Sekáče- šatník za pár kourun | e15.cz

Sekáče- šatník za pár kourun

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Možná, když jdete kolem second handu, ohrnete nos a zamíříte do značkové prodejny oblečení.

Možná naopak zajásáte a vrhnete se do přebírání stovek kousků oblečení. Ať už je to jak chce, sekáče tu jsou a budou, jsou totiž oblíbené hlavně pro to, že se tu za pár korun oblečete od hlavy k patě. 

  Alena a Katka jsou kamarádky už od školy. I pak měly to štěstí, že nastoupily spolu do stejné práce a tak se v převážně ženském kolektivu, kde se pomlouvalo a drbalo o sto šest, mohly spolehnout jedna na druhou. Což byla výhoda, protože dvě mladé a hezké holky v kolektivu tlustších a nevýrazných kolegyň často budily závist. Přicházely do práce totiž vždy upravené, dobře naladěné a hlavně skvěle oblečené. „Kde na to berou?“„To my si dovolit nemůžeme, každý den v něčem novém.“A ony jim ani neměly potřebu vyprávět, jak to, že si mohou dovolit každou chvíli novou halenku, svetřík, hedbávný šálek. Ať si třeba závistí puknou…když neumí nakupovat v second handech!

Alena: Někdo možná sekáčema pohrdá, myslí si, že jsou tam samé špinavé a obnošené hadry a tak se takovým obchodům raději vyhýbá. To jsme si nejdřív myslely také, ale když jsme poprvé objevily značkový svetřík, který byl nepoškozený a jako nový a který stál jen pár korun, kouzlu second handu jsme prostě podlehly. Je to pro nás zábava a dokonce i takové malé dobrodružství, když brouzdáme po sekáčích a hledáme a objevujeme nové věci, které jsou hezké a  rozhodně naši peněženku nezruinují.

Katka: Postupně jsme si vybudovaly takový nákupní plán. Máme vytypované second handy, kde víme, že je hodně zboží a každý týden mají nové věci. Důležité je vědět, který den přijít, protože pak už jsou věci přebrané a ty lepší kousky jsou už pryč. Žádné špinavé nebo děravé věci nekupujeme, také ani žádné spodní prádlo nebo boty. Ostatně protože ušetříme hodně peněz za oblečení, můžeme si nové boty a prádlo dovolit. Když si obujeme kvalitní boty a hezky se upravíme, nikoho by ani nenapadlo, že se oblékáme tam, kde se oblékáme.


Second handy mají zkrátka své příznivce i zavrhovatele. Ale to, co si jeden může koupit v luxusním butiku, si druhý dovolit nemůže. 
Jakou klientelu tedy převážně seconhandy mají? Paní Málková, majitelka jednoho takového, má už za ta léta, kdy provozuje jeden brněnský sekáč přehled o jeho návštěvnících.

„Lidé si obvykle myslí, že zde nakupují pouze sociálně slabé vrstvy, což je pravda, ale častými hosty jsou také ženy, které hluboko do kapsy rozhodně nemají, ale rády zkrátka objevují nové věci, které jsou originály a tak nehrozí, že by je měl ještě někdo jiný. Je to pro ně zábava, když můžou probírat regály a najdou mezi nimi něco, co je hezké a má šmrnc. Jinak je pravda, že většina návštěvníků jsou hlavně maminky na mateřské dovolené, studenti a důchodci. Mají radost, že se tu mohou obléknout opravdu za pár korun a tak tu pořizují věci nejenom pro sebe, ale i pro příbuzné a známé například jako dárek. Nabízíme nejenom oblečení, ale i boty, textilní látky, ubrusy, záclony, kabelky, různé doplňky, vše pouze čisté a vyprané. Jednou za měsíc máme i výprodeje, takže ceny jsou velmi nízké a přístupné opravdu pro každého. Věci také  někdy i několikrát týdně doplňujeme, takže někteří naši stálí zákazníci chodí pravidelně dvakrát třikrát do týdne, protože ví, že pokaždé tu mohou najít něco nového na sebe.“

A co vy? Také máte v šatníku nějaký kousek zakoupený v second handu nebo dáváte přednost klasickým obchodům, kde máte jistotu, že jste první majitel a že onu věc nenosil už někdo před vámi?

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery