Pomoc! Žena mě bije! Mám právo jí ránu vrátit? | e15.cz

Pomoc! Žena mě bije! Mám právo jí ránu vrátit?

ZDROJ: Ženy - E15

MM

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Moje Darinka „nejde pro ránu daleko.“ Je velmi temperamentní a většina hádek skončí tím, že mě uhodí. Je sice menší a slabší, ale stejně to bolí - a co je horší, velmi mě to ponižuje. Já se zatím však držím pravidla: Ženu ani květinou...

Jsem již 8 let vdovec. Syn pracuje v cizině a já žiji už 6 let u přítelkyně. Myslím, že by nám spolu mohlo být mnohem lépe, kdyby Darinka neměla tak jižanskou povahu. Má sice srdce na pravém místě, je-li potřeba, tak přímo na dlani, ale v případě potřeby má dlaň velmi pádnou!

Stále se píše o násilí na ženách, o tom, kam se mají fyzicky týrané ženy obracet, ale na muže se zapomíná! Mám přítelkyni moc rád, má zlaté srdce, je pracovitá, obětavá, vždy ochotná komukoliv pomoci, ale její výbuchy vzteku jsou stále horší a horší. V posledních týdnech dokonce přešly verbální útoky v útoky fyzické! Jsem z toho zdrcený, nikdy jsem nic podobného nezažil. Ženu bych v žádném případě neuhodil! Zdá se mi, že jsem snad jediný muž, který řeší takový problém, nebo se o tom jen nemluví?

Znám takové příběhy jen z televize!

Mé první manželství trvalo skoro 30 let. Nebožka byla opak mé přítelkyně. Byla velmi tichá a uzavřená, celý život měla psychické a zdravotní problémy. Nyní, když žiji s Darinkou, mám pocit, že jsem 30 let snad ani nežil. Darinka ve mně probudila muže a hlavně chuť si život ještě užít. Vrátil jsem se ke sportu i k přátelům z mládí. I Darinka má spoustu přátel. Víkendy trávíme na kolech, na túrách, dokonce se mnou jela i na vodu! To si neumím u mé první ženy vůbec představit. Jenže na šťastné dny padá stále větší stín. I sebemenší nesoulad řeší velmi temperamentně – křičí, nadává, vyhrožuje, bouchá a hází věcmi nebo něco rozbije. S tím jsem se u své ženy nikdy nesetkal. Znám takové příběhy jen z televize. Vůbec nevím, jak na to reagovat. Křičet neumím, ale to by stejně asi nepomohlo.

První facka

Před dvěma měsíci jsem dostal první facku. Myslím, že jsem si ji vlastně zasloužil, ale problémy se mezi slušnými lidmi přeci řeší jinak! Byli jsme s Darinkou na oslavě narozenin její sestry. Pilo se, zpívalo i tančilo. Jsem velmi dobrý tanečník a sestra Darinky je bývalá profesionální tanečnice, a tak jsme spolu v kole strávili asi víc času, než se asi slušelo. Příbuzní a známí nám tleskali, jen Darinka si svůj „potlesk“ nechala na doma. Nevěřil jsem, kolik se v mé drobné Darince skrývá síly! Po krátké a hlučné hádce jsem dostal facku jako za mlada od mého táty. Tu noc jsem spal v druhém pokoji, ale druhý den jsem Darince koupil květiny, měl jsem se za co omluvit! Ale té facky mi bylo opravdu líto. Bohužel nebyla poslední.

Linka bezpečí

Jakoby ta první facka v Darince otevřela nějaká tajná a nebezpečná vrátka. Nyní jsem rád, pokud se hádka obejde bez fyzických útoků. Nejde jen o facky, Darinka po mně klidně, když se hodně hněvá, hodí cokoliv, co má po ruce. Už letěl hrníček s čajem, jablko, jednou kytice růží, jogurt, brýle apod. Nikomu z přátel jsem se se svým trápením nesvěřil.

Nedávno jsem volal na krizovou linku, povídala si se mnou příjemná slečna, podle hlasu velmi mladá. Co mi může dvacetiletý žabec poradit? Vždyť vše četla zatím jen v knihách. Slečna mi přímo neřekla, ať od Darinky odejdu, ale vlastně to naznačila. Takové zralé dámy se prý nemění, se svou povahou prý nemohu čekat, že bude vztah někdy jiný. Ale já od Darinky odcházet nechci. Je to má životní láska. Facky a rány nebolí tolik tělo, ale spíše duši.

Jsem prý nejhodnější mužský na světě

Tak krásně by nám spolu bylo. Ale když vás uhodí ruka, která vás před hodinou hladila, je to tak bolestné. Nevěřím, že není možné, aby se Darinka změnila! Měla velmi těžký život; první muž byl alkoholik, druhý manžel jí ubližoval a proháněl každou sukni, která se kolem šustla. Darinka musela být zkrátka rázná. Ostatně, když se máme dobře, vždycky mi říká, že jsem nejhodnější mužský na světě, že mě nikdy neopustí. Možná prostě musí pochopit, že jsou i jiní muži, než ti, co znala. Jsem odhodlaný ji o tom přesvědčit.

Eduard, 59 let

Autor: MM

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video