Radíte na téma: Jak zahnat nudu a zvednout si náladu | e15.cz

Radíte na téma: Jak zahnat nudu a zvednout si náladu

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tady jsou vaše rady a tipy na to, jak zaháníte v životě nudu, jaké jsou vaše koníčky nebo co vám zvedá náladu.

Kamila: Jak zahnat nudu? No přeci sportem. Ale musí to být zábava, ne abyste se u toho trápili. Je mi 39 let a loni jsem dostala od manžela k Vánocům kolečkové brusle. V životě jsem na nich nestála, ale manžel si je koupil také se slovy, že přeci nepatříme do starého železa a tak teď svištíme na bruslích. V zimě zase ukradneme našim dětem sáňky a jdeme blbnou na kopec (no přiznávám, že až k večeru, kdy tam moc lidí není)…nevěřili byste, jak se krásně vyblbneme a máme pak dobro náladu. Večer pak zajdeme s kámošema na svařák, vyprávíme si historky a prostě se bavíme. Nuda je náš hlavní nepřítel, ale dá e přeci tak lehce porazit.

Elvík: Zjistila jsem, že nuda je jedna z nejhorších věcí na světě. Jako dítě mě rodiče nevedli k žádným koníčkům, strčili mě před televizi a dítě bav se…nechci to házet jen na ně, ale když se rodiče dětem v mládí nevěnují a nepěstují v nich žádný zájem, tak jim to často vydrží do dospělosti. I když jsem se pak od nich odstěhovala na internát, chodila jsem jen do školy a pak na intru seděla před televizí. Pak jsem dostala novou spolubydlící a nestačila jsem se divit. První, co mi řekla bylo „Já jsem Jitka, co tu sedíš na prdeli, pojď něco dělat.“ No zkrátím to, já člověk líný, nic nedělající  a za živa hnijící se změnil díky ní na studentku vysoké školy, byla jsem dva měsíce v Anglii a trénuju na maratón….a co tím chtěl básník říct? Na nic není nikdy pozdě, to je jedna věc a pak druhá, že nás v životě strašně ovlivňují náhody, nikdy nevíte, co se vám stane nebo koho potkáte a ze dne na den se vám život může otočit úplně jiným směrem. Život je prostě plný překvapení, pokud dnes máte špatnou náladu, zítra můžete skákat štěstím do stropu.

Silvinka: Já jsem takový stydlivý človíček a tak jsem nikdy neměla moc přátel, spíš jen takových těch na internetu, ale jinak jsem nikam ven moc nechodila, nebylo s kým. Pak jsem slavila 18. narozeniny ad ostala od rodičů naprosto nečekaný dárek- krásné štěňátko pudlíka, jmenuje se Nelinka. Kdo má psa,ten ví, že se musí chodit venčit aspoň 3x denně a přitom se potkávají další lidičky s pejskama a tak jsem potkala pár lidi, se kterýma jsme dobří přátelé a chodíme venčit společně. Takže si myslím, že mít nějaké domácí zvířátko je moc hezká věc, potěší vás kdykoliv je vám smutno, a protože pořád vyvádí nějaké kousky, není s ním na nudu čas. Nemusíte si kupovat rovnou psa, stačí klidně malé morčátko nebo zakrslý králík a uvidíte, jak vám bude hned veseleji.

Pájinka: Na nudu mi spolehlivě zaberou česká komedie, co mám na videu -Vrchní, prchni, Kulový blesk, Slunce, seno a další. Jako další tip můžu doporučit návštěvu krytého bazénu, hlavně, když je venku škaredě, nebo zima, tak je příjemné si jít zaplavat, pořádně se vycachtat, kolikrát mám pocit, že mi ta voda odplaví všechny problémy- stejně tak jako můj další tip a to je sauna. Ale mám těch tipů ještě víc - procházka, ale pořádně dlouhá, nebo jít prostě jen tak posedět do kavárny na kávu a zákusek, nebo si koupit plno různých časopisů a naložit se s nima do vany, nebo si zajít na manikúru, nebo si udělat revoluci v šatníků- vyhodit co nenosíme, zbytek hezky vyprat, vyžehlit, vyleštit boty, případně jít si přikoupit nějaký nový kousek….minulou neděli jsem třeba neměla žádnou práci, tak jsem si dala na hromádku všechny kuchařky co doma máme, pročetla je a udělala si z nich jídelní lístek na celý měsíc, takže nemusím přemýšlet co vařit…no zábava se dá vždycky najít, nechce to být jen líný a namáhat si trochu hlavu. Pozor na nudu, když se nudíte, lehce se vám může stát, že budete nudu zahánět jídlem a pak budete nešťastní, že jste tlustí.

Andulák: Tak když na mě když padne splín, nebo se nudím, vezmu mobil a zavolám známým a kecám a kecám, až tu nudu rozkecám…ale dost to leze do peněz :-) Nebo jdu na internet a pokecám si tam. Nebo mám taky katalogy všemožných cestovek a začnu si je prolistovávat a sním…plánuju si dovolenou, vybírám si, kam se vydám, co tam budu dělat, jak se budu opalovat na pláži a to mi náramně zvedne náladu. Sice je dovolená jen jednou za rok, ale plánovat si ji a snít o ní se dá celý rok. Nebo takto plánuju Vánoce jako co komu koupím, jak vyzdobím štědrovečerní tabuli nebo si začnu vyrábět ruční jmenovky na dárky.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video