Rychlorande: Nový trend seznamování! | e15.cz

Rychlorande: Nový trend seznamování!

ZDROJ: Ženy - E15

Ivanna Benešová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nebaví vás neustále odpovídat na rádoby inzeráty rádoby atraktivních mužů v seznamkách? Nemáte ráda rande naslepo a dohazované nápadníky od vaší kamarádky? Anebo zkrátka jste natolik vytížená, že na nějaké to „balení“ mužů zkrátka už nemáte čas? Pak by pro vás mohlo být ideálním řešením rychlorande!

Rychlorande je vlastně nový druh seznamky. Jedná se o jakousi kombinaci inzerátů a „rande naslepo“. A pokud si pamatujete zápletku staršího českého filmu Hodíme se k sobě, miláčku, kde partnerům generuje ideální protějšek počítač, na základě společných zájmů a vlastností, pak vězte, že rychlorande funguje na principu trochu podobném.

Jak se přihlásit?

Jakožto osamělá osoba se zaregistrujete na internetu do nějaké z agentur, které rychlorande nebo rychloseznamky pořádají. V dnešní době jsou takovéto agentury v každém větším městě. Vyplníte základní přihlašovací formulář, vyberete si termín, kdy byste chtěla na rande jít. Případně máte i možnost zaškrtnout kategorie mužů, kteří by vás zajímali. Vybírat si můžete podle věku, rodinného stavu, případně i podle toho, zda už má nějaké děti či nikoli, podle povolání. Odešlete údaje, čekáte na daný termín.

Co Vás na akci čeká?

Jakmile nadejde den D, nalíčíte se, načešete, hezky obléknete a jdete na rande. Tak, jako to bývá v běžném životě. Vaše rande domlouvá agentura a to v prostorách nějaké hezké kavárny či restaurace. Na místo ale nedorazíte pouze vy a jeden vyvolený, nýbrž se vás tam sejde hned několik, zhruba kolem patnácti žen a patnácti mužů. Na úvod obdržíte na uvítanou drink, ať už alkoholický nebo nealko, například kávu, uvítá vás někdo z pořadatelů a vysvětlí princip celé akce.

V průběhu celé akce budete chodit od stolečku ke stolečku a povídat si s různými nápadníky opačného pohlaví. Je vcelku jedno, jaké téma rozhovoru zvolíte. Důležité je, abyste dotyčného co nejvíce prokoukla, zhodnotila. A pochopitelně se také sama snažíte proto, abyste zanechala co nejlepší dojem.

Své dojmy si každý zapisuje do připraveného formuláře. Na všechno máte ale pouze dvě až tři minuty! Během této doby si musíte vše povědět a tak nějak prvotně se seznámit. To má jednu praktickou výhodu – není čas na stud a nesmělé mlčení. Zkrátka je potřeba čas využít. A v tomto limitu, věřte nebo ne, se rozpovídají nakonec i ti nejzamlklejší.

Kolik to bude stát?

Po skončení vašeho minimaratonu mezi nápadníky a jejich stolečky, odevzdáváte své hodnocení pořadateli. Ten vaše odpovědi vyhodnotí a porovná s odpovědi protějšků. Tam, kde najde největší shody, předá dotyčným vzájemné kontakty. A zbytek bude už na vás a na vašich soukromých schůzkách.

Vše je poměrně jasné a rychlé. Navíc poplatky za zprostředkování rychlorande, které agentuře platíte při registraci, se pohybují od dvou set korun zhruba do pětiset. A to si opravdu v dnešní době může dovolit prakticky každý. Klidně můžete absolvovat podobných rychloschůzek i více.

Na co pozor?

Typicky český speed-dating agentur probíhá tak, že klient přijde do normální restaurace nebo kavárny kde se musí za běžného provozu a v přítomnosti běžných hostu restaurace vyptávat personálu „Kde je že tady ta seznamka, ten speed dating“ a před tím, než se dozví, že je to třeba „vlevo vzadu těch 8 posledních stolku“ tak si ho několik okolosedicich štamgastů restaurace při popíjení piva nebo vina prohlíží a případně se ještě vmísí do hovoru s otázkou „A kam že to pani vlastně jdete na tu seznamku? Vy se chcete seznámit?“. Vrcholem je pak jista nejmenovaná agentura, která prý porada speed-datingy v prostředním ze tri sálu kavárny, jakémsi pruchodaku, kde mezi stolky speed-randících klientu procházejí normální hoste kavárny, když jdou na toaletu… Tak tohle možná projde některým agenturám v Brazílii, horkokrevní latinoameričané jsou málo stydliví a hodně družní, projde to i v Kanadě, neprojde to ale u nás. Klient se cítí, pokud ne primo ponížen, tak určitě alespoň nepohodlně.“, upozorňuje na možné problémy Nela z agentury Speedrande.cz

Seriózní agentura by Vás měla hned předem informovat, jakým způsobem a kde bude seznamka probíhat. „Agentury, které speed-datingy u nás dosud organizovaly, prostě přenesly zámořskou šablonu do našich poměrů a ono to tak úplně nefunguje. Vyhlašovaných terminu je málo a i tak se často nenaplní a agentura je musí zrušit, o čemž na svých internetových stránkách taktně pomlčí a termín proste „zmizí“, nastiňuje další častý problém manažerka Nela.

Jasně daná by měla být také cena tzv. účastnického poplatku. Ideálně naleznete všechny informace již na jejich internetových stránkách agentury, včetně možnosti stornování účasti a vrácení peněz.

Výhody a nevýhody

Takovýto způsob seznámení má tu výhodu, že stihnete poznat více mužů během poměrně krátké doby. Navíc se pořádající agentury snaží pozvat právě ty pány, kteří by vás mohli zaujmout. Takže jistý předvýběr už máte zajištěn.

Samotným absolvováním rande se k ničemu prakticky nezavazujete a ani se nemusíte obávat, že by vás někdo z nápadníků třeba obtěžoval nebo uháněl. To je vyloučené právě proto, že kontakt na vás dostane pouze ten, kterého vy sama označíte jako nejlepšího. Výhodou je do jisté míry i časové omezení jednotlivých sezení. Díky limitu se tak zkrátka spolu musíte bavit a komunikovat rychleji, nikde není čas na hry, předstírání anebo na nesmělost, Právě nesmělí jedinci jsou takto vlastně pod tlakem nuceni zahodit zábrany a stud, a snažit zaujmout.

Pochopitelně má ovšem rychlorande i své nevýhody. Vy, jakožto žena, jste asi zvyklá, že na rande za vás platí muž. Tady si bohužel musíte za registraci (v jejíž ceně je uvítací drink) zaplatit sama. A nemůžete ani očekávat, že by Vás protějšek například doprovodil domů nebo třeba autem odvezl blíže k místu bydliště, tady jste zkrátka sama za sebe. Nevýhodou může být ale i doba čekání., než se zaplní počet míst na jedno setkání, jednu akci, může to trvat třeba i měsíc. To vždy záleží na agentuře a na městě, v němž se akce koná.

Pochopitelně, že v Praze se kapacity rychloseznamek plní výrazně rychleji než v menších městech. Ale jak se říká: „kdo si počká, ten se dočká.“ Tak pokud i vy stále čekáte na toho pravého, není důvod, proč ho nezkusit najít právě touto cestou.

Autor: Ivanna Benešová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery