Sex na prvním rande: ano, nebo ne? | e15.cz

Sex na prvním rande: ano, nebo ne?

ZDROJ: Ženy - E15

Josef Kraus

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Příjemný večer, první schůzka nebo dokonce seznámení v na baru, vzplanutí vášní, silné vzájemné sympatie. A teď klíčová otázka – jít k němu domů, nebo tuto nabídku odmítnout?

Sex na prvním rande s sebou nese pozitiva i negativa, výhody i rizika. Rozhodnutí udělat krok tímto směrem může znatelně ovlivnit případný vztah s nově poznaným partnerem, může nastartovat či utlumit váš vlastní sexuální život, dokonce bude mít vliv na vaše rozhodnutí v dalších podobných situacích.

Předsudky stranou

Od padesátých let dvacátého století dochází v západním světě k pozvolnému odtabuizování ženské sexuality. V současnosti je naprosto normální přiznat, že ženy mají své sexuální potřeby a touhy a jsou dostatečně emancipované na to, aby si je dokázaly zajistit svými silami bez nutnosti manželství.

V žádném případě nemusí platit, že žena musí muži odolávat, ten ji naopak musí dlouhodobě dobývat, stejně jako neplatí, že ženy potřebují k sexu vždy silný citový vztah. Moderní liberální společnost nemá žádný problém s tím, že existují ženy, které si dokáží užít sexu s mužem, s nímž jsou na první schůzce.

Nezávazný sex, proč ne?

Není tedy žádná tragédie, pokud skončíte v posteli s mužem, kterého jste sbalila čistě za účelem sexu. Je to dobrovolné rozhodnutí vás obou, a pokud si předem vyjasníte tuto situaci, pak to nemusí mít pro vás žádné důsledky. Užijete si, uvolníte příjemné chemické procesy v těle a jdete si každý po svém.

Komplikovanější to ale je v situaci, kdy nehledáte jen sexuální ukojení, ale chuť na milování při prvním schůzce či seznámení prostě sama vyplyne z průběhu večera. Navíc nestojíte o nezávazné užití, ale hledáte třeba i dlouhodobý, spolehlivý a láskyplný partnerský vztah. Pak rozhodnutí typu jít do sexu na první schůzce, nebo raději počkat, může být důležité.

Nebudu za lehkou děvu?

Otázky, které jako první v různých variacích vyvstanou v mysli většiny žen při rozhodování, zda se s mužem ihned napoprvé vyspat, by se daly formulovat jako – Nebudu pro něj příliš lehký úlovek? Nebude mě pokládat za děvku? Nebude si myslet, že to tak dělám s každým? Nepřestane si mě kvůli tomu vážit?

Tyhle otázky jsou samozřejmě na místě, protože kladné odpovědi by automaticky mařily šanci na úspěšné pokračování tohoto začínajícího vztahu. Pokud jste si během večera alespoň trochu otestovaly inteligenci, morálku a postoj partnera, pak máte dobrou šanci odhadnout, jak v jeho očích po první noci budete vypadat.

Pokud se jedná o typického seladona, pro nějž je flirtování se ženami v podstatě rutinou, je větší pravděpodobnost, že mu skutečně půjde jen o sex, a telefonátu po vášnivé noci se od něj nedočkáte. Naopak pokud působí seriózně, třeba i vážně, pak s větší pravděpodobností nepůjde jen o lovce skalpů.

Vzájemná přitažlivost

Nelze samozřejmě zaručit, že váš protějšek vás chce dostat jen do postele, aniž by z toho pro něj vyplývaly jakékoli závazky. Pokud se někým takovým necháte zlákat, není nutné se za to morálně trýznit. Takové věci se prostě stávají a sex na prvním rande s sebou prostě takové riziko nese.

Pokud jde o jeho názor na vás, pak u seriózních známostí se zpravidla nemusíte obávat, že byste svolením k sexu na první schůzce v jeho očích klesly. To si můžete ještě pojistit tím, že ho přesvědčíte, že něco podobného u vás není zavedená praxe, ale naopak jeho osobnost, charisma a sexappeal vás doslova uhnaly až do jeho lože.

V takovém případě si můžete gratulovat, protože jednak zamezíte myšlenkám o tom, že byste snad mohla být coura, a jednak polichotíte jeho egu. Bude si tak připadat výjimečný, maskulinní a pro vás přitažlivý. Jeho vlastní nejistota tím zmizí a dalšímu rozvíjení vztahu nebude nic stát v cestě.

Pozor – neuhánět!

Problém ale nastane, pokud se post coitum nedokážete se stavem, že vám dotyčný nezavolá, smířit. To, že se s někým vyspíte, neznamená, že hned vás hned druhý den musí bombardovat smskama. Naopak, vůbec žádná tragédie není, pokud se sám třeba tři dny neozve.

Oproti tomu pokud vy začnete den poté psát e-maily, textovky a volat, pak svého milence akorát tak vyděsíte. I otrlý muž, který by s vámi chtěl navázat vztah, po záplavě vašich požadavků okamžitě začne brát zpátečku. Je to logická reakce.

Na druhou stranu, pokud vyjdete muži rychle vstříc, může to pokládat, že předčasnou výhru, nebo rychlé zklamání. Jestliže ale udržujete třeba jakýsi virtuální kontakt, pak první fyzickou schůzku nelze považovat za první rande, protože se znáte již delší čas. Sex napoprvé tak je vlastně sexem třeba po měsíční (byť virtuální) známosti. Podmínky tedy vždy předurčují výsledek a univerzální recept je proto fikcí.

Autor: Josef Kraus

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video