Sex na jednu noc | e15.cz

Sex na jednu noc

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Příjemné zakončení pěkného večera, alespoň pro jednou odhození zábran, touha zkusit nepoznané. I takové mohou být motivy pro jednorázovou intimní zkušenost s partnerem, kterého znáte pouhých několik hodin. Ale co dál?

Vyrazily jste s kamarádkami na dámskou jízdu, která se proměnila ve flirt s mužským osazenstvem nejedné navštívené diskotéky či baru? Seznámily jste se náhodou s příjemným protějškem, který vás pozval na kávu, která se proměnila až ve spontánní večeři a příjemný večer nad vínem? Takové i mnohé jiné zážitky bývají původcem toho, co se obecně označuje jako sex na jednu noc. Co obnáší, jak se při něm chovat, co očekávat a čeho se vyvarovat?

Jde opravdu jen o unikátní sex?


Základní otázkou, kterou si musíte dopředu ujasnit nejprve sama, a posléze i se svým partnerem, je, zdali jde skutečně pouze o sex na jednu noc. Na něm samozřejmě není nic špatného, jen je třeba celou událost označit pravým jménem. Jen sex, žádné city, žádné myšlenky na vztah a žádná ranní morální kocovina. Pokud to tak cítí i váš partner, máte vyhráno a můžete se pustit do intimních radovánek. Pokud jste však typ, který po první společné noci již vidí protějšek u oltáře nebo se následujících x měsíců užírá výčitkami svědomí, raději na tento druh „zabavy“ rychle zapomeňte.

Nikde samozřejmě není dáno, že se z této prvotní motivace nemůže časem vyklubat i něco víc. Vyměnění telefonních čísel před ranním odchodem jednoho z vás, následné opakující se erotické schůzky i scházení se mimo ložnici můžou přerůst v něco víc. Není ovšem radno s něčím takovým počítat v momentě, kdy jdete k neznámému domů, či jej zvete vy k sobě. 

Autor: Ženy - E15


S tím se také pojí i rozhodnost ohledně tohoto kroku. Vaše pozvání do bytu „na kávu“ či jeho nabídka „ukázky sbírky motýlů“ jsou prostě jasnou výzvou k sexu. Je nutné respektovat tento nepsaný úzus. S argumentem, že jste se chtěly vážně jen podívat na ty motýly, opravdu neuspějete a jedná se o neférové chování vůči vašemu protějšku. Buď takové pozvání přijměte (nebo sama nabídněte) s tím, že je vám oběma jasné, o co jde, nebo jednoduše odmítněte zcela jasně a transparentně.

Ochrana


Při jednorázovém sexu s prakticky neznámým člověkem je bezpodmínečně nutné použít ochranu. Tou se samozřejmě nemyslí ochrana vaší pověsti, přestože rozdíl ve vnímání takového chování u muže a u ženy samozřejmě existuje. Společnost (především právě ta ženská) ráda v tomto případě označí muže za kance, zatímco žena získá pověst flundry. Nicméně i zde dochází k liberalizaci, takže v současnosti si žádný cejch neodnesete. Pokud samozřejmě vaše okolí neví o tom, že podobné praktiky provozujete neúměrně často.

Ale zpět k ochraně. Náhodný sex na jednu noc s neznámým partnerem patří mezi nejrizikovější způsoby chování, co se přenosu pohlavních chorob týče. Znáte-li někoho takto krátce, nemůžete ani odhadovat, jakým sexuálním životem žije a jaký druh partnerů si vybírá. Hormonální antikoncepce vás samozřejmě zdravotních rizik nezbaví, takže použití kondomu by mělo být samozřejmostí.

Skotačení


Sex na jednu noc s sebou nese samozřejmě všechny rizika a neduhy vyplývající z prvního sexu s novou osobou obecně. Kromě nebezpečí příliš rychlého partnerova vyvrcholení to jsou především vysoký stupeň nervozity, neznalost toho druhého, co se mu líbí, co naopak rád nemá, problém sdělit, co se pro změnu líbí a nelíbí vám atd. Na druhé straně právě tyto pocity jsou to, co mnohé na sexu na jednu noc láká. 

Autor: Ženy - E15


Rozhodně si také neslibujte naplnění vlastních nejskrytějších tužeb. Nějaké divoké experimentování při sexu na jednu noc nehrozí. To, co dlouhou dobu řeší stálí partneři s určitou dávkou ostychu, vy nepřeskočíte během několika hodin flirtování. Rovněž překvapení typu vysokých bot a důtek není radno na partnera vybalit. Výjimku představují ty situace, kdy právě podobné „hobby“ je příčinou vašeho setkání a vzájemné přitažlivosti.

Ach ta rána


Pomineme nyní skutečnost, že jste se tak strašně opily, že si neuvědomujete, proč vedle vás leží někdo cizí. Jak reagovat ráno po prožití vášnivé noci, která se již pravděpodobně nebude opakovat? Přestože to někteří lidé tak dělají, vypařit se bez jediného slova, dokud partner ještě spí, není úplně známkou dobrého vychování. Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste si hezky romanticky společně udělali snídani apod. a přehnané citové výlevy také nejsou žádoucí.

Autor: Ženy - E15

 
Optimální možností je tak slušné rozloučení a pokojný ústup. V případě, že se vše odehrálo ve vašem útočišti, svůj protějšek nevyhazujte. Nicméně se mu ani nesnažte nabízet delší setrvání či přehnané pohodlí. Sám pak jistě pochopí, že je lepší vyklidit pozici. Pokud jste si celý večer a dlouhou noc užily, je jen na vás zda si někdy svůj „malý úlet“ zopakujete.

Autor: Josef Kraus
28. ledna 2010

Související články:
Swingers: zábava pro dospělé
Sex, lži a schůzky přes internet
Jak minimalizovat rizika nevěry
Singlers, část 1. – Sexuální vyhoření
Dvě plus jeden nebo dva plus jedna? aneb Sex ve třech
Dvě plus jeden nebo dva plus jedna? aneb Sex ve třech II. díl

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video