Proč zadané ženy závidějí svobodným? | e15.cz

Proč zadané ženy závidějí svobodným?

ZDROJ: Ženy - E15

Anastázie Harris

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Třináctka není nešťastné číslo, ale počet argumentů, proč je celkem fajn žít single.

První knížka, kterou tchyně věnovala mé dceři, byla o princezně, která úspěšně přechytračila a odradila všechny své nápadníky, aby si pak šťastně a navěky užívala svobodného života. Klasické pohádky nás mají navnadit na hledání toho pravého, ve skutečnosti ale ve chvíli, kdy jsme zadané, závidíme ženám, které jsou volné.

CO ZÁVIDÍ ZADANÉ ŽENY TĚM BEZ PARTNERA?

1. Zrovna v únoru začnou zadané závidět svobodným blížící se jaro. Všechno to pučení, rašení, vůně rozkvétajících stromů – příslib, který si může naplno vychutnat jenom „single“ – volně se vodit zavěšená po Petříně. Už ten příslib nového vztahu a zároveň echo něhy dřívějších lásek (bez toho, že by jeden nadskakoval hrůzou, že vás někdo zmerčí).

2. Že nemusíte nutně domů. Když si k vám ve vlaku přisedne duchaplný cizinec, se kterým si skvěle rozumíte a hodně se s ním nasmějete a on vás přemluví, abyste s ním šla v Praze na kafe a pak s ním pokračovala do Paříže, nemusíte se spěšně vykroutit s tím, že jste BOHUŽEL šťastně zadaná, popadnout kabelku a udýchaná ve snaze chytit poslední metro si marně snažit vybavit, kdy naposledy jste vlastně byla svobodná.

3. Že můžete přijít z práce, nechat v předsíni tašku, vyndat z mrazáku zmrzlinu Häagen Dazs, povolit si škrtící zip u kalhot a pohodlně se rozložit na pohovce u seriálu z Netflixu. Nedělat to, co chce on, ale dopřát si to, co zrovna chcete vy.

4. Můžete cestovat s kamarádkami, což je záviděníhodné už proto, že úplně všechno je s kamarádkou mnohem jednodušší. Shodnete se na preferované destinaci, vhodném hotelovém pokoji, způsobu stravování a dovolenkování vůbec. Všechno se najednou obejde bez stresu a pnutí, hotové lážo plážo.

5. Že o víkendu ráno můžete vyspávat. A v noci předtím, když je knížka napínavá, si v klidu můžete dlouho číst.

6. Můžete si čistit zuby, kde chcete a kdy si zamanete.

7. Váš koš (dřez, záchod, podlaha) je čistý, není zacákaný pytlíky od čaje, kterými se někdo strefuje přes celou kuchyň. A nikde se neválejí špinavé ponožky.

8. V ledničce můžete mít jenom krém (kosmetický) a jinak skoro nic a nepanikaříte, že byste honem měla vyběhnout do večerky.

9. Můžete do zblbnutí sledovat seriály a romantické komedie, které by žádný partner nestrpěl ani v začátku vztahu, ani na vrcholu milostného poblouznění. Zároveň nemáte ani ponětí, kolik zásadních sportovních pořadů, které se jednoduše musejí vidět, vysílá kabelová a jiná TV v jediném týdnu.

10. Můžete bez výčitek nebo hádek podnikat a užívat si exotické a dlouhotrvající služební cesty.

11. Můžete si zvát své excentrické příbuzné a známé, kdy se vám zamane. A frekvenci vašich návštěv neurčuje míra snášenlivosti partnera nebo jeho umanutost v posvátném klidu sledovat v přímém přenosu fotbalový zápas.

12. Nemusíte si od srpna (marně) lámat hlavu tím, jak mít konečně zase jednou veselé Vánoce, tj. bez smrtelně nudných a jako psí čumák studených příbuzných vašeho vtipného partnera.

13. Můžete žít a vzkvétat bez toho, že by se přes váš práh přeneslo jediné vakuované balení s uzeninou. Můžete si dopřávat salát z nejrůznějších rostlinných dobrot a debužírovat křupavé tofu v nasládlé sezamové omáčce bez věčné otázky: A kde je maso?

Pokud jste se ale právě zamilovala a vypadá to, že se zase jednou zaháčkujete, nezoufejte. Existuje jedna věc, kterou nezadané ženy mají důvod závidět těm, které mají partnera: holítko. Má-li váš Samson břitvu nebo strojek, můžete se spolehnout, že je o sto procent efektivnější a lepší než jakýkoli váš nadstandardní model. Říkáte, že si ho můžete jednoduše sama koupit? Hm… to nestačí. Kvalita břitvy je jenom část tajemství. Ta větší spočívá v tom, že si ji půjčujete tajně a že ho to bude výsostně iritovat, když váš samoobslužný trik odhalí.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Anastázie Harris

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video