Průvodce sexshopem: nechte se inspirovat! | e15.cz

Průvodce sexshopem: nechte se inspirovat!

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chtěla byste svůj vztah nějak okořenit? Anebo vymýšlíte pro partnera originální dárek? Pak zkuste zavítat na nákupy do sexshopu! A abyste se v široké nabídce erotických pomůcek neztratila, přinášíme vám několik zajímavých typů!

V dnešní době nejsou nákupy v sexshopech výjimečným. „Chodí sem nejčastěji samotní muži, páry anebo dvě ženy – kamarádky. A rozhodně bych neřekla, že naši zákazníci jsou lidé z nižších společenských vrstev anebo třeba nějaké lehčí děvy. Naopak, velmi často zde zastihnete na pohled seriózní pány, distingované mladé páry i zcela obyčejně vyhlížející páry středního věku,“ popisuje své zákazníky Mariana Karpíšková, provozovatelka jednoho z pražských sexshopů. A nutno podotknout, že se ve své definici nijak nemýlí.
 
Nákupy erotických pomůcek se totiž již dávno staly běžnou součástí našeho života. Ti stydlivější sice nakupují raději anonymně přes internet, ti odvážnější se nebojí navštívit kamenný obchod. „Výhoda kamenných obchodů je především v tom, že vám obsluha dokáže poradit, jak se daná věc používá, jaké má účinky a na co si dát při provozování určitých hrátek pozor,“ říká Karpíšková.

Autor: Ženy - E15


Afrodiziaka

Sortiment erotických obchodů je většinou rozmanitý. V žádném správném sexshopu však nebudou chybět afrodiziaka, tedy přípravky pro stimulaci mužské potence či ženského orgasmu. Jedná se o tabletky nebo gely. Tablety pro povzbuzení ženské sexuální touhy zvyšují prokrvení ve všech vaginálních oblastí, poskytuje větší svalové uvolnění a účinky tablet jsou velice efektivní. Tento účinek začíná v průběhu dvou hodin a přetrvává až šestatřicet hodin. Tablety pro stimulaci ženské touhy se používají jak z důvodu snížení libida tedy sexuální touhy tak pro zpříjemnění intimních zážitků s partnerem.
 
Tablety pro stimulaci erekce pro účinkují okamžitě, a zvýšená citlivost na sexuální podněty může přetrvávat až dvaasedmdesát hodin. Tablety pro podporu erekce výrazně zvýší prokrvení penisu a tím podpoří stimulaci erekce. Tablety může používat nejen muž, který má problém s erekcí, ale i muž, který netrpí žádnou sexuální dysfunkcí, jehož touhou je podávat lepší sexuální výkon. Tablety pro stimulaci erekce pomohou také snížit riziko předčasné ejakulace.

Feromony

Pokud chcete sbalit muže na prvním rande, zapůsobit na šéfa v práci anebo uspět při pracovním pohovoru s osobou opačného pohlaví, zkuste vsadit na feromony. Ty totiž mají svou výtečnou funkci nejen v oblasti erotiky. Můžete jich směle využít i kdekoli jinde! Jedná se o přírodní chemické látky, které vysílají podvědomé signály opačnému pohlaví. Výsledkem těchto látek je, že nás pak opačné pohlaví přitahuje. Feromony jsou částečně obsaženy v naší kůži, v podpaždí, okolo prsních bradavek a pohlavních orgánů. Zachycují je orgány umístěnými v nosní jamce přímo pod nosem. Když tyto orgány zachytí feromony, pošlou zprávu do mozku. Poté tak ovlivňují naše chování a zvyšují sexuální rozkoš a přitažlivost.

Dilda a vibrátory

Mezi nejoblíbenější erotické pomůcky patří dilda a vibrátory. Dildo na rozdíl od vibrátoru nijak nevibruje, ani samo se nepohybuje. Prodávají se v několika velikostech, délkách, šířkách i v různých provedeních. Při nákupu by žena neměla být takříkajíc zbytečně skromná, a vždy raději vybrat dildo o větší délce. To je praktické i z bezpečnostních důvodů, neboť je znám nejeden případ uvíznutí dilda v pochvě. „Ze stejného důvodu se také doporučuje volit dilda i vibrátory se zarážkou,“ doplňuje informace Karpíšková.

Vedle klasických provedení se můžete setkat i s dvojitými dildy, případně s postrojem, kdy je dildo připevněno na kalhotkovém oblečku. Takováto pomůcka je určena především pro lesbické páry. Poslední dobou se na trhu objevují také kombinace mezi dildem a análním kolíkem, či pomůcky označované jako we vibe.

We vibe

We vibe byl označen za nejoblíbenější erotickou pomůcku roku 2010 a znamenal i malou revoluci na světovém erotickém trhu. Jednoduše řečeno, byl to skutečný hit! Jedná se o vibrátor, který může používat žena sama anebo i při souloži s partnerem. Výhodou je, že pomůcka dokáže zároveň stimulovat nejen ženské bod „G“, ale i mužský penis. Požitek je tak oboustranný.

Vakuové pumpy

Pomůckou, která se vyrábí jak pro muže, tak i pro ženy, je vakuová pumpa. Zatímco u muže dokáže pomoci s erekcí, a to díky vytvoření podtlaku, jehož příčinou je nahnání krve do penisu a následnému ztopoření. Podobné působí i u ženy, kde výsledkem podtlaku je zvýšení citlivosti na vybraných partiích, například na prsou, klitorisu či třeba vagíně.
 
„Ovládání vakuové pumpy pro ženy je velice jednoduché. Přiložte vakuovou pumpu a začněte pumpovat. Vznikne tak příjemný podtlak, který způsobí zvětšení a lepší prokrvení vagíny, klitorisu nebo prsou. Ženy, které vakuovou pumpu použily před sexem, tak bývají mnohem citlivější a užší v intimních partiích užší. To je příjemné i pro partnera. Navíc po dlouhodobém užívání vakuové pumpy se pohlavní orgán maximálně zvětší, takže na každý dotek je žena citlivější,“ vysvětluje odbornice na erotické pomůcky, Mariana Karpíšková.

Venušiny kuličky

Erotická pomůcka, kterou není nutné složitě představovat – venušiny kuličky. Jedná se o kuličky o velikosti okolo 3 cm. V každé z nich bývá uložena menší kulička z těžšího, například kovového, materiálu. Při pohybu se menší kulička rozhoupe a rozvibruje, čímž uvede do pohybu vnější kuličku. Venušiny kuličky se dají používat jednoduchým vsunováním a vysunováním z vagíny. Lze je také použít společně se vsunutím penisu a pohlavnímu styku.
 
Zajímavostí je, že tato pomůcka pochází původem z východní Asie, kde je tamní gejši a nosily pravidelně celý den. To z důvodu, aby byly neustále vzrušené a připravené k pohlavnímu styku.

Sado maso


Pro příznivce drsnější praktik existuje samotná kategorie erotických pomůcek, a sice sado maso a bondáže. Zde máte na výběr nejrůznější skřipce na bradavky, závaží na bradavky, závaží na penis, případně škrtící návleky na penis či škrtící kroužky na penis.

Pokud se jedná o pomůcky, jejichž cílem je zaškrtit pánské přirození, dochází i v podpoře erekce a muž pak v souloži déle vydrží. Skřipce a pomůcky, které způsobují na citlivých partiích lehkou bolest, jsou vyhledávanou pomůckou těch, které bolest vzrušuje. „Jedná se o mírnou bolest. Pokud jste sama nikdy nic podobného nezkoušela, ale třeba depilace nebo proces tetování vám je příjemný, pak věřte, že i lehká forma sado masochistických praktik by vás mohla bavit. Stačí to pouze vyzkoušet,“ doporučuje Karpíšková. A dodává, že k podobným hrátkám nepochybně patří i bičíky, pouta, masky a případně latexové nebo jiné oblečky.

Ivanna Benešová
24. května 2011

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video