřelstí. S pomocí plastických operací nedosáhnete věčnosti a nekonečnosti. Neudržíte si o patnáct let mladšího přítele a jeho poměrně slušné konto. Bohužel tyto rady v mnoha případech padají na neúrodnou půdu. Přirozenost stále více ustupuje umělosti.
 

Dostupnost


Plastické operace již nejsou doménou jen bohatých unuděných paniček, které si chvíle bez manžela krátí snahou o co největší zkrášlení se. Dnes zákroky postupuje stále více žen nutno podotknout nižšího a nižšího věku. Například plastiku obličeje je možné provádět u dívek již od 16. roku věku, kdy by měl být dokončen a uzavřen jejich růst. Horní věková hranice neexistuje, veškeré podmínky jsou dány celkovým fyzickým stavem pacientky.

Placená bolest

Každý i sebemenší zásah do kůže je samozřejmě bolestivý o to více, když jde o zákrok chirurgický. Mnoho ze změn, které se rozhodnete učinit, je trvale nevratných. Předem zvažte, zda skutečně chcete celou proceduru absolvovat. Vybírejte pečlivě lékaře, jehož ruce vylepší váš vzhled. Připravte si samozřejmě nemalou sumičku, resp. honorář pro operační tým, personál, za léky, narkózu, speciální péči či pobyt v nemocnici atp. Náklady se mohou případ od případu, chirurg od chirurga podstatně lišit.
Za nová prsa zaplatíte v průměru okolo šedesáti tisíc korun, za liposukci či korekci nosu přibližně od patnácti tisíc korun výš.

Bylo by snadné odsoudit ty, které se vrhly pod skalpel. Rozsudek, který byste vyřkly, by však nemusel být správný. Pečlivost a rozvaha v uvažování je v tomto případě na prvním místě. Každého k zákroku vedou jiné pohnutky. Zdravotní problémy. Estetické aspekty a mnoho dalších. To, co je uvnitř, určuje to, co je na povrchu. Za obdivuhodným vzhledem se může skrývat nemilé překvapení v podobě skutečného já osobnosti.

Nezapomínejte se cítit dobře, udržovat se fit. Správně jíst, pravidelně cvičit a dostatečně spát. Naučte se brát sebe, svůj vzhled i charisma se všemi nejen klady, ale především zápory. Možná díky tomu ušetříte nejen vaši peněženku, ale také i pro sebe několik málo let navíc.

Autor: Petra Konečná

Autor: Petra Konečná

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video