Průvodce sado-maso praktikami: inspirujte se! | e15.cz

Průvodce sado-maso praktikami: inspirujte se!

Ivanna Benešová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Máte pocit, že se svým partnerem zažíváte v milostném životě stereotyp? Nedokáže vás už ničím překvapit a běžné praktiky vás nebaví? Pak je nejvyšší čas vyzkoušet něco nového!

Oživením pro ty, kteří zatím nic drsnějšího neokusili, mohou být například sado – masochistické praktiky. Nechte se inspirovat, jak na to!

Nemáte-li vy a ani váš partner se sado-masochistickými sexuálními praktikami dosud žádné zkušenosti, je dobré začínat pozvolna a opatrně. Pokud vás tyto metody lákají, bude vaším prvním úkolem nalákat na ně také partnera.

Tajné sny o sexu. Přečtete si příběhy šesti žen!

„Ačkoli se to může zdát nepravděpodobné, bývají to většinou muži, kdo se k něčemu podobnému nechává přemlouvat. Jak je obecně známo, muži jsou na bolest citlivější než ženy. A z toho může pramenit jejich strach. I v případě, pokud má muž jistotu, že submisivní roli sehraje partnerka, nemusí mu to rovněž dělat dobře. Citlivějším povahám totiž vadí i sledovat bolest na své družce,“ vysvětluje sexuoložka a psycholožka Pavlína Kramerová. Ale hned v zápětí nabízí také několik rad, jak partnera nenásilně postupně přemluvit. Základem úspěchu je komunikace a klid. Rozhodně na něj nespěchejte.

Autor: Ženy - E15

Co koupit a za kolik


Sado-masochistické praktiky mohou začínat klidně i velmi pozvolna. Například různým svazováním. Nemusíte přitom hned na první hrátky podobného typu běžet do sexshopu shánět pouta a bičík. Pro začátek postačí svázat ruce třeba šátkem a místo bičíku jen plácnout rukou. I oblíbenou pomůcku skřipců na bradavky můžete snadno nahradit třeba plastovým kolíčkem na prádlo nebo sponkou. „Pokud se vám hrátky napoprvé zalíbí, můžete si profesionálnější vybavení zakoupit. Nabídky sexshopů jsou velmi pestré. Počítejtze ale s tím, že kvalitní sexy hračky nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Kožené bičíky se pohybují od jednoho až do tří tisíc korun, latex a roubíky jsou na tom podobně. Skřipce na bradavky pořídíte za pár stokorun,“ informuje o cenách vybraných erotických pomůcek pracovnice sexshopu Martin Rieregová z Prahy.

Na nákup můžete vyrazit do kamenného obchodu. Tam máte jistotu, že vám prodavačka dokáže odborně poradit, jaké pomůcky jsou pro vás ty nejvhodnější. A případně i vysvětlí, jak se s čím zachází. Ne vždy je totiž funkce erotických pomůcek jasná na první pohled. Nevýhodou může být snad jen to, že nákup v obchodě není anonymní. Stydlivější povahy tak budou muset překonávat trému.

Anebo máte možnost využít nákup přes internet. S partnerem si z pohodlí domova objednáte to,c o si myslíte, že vám bude oběma vyhovovat. Odbornou radu však v tomto případě nedostanete.

Autor: Ženy - E15


Pravidla SM hry


Každá hra má svá jasně daná pravidla. A jinak tomu není ani u erotických sado.maso hrátek. I tady byste se měli před začátkem jasně domluvit na pravidlech; na tom, co se smí a co vám nebo partnerovi naopak nevyhovuje.
 
Stanovte si jasné meze, za které za žádných okolností nepůjdete. A domluvte se také na nějakém znamení, které bude znamenat zastavení hry. „Znamení by rozhodně nemělo být slovo ´dost´ nebo ´nechci´a podobné. Při milování totiž tyto výrazy lidé zpravidla používají i tam, kde mají na mysli jejich opačný význam. Zvolte proto raději velmi neutrální slovo,“ radí Pavlína Kramerová.

Co baví ženy?


Podle průzkumu britských vědců je zřejmé, že něžné pohlaví dává přednost těm sado-masochistickým hrám, kde vystupují v roli lehce submisivní partnerky. Dvě třetiny žen, které mají s drsnějšími praktikami zkušenost, uvádějí, že se nejlépe cítí právě tehdy, když je muž dráždí, svazuje anebo předstírá znásilnění. O znásilnění sní údajně každá druhá žena.

Simulace znásilnění se může odehrát i na zcela nečekaném místě a v nečekaný okamžik. Tak by to ostatně mělo být, vy, jakožto znásilňovaná, byste neměla očekávat, kdy to přijde. Parter vás tak může překvapit třeba na chatě, na zahradě anebo doma v předsíni v momentě, kdy to nečekáte (ale zároveň máte dostatek času).

Správného vzrušení dosáhnete tehdy, necháte-li se parterem do jisté míry omezit, v pohybu, případně i v dýchání. Ruce si nechte připoutat k posteli, do úst můžete dostat roubík. Pak už je na partnerově fantazii, jak si s vámi poradí. Může podávat skřipce na bradavky. To je způsob, jakým ženu snadno a rychle vzruší. Také může ženu bičovat, ideálně na zadečku nebo stehnech. Samotný sexuální akt se odsouvá až za dlouhou předehru. V tomto případě většinou o soulož jako takovou jde až v druhé řadě.

Ženy, milovnice SM praktik, také rády nosí černé nebo červené vyzývavé oblečení. Nejvíce žádaný je lesklý latex. Ten navíc mnoho mužů také velmi vzrušuje. Koupit lze také různé obojky nebo náramky,“ říká Kramerová

Autor: Ženy - E15
 
Autor: Ženy - E15


Co baví muže?


Erotický trh nabízi SM pomůcky i pro muže. Ať až je to oblečení, různé kostýmy či masky, tak pochopitelně i samotné hračky. Především se jedná o zaškrcující koužky na penis a jakousi obdobu skřipců na bradavky. Moderní je také podvazování a přiškrcování mužských genitálií.

Vedle nejrůznějšího škrcení penisu a varlat ale muže dokáže vzrušit i to samé, jako ženy – skřipce na bradavky. Ačkoli se použití skřipců předepisuje spíše pro ženy, mnoho mužů jimi nepohrdne. I pánové mají totiž velmi citlivé bradavky a drážděním jich, se muž dokáže snadno vzrušit. Když partnerovi bradavku malinko natáhnete od těla, lze na ni také upevnit skřipec. Ten ale tolik neutahujte, neboť mužská prsa jsou citlivější a kůže není zvyklá na tlak,“ vysvětluje Pavlína Kramerová.

Kdo nezkusí, o mnoho přijde


Ačkoli se mnohým lidem zdají tyto praktiky divné a nemají v ně důvěru, za pokus rozhodně stojí. Již zmiňovaný průzkum veřejnosti totiž odhalil mimo jiné i skutečnost, že se dotyčný nebo dotyčná ke své první SM praktice většinou musela nechat dlouho přemlouvat. A celých třicet procent příznivců takovéhoto sexu uvádí., že jejich první zkušenost byla z donucení a pod nátlakem. I přesto si však takovýto sex zamilovali.

Autor: Ivanna Benešová
14. října 2010

Související články:
Bondage: erotické svazování podomácku
Sexuální hry pro pokročilé
Sexuální hry pro začátečníky

Autor: Ivanna Benešová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video