Sedm věcí, které dokážou zruinovat sexuální život | e15.cz

Sedm věcí, které dokážou zruinovat sexuální život

ZDROJ: Ženy - E15

Archiv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zabijáci sexuálního života. Dokážou se vkrást do vašich ložnic a začít nenápadně škodit. Na které z nich si dát obzvlášť pozor, aby váš sexuální život nezničily zcela a navždy?

Stres

Jedním z nejrozšířenějších zabijáků sexuálního života bývá – zvlášť v současné době – stres. Stres nejenže může ovlivnit všechny důležité součásti vašeho života, ale může se nenápadně vkrást i do vaší ložnice, kde začne „páchat škodu“.

Sem tam se vám určitě stane, že kvůli všedním starostem odsunete večerní sex až na další den. Dlouhodobý stres ovšem může působit daleko vážněji. Je totiž zabijákem libida.

Přítomnost partnera u porodu

I když je v současné době zcela běžné mít svou drahou polovičku u porodu, někteří muži to, co u porodu viděli, považují za svůj životní zážitek, jiní – kteří se zpravidla nechali svou partnerkou k přítomnosti u porodu přemluvit – si ovšem odnášejí trauma.

V tomto druhém případě se nepříjemné vzpomínky na porod mohou vracet hlavně při sexu. Ale samozřejmě, je to extrém.

Příchod dětí na svět

Sexuální život se leckomu převrátí také s narozením vlastního dítěte. Společná ložnice tak zpravidla ztratí svoji intimitu, protože v ní budete mít také dětskou postýlku, kde bude spát vaše milovaná ratolest. Únava a vyčerpání se tedy v tomto případě pojí rovněž s tím, že je obtížnější nežli dříve najít pro sex to správné místo i vhodný čas.

Únava a vyčerpání

Pozor na únavu a vyčerpání. Také ony dokážou zanechat ve vaší ložnici nenávratné škody. Ztracenou energii si zkuste dobít vydatným spánkem, relaxací nebo společnou dovolenou. A pamatujte – bez energie není výkon.

Sobeckost

Zabijákem sexuálního života bývá také sobeckost jednoho z partnerů. Abyste svůj sexuální život naprosto nezruinovali, je lepší, nemyslet v sexu pouze na sebe, ale určitě dát prostor také přáním a potřebám svého partnera.

Hádky

Hádky pro někoho bývají kořením vztahu, někdo také zastává názor, že po hádkách bývá usmiřování nejsladší. Některé ženy ovšem často nebývají po hádce schopny intimního sblížení, neboť v nich stále zůstávají pocity hořkosti z vyřčených slov a obvinění. Časté hádky navíc nemusejí být považovány za koření vztahu, ale za skutečný partnerský problém.

Sebekritika

Pozor na přílišnou sebekritiku. Mohla by mít totiž negativní dopad na dění ve vaší ložnici. Partnerovi rozhodně nemusíte dokola omílat, že máte malá prsa, velký zadek, nezpevněné břicho a že byste potřebovala minimálně pět kilo zhubnout. Tento pocit „nedokonalosti“ mnohým ženám brání v tom, aby se naplno realizovaly v ložnici. Je rozhodně lepší v tomto případě odhodit starosti za hlavu a nechat se unášet pouze vzájemnou náklonností.

Zdroj: www.wanda.sk

Autor: Archiv

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video