Proč muži milují hysterické ženy? | e15.cz

Proč muži milují hysterické ženy?

ZDROJ: Ženy - E15

Ivanna Benešová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Je krásná, inteligentní, zajímavá. Má šanci být v nějakém oboru dobrá. Umí opoutat mužskou pozornost. A když s ní jde partner po ulici, závistivé pohledy ostatních mu lehce zvedají ego. Jenže doma mu už tak dozpěvu není.

Hysterická žena je sice mnohdy krásná, ale své muže dokáže také „krásně potrápit“. I přesto pánové své hysterické partnerky opouštějí jen neradi. Co je na těchto ženách tak magnetického?

Ačkoli lze ženu, s hysterickými sklony, odhalit poměrně snadno, pánové mívají často oči zavřené. A to především tehdy, kdy mají hysterku přímo doma. Odpověď na otázku, proč ji prostě nevyhodí, ale trpí s ní dál, je přitom velmi jednoduchá. Hysterky svým způsobem baví. A jsou navíc krásné, citlivé a očividně to měly v životě těžké. Alespoň to o sobě tvrdí.

Většina hysterek je ve skutečnosti skutečně krásných. Tyto dámy se dokážou dokonale nalíčit, učesat, stylově obléknout a být doslova pastvou pro oči. I když jim příroda vnadů příliš nenadělí, umí si ke kráse pomoci vhodně zvoleným šatníkem či přiměřenou vrstvou make-upu.

Navíc, hysterická žena umí upoutat mužskou pozornost i jinak, než pouhým vzhledem. „Tyto ženy jsou i výborné bavičky, společenské a přátelské. Mají mimořádně vyvinutý cit pro to, aby v každé společnosti dokonale zapadly. Rozhodně se za sebe nestydí a rády se kamarádí s každým. A jejich potencionální partneři a nápadníci je za to obdivují a touží po nich,“ vysvětluje psycholog Vojtěch Benda.

Regina z VyVolených jako příklad

Jakmile muž takovouto ženu „uloví“ může si gratulovat ke chvilkovému štěstí. A pánové v jeho okolí mu ji jistě budou závidět. Ovšem pozor. Vše skončí ve chvíli, kdy drahá nabude dojmu, že se jí málo věnujete. Je pochopitelné, že prvotní zamilovanost opadne a muže přestane bavit věnovat se pouze své lásce. A tady nastává kámen úrazu. V tento moment se odhaluje skutečná tvář hysterky.

Ta si totiž začne všemi možnými způsoby vynucovat pozornost svého partnera. Začíná nenápadně, hraje smutnou, občas si postěžuje, popláče, stěžuje si vašim kamarádům. V extrémních případech je ovšem schopna vyhrožovat i sebevraždou nebo se sebepoškozovat. Zkrátka by udělala cokoli, aby stále zůstala v popředí mužských zájmů.

„Vzpomeňte si na typický příklad z reality show VyVolení, kde se pozornost za každou cenu vynucovala hysterická Regína. Její chování je pro hysterky typické. Když byla ohrožena její pozice, neváhala máchat kolem sebe noži a předvádět nepochopitelné zoufalé a ublížené scény. A diváci? I přesto, že byla očividně blázen a zasloužila by si v soutěži skončit, hlasy diváků jí dlouho posílali do hry znovu. To je typický důkaz toho, že tyto ženy zkrátka lidi baví,“ uvádí konkrétní příklad z českého mediálního prostředí psycholog Vojtěch Benda.

Demonstrativní sebevraždy na denním pořádku?!

Když se muž rozhodne svou ženu – hysterku - opustit, nastává mu teprve to pravé peklo. Nejde jen o slzy a nářek ve stylu „jsi všechno, co mám“, „co si bez tebe počnu“, „jak mi můžeš tak ubližovat“ nebo dokonce „když mě opustíš, nemám už pro co žít. Skočím se sebou“.

A právě poslední zmiňovaná věta je poněkud typická. Ženy vyhrožují (zpravidla skutečně pouze vyhrožují, k reálné sebevraždě může být daleko), že si vezmou život. Případně se pokouší o velmi jasně čitelné demonstrativní sebevraždy či třeba předstírají těžce nemocné. A odchod od ní je nekonečný. Často ho žena přemluví k návratu.

Na obhajobu hysterek je ještě důležité zmínit, že často protrpěly těžké a nehezké dětství. A jaká si hořkost a pocit méněcennosti, je v nich stále zakořeněn. „Často je to tak, že si jich jakožto malých dětí nikdo nevšímal, neměli dostatek mateřské lásky. A proto se v dospělosti bojí, že je nikdy nikdo nebude skutečně milovat. Tak se samy snaží, aby byly co nejatraktivnější, líčí se, upravují, snaží se být dokonalé a pro opačné pohlaví atraktivní. Když svou lásku získají, mohly by být sice šťastné, neboť mají to, po čem celý život toužili. Jenže tady se naopak vyplaví pocity obav a strachu, že svého drahého ztratí. V bezmoci se pak jako smyslu zbavené snaží dotyčného udržet při sobě doslova všemi možnými metodami, včetně těch naprosto iracionálních a přehnaných“, vysvětluje psycholog Vojtěch Benda.

Zároveň dodává, že hysterky jsou ochotny pro muže také poměrně hodně udělat a do jisté míry mu i mnoho obětovat. I proto jsou obecně hysterické ženy považovány za jedny z nejlepších milenek vůbec. A to je další důvod, proč od nich muži tak neradi a obtížně odcházejí.

Nenechte se připravit o rozum

Na druhou stranu je ale potřeba zachovat si vždy, pokud je to možné, zdravý rozum. Jakmile vidíte, že například přítelkyně vašeho kamaráda ho tímto způsobem doslova vysává a on chudák trpí. Nechce jí ublížit, chce i nechce odejít, sám neví, jak reagovat. Pak takovémuto muži poraďte, ať opravdu jednoduše a zcela radikálně od dotyčné odejde, „Nejlepší je přerušit s dotyčnou veškeré kontakty. Pokud to situace dovoluje, pak je ideální přestěhovat se. Vyhnete se tak možnému uhánění anebo pomstě,“ radí Benda.

V hysterii je známa celá řada hysterických žen. Objevují se studie, které nalézají známky hysterie u královny Kleopatry, ale třeba také u slavné a krásné Marylin Monroe. Jak tomu ovšem ve skutečnosti bylo, by mohli vyprávět pouze ti, kteří s dotyčnými ženami žili.

Autor: Ivanna Benešová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video