Rodinné konstelace – módní výstřelek nebo účinná metoda? | e15.cz

Rodinné konstelace – módní výstřelek nebo účinná metoda?

ZDROJ: Ženy - E15

Tadeáš Macháček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kdo se zajímá o esoteriku, určitě už někdy zaslechl slova „Rodinná konstelace“. V poslední době se tato terapie hojně nabízí nejen jako součást různých meditačních kurzů, ale také jako poměrně rovnocenná náhrada psychologického sezení. Nabízí se však také otázka, jestli tímto způsobem někteří rádoby psychologové nebo nepříliš zkušení esoterici nepřijdou snadno k výdělkům…

Rdinná konstelace je hledání sebe sama. Pomocí hypnotizéra nebo esoterika hledáme ve svém životě chyby a zpětně se je snažíme napravit. Aby nám byly naše prohřešky jasnější, využije vždy vedoucí skupiny někoho jiného, koho do našeho života na moment převtělí. Můžeme tak v reálném obraze sledovat přesné situace nebo slova osob z naší rodiny. Na oplátku jsme po určité době vyzváni, abychom nahlédli do života někoho dalšího a našli společně jeho cestu k lepším zítřkům.

Celá terapie je energeticky velmi náročná nejen pro toho, kdo ji vede, ale i pro klienty, kteří se jí účastní. Samotného aktu hledání a meditování se však nemohou účastnit velké zástupy lidí. Čím méně lidí je ve skupině přítomno, tím lépe se s energií pracuje a lidé snadněji zahazují předsudky a obavy.

Je však potřeba vybrat si kvalitního terapeuta. Poslední dobou se stalo módním, že soukromí psychologové velice rádi nahrazují název „skupinová terapie“ právě termínem „rodinná konstelace“. Pojmenování je pochopitelně populárnější a přitáhne tak snadno zájemce o duchovní vědy a pomoc. Po zaplacení vysokých částek klienti často odcházejí zklamáni na rozdíl od terapeuta, který odchází se slušným výdělkem v kapse.

Proto doporučuji vždy předem zjistit, kdo konstelace vede, jaké má reference a zkušenosti. Protože zkušenosti jsou vždy prioritní. Klienti se ptají, jak poznat kvalitního terapeuta a nenaletět podvodníkům. Rada je snadná – všimněte si objednacích termínů. Kvalitní terapeut vás rozhodně nepřijme během týdne, ale dá vám termín až za několik týdnů nebo i měsíců. Dávejte také pozor na ceny. Podvodní esoterici si většinou účtují podezřele nízké ceny, aby nalákali co největší masu lidí. V neposlední řadě se můžete informovat na internetovém fóru, jak jsou klienti s vedoucím konstelace spokojeni. Co můžete od konstelace čekat?

Naučit se radikálně odpouštět, odstraňovat psychické a fyzické bloky způsobené v minulosti, naučit se uvolňovat stres, hospodařit s vlastní energií, mentálně napravit nedobré vztahy s rodinou nebo osobou blízkou.

Co rozhodně nečekat?

Konstelace nefunguje jako individuální sezení. Musíte počítat, že na váš problém je vyhrazen určitý časový úsek. Zároveň je samozřejmost vaše ochota pomoci i druhým účastníkům konstelace. Není přípustné, aby někdo přišel vyřešit pouze vlastní problém a poté sezení opustil. Konstelace řeší konkrétní problémy. Nelze tedy během jejího fungování čekat výklady do budoucnosti anebo rozbor současnosti. Terapie nezahrnuje ani žádný výklad karet. Než se na sezení objednáte, bude určitě vhodné prodiskutovat s terapeutem, co očekáváte a zda je pro vás právě konstelace vhodná. Často lidé tato sezení psychicky nezvládnou a ještě emocionálně vnímat problémy druhých, je pro ně prakticky nezvladatelné. Rozhodně ovšem stojí za zmínku, že ten kdo konstelaci zažil, má zážitky na celý život. Nejen ten neuvěřitelný příval energie, ale i jasných řešení, která se zdají být na první pohled obyčejná….

Autor: Tadeáš Macháček

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video