Poznáváme muže aneb Muži s pleší ženy těší? | e15.cz

Poznáváme muže aneb Muži s pleší ženy těší?

ZDROJ: Ženy - E15

Daniela Fruhwirtová-Hradská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Muž s pleškou zrovna nepředstavuje váš ideál? Ale co když takový muž má přednosti, o kterých ani netušíte a u všech ostatních mužů jen sníte? O vysokých, o malých, o hubených i o silných mužích koluje spoustu bájí, které vyvažují jejich přebytek či nedostatek. Ale na každém šprochu pravdy trochu. Jak je tomu tedy u plešatých mužů?

Muži se podle psychologa Petra Šmolky v zásadě dělí do dvou živočišných druhů – na muže imponující a neimponující. U obou druhů se ale setkáváme s exempláři malými, velkými, tenkými, tlustými, vlasatými i s těmi, jejichž hřívu bychom mohli nalézt už jen na starých fotografiích.

Podle P. Šmolky a dalších psychologů je vše ale trochu složitější. Především v dospívání bývá naše sebevědomí poněkud labilnější, hodně závislé na reakcích okolí a na spokojenosti s vlastním exteriérem. V tomto případě je fajn spolehnout se na módu. Ty tam jsou doby vlasatých mániček; chcete-li být dnes „in“, pak byste měli mít hlavinku téměř holou. Někde musí zasáhnout holič, jinde stačí matička příroda. Imponující plešoun není dnes rozhodně žádnou vzácností.

Ale najdou se takový muži, kterým vadí, když je jejich hlava zdobena jen pár pramínky vlasů a najdou se i takové ženy, které vnímají pleš u muže spíše jako nevýhodu. Ale milé ženy, takoví muži také mají své kouzlo a skrývají tiše své velké vášně.

Fikce o mužích s pleší

Muži bez vlasů jsou prý v prvé řadě výborní milenci, údajně je na vině nadbytek pohlavních hormonů. Ale to samozřejmě není vše, podle různých článků a debat jsou prý také výborní kuchaři, jedni z nejlepších sportovců, ještě se říká, že jsou nejvěrnější, umí vydělat peníze a většinou se točí ve vysokých kruzích. Mají rádi kulturu, mnoho z nich se prý vydává na dráhu uměleckých malířů a skvěle prý tančí, proto jsou také výborní pro balet. Hojně se podle různých spekulací vyskytují v porno branži a samy herečky si je údajně vyžadují. Mnoho plešatých šikovných mužů se prý rovněž nalezne mezi barmany a diskžokeji.

Podle všeho uvedeného by se nejspíš dalo tvrdit, že se jedná o samé „supermuže“, ale je jistě zřejmé, že ne v každém z nich se nějaký z výše uvedených talentů skrývá, mohlo by se potom podobně konstatovat, že takových se najde mnoho i mezi zločinci a vrahy. Kde je potom pravda?

Pravda, pravda a jen pravda

Šikovných plešatých mužů je určitě mnoho, ale spíše každá lepší vlastnost bude vrozenou či získanou individualitou. Ovšem nabízí se i jiné. Muž, který tak snadno svým vzhledem partnerky neokouzlí, si dokáže více vážit vztahu než sběratel snadných skalpů. Tedy tvrzení o věrnosti je pravdivé. Snaží se partnerce více vyhovět, bývá něžnější, citlivější, více se zajímá o její prožívání. Také v intimním soužití nemyslí pouze na sebe.

Zmiňovaní jsou více tajemní a tím i pro ženu přitažlivější. Přesto jejich sdílnost není malá a žena v nich snadno najde také přítele. Realita je tedy drobet jiná než různé nepotvrzené báchorky, ale není tak špatná, jak by se zdálo, proto již dnes řada žen nevidí pleš na mužích jako jejich handicap, opak je pravdou.

Autor: Daniela Fruhwirtová-Hradská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video