Sex, lži a schůzky přes internet | e15.cz

Sex, lži a schůzky přes internet

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rozmach internetu v posledních několika letech způsobil malou revoluci v mezilidských vztazích. Komunikace, seznamování i flirtování je za anonymním textovým řádkem mnohem jednoduší.

Nezávazné a anonymní klábosení s neznámými lidmi na internetu se často velice jednoduše přesune k nevinnému flirtování, které se může „zvrhnout“ až v touhu po skutečném osobním kontaktu. Populární je rovněž využívání internetu pomocí seznamovacích inzerátů či virtuálního sexu. Tato lákadla za počítačovou obrazovkou ale přinášejí nejrůznější nástrahy a rizika. Paradoxně největší nevýhodou tohoto způsobu komunikace je právě zmíněná anonymita.

Krize identity

Je to tak jednoduché – založit účet, vyplnit e-mailovou adresu schránky na freemailovém serveru, zvolit přezdívku a hotovo. Nikdo nikoho nepozná. Takovéto jednání svádí k vytvoření zcela nové identity či rovnou osobnosti. Leckdo také ztrácí zábrany a překračuje bez problémů hranice, ke kterým by se při osobním styku ani nepřiblížil. Je tedy třeba počítat s tím, že osoba na druhé straně datového kabelu nemusí být tím, za koho se přesně vydává. Nemusí být dokonce vůbec tím, o kom tvrdí, že je.

Pokud máte v plánu přestat hrát onu anonymní hru a přenést se do reálného života a k osobnímu styku, je nutné se ubezpečit o tom, že vámi vyvolená osoba je aspoň z většiny taková, za jakou se vydává. Prověřit ji můžete vícero způsoby. Jedním takovým je kladení již položených otázek. Pokud si zkoumaný člověk vše vymýšlí v reálném čase, může udat např. jiné jméno svého dítěte, jeho věk apod., než vám napsal před nějakým časem. Nejedná se sice o 100% spolehlivou metodu, ale určitou část kecálků to z vašeho seznamu eliminuje.

Nevědomost je sladká


Další dobrou odhalovací metodou je prověření jistě zajímavých skutečností, které vám o sobě daná osoba sdělila. Jedna dobře mířená otázka, na kterou si předem zjistíte odpověď, může udělat z atomového fyzika jen obyčejného popeláře. Nebezpečí se týká i pohlaví oné osoby. Vaše dobrá internetová kamarádka může být úplně v klidu muž s ženskou přezdívkou. Odhalíte jej pravděpodobně položením otázky z okruhu témat, ve kterých se muži obyčejně neorientují – menstruace, antikoncepce nebo číslování podprsenek.

Typickým polem pro virtuální záměnu pohlaví bývají chatovací servery, kde se ženy snaží naplnit svou touhu po lesbickém sexu. Flirtování a virtuální sex s neznámou slečnou Adélou z Brna můžou být pro paní Veroniku z Karviné alespoň částečným naplněním skryté touhy. Kdo přeci lépe rozumí ženám, než ženy samotné? Pravděpodobnost, že ona smyslná Adéla z Brna je ve skutečnosti čtyřicetiletý neukojený muž, je ovšem velice vysoká. Nejzábavnější pak je, když na dohodnuté setkání dvou virtuálních milenek dorazí dva muži. Není pak přeci jen lepší uvěřit sladké iluzi?

Focení a webkamera

Ani standardní výměna fotografií nemusí být vždy spolehlivá, co se identity partnera v komunikaci týče. Pravděpodobnost úspěchu odhalení podvodníka zvýšíte, pokud budete trvat na zaslání více fotografií a v různých pozicích. Například se nespokojíte s obyčejnou fotkou pasového formátu či jednoho obrázku téměř reklamního vzhledu, které je možné nalézt všude na internetu. Pokud si ale dotyčný dá větší práci, ani této metodě se nedá plně věřit.

Další riziko spočívá ve vašem vlastním odesílání vizuálního materiálu. Vysokorychlostní internet umožňuje kromě posílání fotografií i moderní komunikaci pomocí webové kamerky. Jakkoli může být vzrušivé posílat své odvážné fotky a vysílat do internetu vlastní striptýz či ještě nějaké větší neřesti, je třeba počítat s možným zneužitím tohoto materiálu. Internet je plný záznamů odhalených a masturbujících žen, které se dobrovolně před svým virtuálním partnerem ukazují v nejrůznějších pozicích a byly takto bez svého vědomí nahrány.

Reálně také hrozí pomsta ze strany bývalého přítele. Jedna známá se v posledních několika týdnech těšila na internetu velkému zájmu cizích mužů, kteří ji kontaktovali po e-mailu, ICQ a chatovacím serveru. Prvotní nadšení z obdivů opačného pohlaví opadlo v okamžiku, kdy se dotyčná dozvěděla o existenci seznamovacího inzerátu vyzývajícího k perversním sexuálním hrátkám. U inzerátu byly přiloženy její velice odvážné fotografie pořízené během milostných hrátek s jejím bývalým.

Chatování o sexu

Navzdory všem úskalím získávají virtuální flirtování a sex na stále větší popularitě. Za tímto účelem se zřizují specializované počítačové servery, kde je dovoleno téměř všechno v mezích zákona. Po založení účtu si jen zvolíte chatovací místnost nejbližší vašemu zaměření a momentální sexuální náladě, nudné představovací řeči zkrátíte na minimum a hned poté se můžete vrhnout na rozepisování nejtajnějších fantazií.

Takováto komunikace nejčastěji probíhá dvěma různými způsoby. Tím prvním je aktivní dialog obou zúčastněných, kdy si oba vzájemně pomáháte a doplňujete necudné texty toho druhého vlastními nápady. Druhým způsobem je pak komunikace založená spíše na monologu, kdy jeden účastník píše delší statě vedoucí k uspokojení druhé strany. To mu poté může být buď oplaceno, nebo mu k uspokojení postačí i jen ono „vypsání se.“

Virtuální sex a budoucnost


Rozmachu ukájení sexuálních potřeb pomocí kontaktu se vzdáleným partnerem pomocí internetu si jsou vědomi i obchodníci, kteří chtějí na lidském chtíči také něco vydělat. V dnešní době jsou již samozřejmostí placené videochaty, kde jsou samotné dívky, chlapci a dokonce i páry za příslušný finanční obnos schopny ukázat a předvést prakticky všechno, co si od nich žádáte. O vlastní fyzickou stimulaci se ale v těchto případech musíte postarat samy.

Ale i na tuto nevýhodu již vynalézavé ručičky přinesly lék. Jedná se o produkty, které jsou spíše ve vývojové fázi a zatím ještě nedošlo k jejich masovému rozšíření. Předpovídá se jim ale velká budoucnost. Takovým výrobkem je komplet syntetické vagíny a vibrátoru připojitelných do USB portu vašeho počítače. Po zavedení na příslušné tělesné orgány a zapojení do internetu se aktivita v umělé vagíně přenáší do vibrátoru umístěného třeba na druhé straně zeměkoule.

Virtuální flirtování a sex s neznámými lidmi bude v moderní době čím dál častější, samozřejmější, pohodlnější a reálnější. Naopak rizika spojená s přesunem těchto aktivit do skutečného prostředí zůstanou stále stejná. V případě takovéto schůzky je třeba počítat s tím, že se místo prince na bílém koni dostaví poskok vedoucího nemocného osla. Ale to už je riziko jakýchkoli schůzek naslepo. Nejen těch s internetovým původem.

Autor: Josef Kraus
20. července 2009

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video