Proti zimní depresi bojujte sexem i čokoládou! | e15.cz

Proti zimní depresi bojujte sexem i čokoládou!

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S různými formami zimního splínu se setkal snad každý z nás. Smutné nálady, pocity vyčerpanosti, či nedostatek energie, které pociťujeme od podzimu až do jara, mají na svědomí především vrtochy chmurného zimního počasí.

Své udělají i zkracující se dny a s nimi spojený nedostatek světla. Když k tomu ještě přidáme špatnou životosprávu, stres a shon během Vánoc, člověk je na nejlepší cestě podlehnout depresi. Víte, jak se do boje s ní náležitě vyzbrojit?

Nepodceňujte signály vašeho těla


Zima je obdobím, kdy se naše tělo chtě nechtě musí vypořádat hned s několika nástrahami. S prvními sychravými dny na něj začínají útočit všemožné viry, bakterie a jiné bacily. Zvyká si též na nedostatek sluníčka, kterého si mnoho neužilo ani po dobu letošního deštivého léta a navíc zápasí i s různými výkyvy počasí.

Není se čemu divit, že organizmus v tomto období vyžaduje zvýšenou pozornost. Když si chceme posílit imunitu a zůstat svěží i v zimě, neměli bychom jeho signály přehlížet. Duševní a psychickou pohodu docílíme právě tehdy, když budeme žít se svým tělem v harmonii a starat se o něj.

Láskou proti černým myšlenkám


Sychravé počasí za okny nemusí být hned důvodem k chmurným myšlenkám. Navíc když se na ni zpoza těch oken nedíváme sami. Udělejte si z poletujícího sněhu příjemnou kulisu, připravte si s partnerem svařené víno a vydejte se na objevitelskou cestu po stopách posledních letních stop na vašem těle.

Ti odvážnější mohou vyrazit i na zimní procházku a pod záminkou splynutí s přírodou skočit do nadýchané závěje. Fantazii se meze nekladou. Důležité je pamatovat na svoje zdraví a náležitě se na zimní radovánky vyzbrojit. Skvělou službu vám udělá např. hřejivý kondom Pepino, který spolehlivě dotvoří atmosféru a navíc i perfektně zahřeje.

Sladký život v zimě?


My ženy víme, že nejlepší náplastí na všechny naše bolístky je čokoláda. Tak proč nevyužít jejích skvělých účinků, když se už nemusíme trápit s hubnutím do plavek?
 
Zahoďte diety za hlavu a udělejte si radost pořádným šálkem horké čokolády.

Léto v duši


Lidí, kteří milují onen mokrý sníh na začátku a konci zimy, asi mnoho není. Možná někoho i baví brodit se zmrzlý sněhem do práce. Faktem však zůstává, že to jednoduše patří k zimě.

Co takhle zakopat s ní válečnou sekyru aspoň na jednu sezónu? Zůstat v suchu a teple, s tím vám pomůže kvalitní zimní bunda či kabát. K tomu ještě pohodlné a vždy sexy kozačky a budete se cítit skvěle.

Sezóna divadla


Tak jsme se konečně dočkali. Po tradičných letních divadelních prázdninách jsou herci od podzimu opět ve formě a repertoár divadel je opravdu pestrý. Rodiče vezměte do „národního“ na Fausta, kamarádku vytáhněte na něco romantického a přítelovi se zavděčte pěknou komedií.

Nezapomeňte na náležitou divadelní garderobu a všechno si hezky naplánovat. Kdo říkal, že zima je obdobím spánku?

Obujte si toulavé botky


Že jste tento rok nestihli letní dovolenou? Tak je nejvyšší čas to napravit, co říkáte? V zimě se cestuje nejlépe. Tam, kde byste se v létě pařili v horku, máte možnost projít si vše v příjemném chládku. A v zemích, kde bývá naopak zima velmi tuhá, zažijete parádní lyžování. Dopřejte si odpočinek a vyrazte za hranice všedních dní!

Rozhýbejte se!


Nic nedá vaše tělo i duši tak do pořádku jako pořádná dávka pohybu. Nemusíte se hned začít trápit v posilovně plné upocených svalovců. Celkem postačí, když si každý den dopřejete aspoň 30minutovou procházku po čerstvém vzduchu. Bude se vám lépe spát a zároveň se dostaví i dobrý pocit, že jste udělali něco pro svoje zdraví.

Užijte si letošní zimu a pozitivním myšlením se nalaďte na její notu. A věřte, že je veselá!

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video