První schůzka - úspěch nebo krach? | e15.cz

První schůzka - úspěch nebo krach?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poprvé půjdete na rande s mužem vašich snů, líčíte se před zrcadlem a oblékáte si ty nejsvůdnější šaty tak, abyste ho okouzlila a líbíte se sama sobě. Přesto ve vás hlodá červíček pochybností...

Poprvé půjdete na rande s mužem vašich snů, líčíte se před zrcadlem a oblékáte si ty nejsvůdnější šaty tak, abyste ho okouzlila a líbíte se sama sobě. Přesto ve vás hlodá červíček pochybností…

…co když tato schůzka bude první, ale také poslední? Jak na něj co nejlépe zapůsobit, abyste ho viděla i příště? Jak to udělat, aby vaše první rande neskončilo krachem?

Myslíte si, že vám to sluší, ale největší strach máte z konverzace. O čem mluvit, na jaké téma, jak ho zaujmout nejenom vzhledem, ale i slovy?
 
1) Pozitivní dialog
I když máte nervy stažený žaludek nebo jste zrovna v nějakém stresovém období, snažte se na to nemyslet a nalaďte se na veselou vlnu. Přece nechcete, abyste na něj hned napoprvé zapůsobila dojmem zničené, neradostné osoby. Pokud jste spolu na první schůzce, může se stát, že se konverzace zadrhne a dojdou slova. Je dobré si do zásoby klidně připravit  pár historek, při kterých se vždy všichni smáli, když jste je vyprávěla ve společnosti, ale rozhodně zapomeňte na to, že začnete vyprávět o tom, že práce, kam chodíte, je nudná a k ničemu, že chlapi vás vždycky zradili a že jste se právě pohádala se sousedy. Mluvte o tom, jak máte ráda cestování, že si s chutí zahrajete tenis a že vaše plány do budoucna jsou velkolepé.

2) Zajímejte se


Muži rádi vyprávějí o sobě. Dejte mu najevo, že vás zajímá, jaký je on sám a jaké jsou jeho názory. Ptejte se ho na věci, o kterých se domníváte, že na ně rád odpoví…například jaký sport dělá, že má tak vypracovaná ramena, nebo kde se obléká, protože ten svetr je opravdu úžasný. Naslouchejte, protože mu zcela jistě lichotí, když uvidí, jak napjatě ho posloucháte, dáte mu tím najevo, jak zajímavou osobou pro vás je. Při hovoru s ním lehce flirtujte, ale zase to nepřežeňte, jen se mu dívejte upřeně do očí, usmívejte se na něj, občas se při řeči dotkněte jeho ruky..

3) Vyjadřujte své názory


Pokud jste byli v kině a on vám vypráví, jak se mu film líbil a ptá se na váš názor, neodpovídejte jen- stejně jako tobě. Ukažte, že jste osobnost a že na věci okolo sebe máte svůj vlastní náhled. Klidně mu vyprávějte, co si myslíte o tom, co se teď děje ve světě, jaký je váš pohled na to, co bylo včera ve zprávách…ať ví, že nejste jen pěkná loutka, ale že máte i svoje myšlenky a že jste osobnost.

4) Proboha jen to ne!


Rozhodně zapomeňte na to, že mu budete vyprávějte intimní detaily jako:

- Chci se brzy vdát a mít tři děti.


„Proboha, se mnou? Vždyť jsem si ještě nic neužil a ani neužiju, ta mě hned bude tahat do manželství“, pomyslí si on a vezme nohy na ramena. Spousta mužů se vyděsí, když žena hned na začátku vztahu začne mluvit o rodině, manželství a dětech. Začne ve vás vidět lovkyni, která ho chce okamžitě dostat před oltář a vezme do zaječí dřív, než vás pozná důkladněji.

- Všichni chlapi jsou stejní.


Možná jste neměla na vztahy štěstí a tak se do mužů navážíte při každé příležitosti. Ale proč vrtat do muže, kterého sotva znáte? A pokud mu začnete vyprávět, jak vás vždycky všichni chlapi využili, podvedli a odkopli a jak jsou všichni strašní, začne na vás hned hledat chyby, aby zjistil, proč s žádným mužem nevydržíte.

- Jsem takový chudáček.
Chcete mu naznačit, že mu nestojíte za to, aby s vámi ztrácel čas? Pak mluvte jen o tom, jak jste neschopná, jaké jsou vaše záporné vlastnosti, jak vám nic nejde a nikdo vám nerozumí. Jistě, třeba jste právě dostala padáka v práci, nebo neumíte uvařit ani čaj, ale všechno zlé je k něčemu dobré a nikdy není pozdě, aby se věci nemohly zlepšit. Mluvte tedy jen o těch pozitivních věcech.

Na závěr schůzky se nebojte dát najevo, že se vám s ním líbilo a řekněte například  „Bylo to s tebou fajn“. Není to nic přehnaného a dáte mu na srozuměnou, že vás zaujal, a že ho chcete vidět znovu. A pokud jste se řídila výše uvedenými radami, jistě se znovu ozve.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video